E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaJPMorgan'dan hisse senetleri uyarısı---

JPMorgan'dan hisse senetleri uyarısı

JPMorgan'dan hisse senetleri uyarısı
25 Ocak 2023 - 07:56 www.borsagundem.com

JPMorgan stratejisti Kolanovic, "Hisse senetleri için tamamen negatifim, temel göstergeler kötüleşiyor ve piyasa yukarı gidiyor. Bir noktada duvara toslayacak" dedi.

JPMorgan'ın baş piyasa stratejisti Marko Kolanovic bu yılın ilk yarısında hisse senedi piyasasında yüzde 10 veya daha fazla düzeltme beklediğini belirterek, hisse senedi piyasası için "tamamen negatif" olduğunu söyledi.

CNBC'ye konuşan Kolanovic, "Temel göstergeler kötüleşiyor ve piyasa yukarı gidiyor. Bir noktada duvara toslayacak" ifadelerini kullanırken, piyasaların bir resesyon olasılığı fiyatlamadığını, kendisinin temel senaryosunun ekonomide bir sert iniş yaşanacağı yönünde olduğunu belirtti.

"Kısa vadeli faiz oranları son 6 ayda çok yükseldi ve bu faiz oranları muhtemelen biraz daha yukarı gidecekler ve orada kalacaklar" diye konuşan Kolanovic, "Tüketiciler çok fazla borç aldılar. Faiz oranları yukarı gitti. Tüketiciler bu yıl geçen yıla göre çok, çok daha az dayanıklı olacaklar" dedi.

"Yüzde 5 faiz oranı ile bu ekonominin çalışabileceğini düşünmüyorum" ifadelerini kullanan Kolanovic, girişim sermayesi şirketlerinin böyle bir ortamda var olamayacaklarını savundu. Fed'in biraz çekinmesi gerektiğini ileri süren Kolanovic, bu yıl bir faizç indirimi olabileceğini de söyledi.

JPMorgan'dan hisse senetleri uyarısı

 

JPMorgan'dan enerji hisselerinde satış tavsiyesi

 

JPMorgan'dan gelişen piyasalar tavsiyesi

 

JPMorgan'dan küresel hisse senedi pazar tahmini

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)