E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem Johnson'ın tahıl krizinde Türkiye'yi işaret etti---

Johnson'ın tahıl krizinde Türkiye'yi işaret etti

 Johnson'ın tahıl krizinde Türkiye'yi işaret etti
05 Temmuz 2022 - 12:00 www.borsagundem.com

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, İstanbul Boğazı üzerinden yapılamazsa Ukrayna’da sıkışan tahılı çıkarabilmek için Tuna nehri de dahil olmak üzere başka alternatif rotaların değerlendirilmesi gerekeceğini açıkladı.

Dünya, tahıl krizini çözmenin yollarını arıyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya-Ukrayna savaşı ile tetiklenen tahıl krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Johnson parlamentoya yaptığı açıklamada “Türkler bu durumu çözmemiz için kesinlikle zaruri bir konumda. Ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Ancak bu durum Rusların tahılın çıkmasına izin vermeyi kabul etmelerine bağlı olacak” dedi.

Johnson, “Eğer deniz yoluyla olmayacaksa, boğazı kullanamayacaksak Ukrayna’dan tahılı çıkarmak için alternatif rotaları değerlendirmemiz gerekiyor” diye ekledi.

Üst düzey bir Türk yetkili, dün çalıntı Ukrayna tahılı taşıdığı iddia edilen Zhibek Zholy adlı Rus geminin Karasu açıklarında durdurulduğunu ve iddiaların titizlikle araştırıldığını söyledi.

Karadeniz’den konvoylarla büyük miktarlarda çıkarmak yerine Johnson aynı zamanda başta Tuna nehri olmak üzere nehir üzerinden ya da demir yoluyla daha küçük miktarlara ayırarak tahılı çıkarmayı deneme ihtimalini araştırıyoruz ifadelerini kullandı.

Tahıl koridorundan ilk Türk gemisi geçiyor

 

Rusya'dan tahıl ihracatı koridorları açıklaması

 

25 milyon ton tahıl abluka altında

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • baran05 Temmuz 2022 16:46

    Ruslar bırakmıyor siz domuz eti ile idare edeceksiniz!

  • ALİ KODUŞ05 Temmuz 2022 12:38

    Avrupa açlıktan kırılıp gebereceksiniz.yüce ALLAH asırlardır milyarlarca katlettiğiniz insanların intikamını yeni yeni almaya başladı daha bu başlanğıç Çin ve rusya birleşecek ABD ve AB canına okuyacaklar.