E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaJPMorgan'dan enerji hisselerinde satış tavsiyesi---

JPMorgan'dan enerji hisselerinde satış tavsiyesi

JPMorgan'dan enerji hisselerinde satış tavsiyesi
09 Aralık 2022 - 08:28 www.borsagundem.com

JPMorgan Chase stratejisti Marko Kolanovic, enerji hisselerinde satış tavsiyesinde bulundu

Wall Street'in önde gelen isimlerinden JPMorgan Chase stratejisti Marko Kolanovic, petrol fiyatları ile enerji şirketlerinin hisse fiyatları arasında ayrışma yaşandığına işaret ederek yatırımcılara enerji hisselerinde satış önerdi.

Bloomberg News'un haberine göre, dün yatırıcılar bilgi notu gönderen Kolanovic, enerji hisse senetlerinin fiyatları ile enerji emtialarının fiyatları arasında çok bir bir farkın oluştuğuna işaret ederek bunu satış için bir fırsat olarak gördüğünü belirtti. Enerji sektörü hisse senetlerinin yüzde 20'den fazla düşmesini beklediğini de ifade eden Kolanovic bunun kısa vadeli bir tavsiye olduğunu özellikle belirtti ve uzun vadede enerji sektörü için güçlü yükseliş beklentisini devam ettirdiğini vurguladı.

S&P 500 Enerji Endeksi bu yıl yüzde 52'den fazla yükseldiğine işaret eden Kolanovic, aynı dönemde NYMEX'de Batı Teksas petrolünün varil fiyatının yüzde 5 düştüğüne dikkat çekti.

Piyasalar ABD'nin ÜFE verisini bekliyor

 

Yabancıların favori hisse senetleri

 

Dr. Erhan Erken’den İstanbul ekonomisinin sırları

 

Günün önemli şirket haberleri 09/12/2022

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)