E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİYİ Partili Çıray: Korona virüs tablosuna gelen sansür bir alarm işareti---

İYİ Partili Çıray: Korona virüs tablosuna gelen sansür bir alarm işareti

İYİ Partili Çıray: Korona virüs tablosuna gelen sansür bir alarm işareti
01 Ağustos 2020 - 17:17 www.borsagundem.com

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Dr. Aytun Çıray, Sağlık Bakanlığı’nın entübe ve yoğun bakımdaki hasta sayısını açıklamamasına tepki gösterdi.

Hükümetin salgınla mücadele sürecinde başarısız olduğunu savunan İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, “Koronavirüs rakamları sansürlendi; Tehlikenin farkında mısınız? Sağlık Bakanı'nın her gün açıkladığı sözde bilgilendirme tablolarından entübe ve yoğun bakımda yatan hasta sayıları çıkartılmıştır. Bakanlık koronavirüs tablosuna gelen sansür bir alârm işareti” diye konuştu.

Sözcü'den Zeynep Kaplan'a konuşan Çıray; şehirlerarası seyahatlerin izne bağlanması gerektiğini, yoğun vaka olan illerin izolasyonunu, özel hastanelere kamu kontrolü önerisini, il bazında pandemi kurullarının kurulmasının önemini, test kitlerinin iyileştirilmesi gerektiğini, Bilim Kurulunun yeniden organize edilmesi gerektiğini ve Cumhurbaşkanı'na çağrı yaparak ülke çapında karantina yapılmasının hayati önem taşıdığını tüm kitle iletişim araçları vasıtasıyla duyurduklarını belirtti.

'Normalleşme dedikleri bu süreç esasen sürü bağışıklığı modelidir'

Çıray, "Karamsarlık yaymak gibi bir niyetimiz yok, ama tüm bu önerilerimize rağmen taksit taksit, bilimsellikten uzak bir şekilde ve gecikerek tedbirleri uygulamaya devam eden AKP hükümeti, hiç de güvenilir olmayan hasta-vefat sayılarına bakarak kontrol altına alınmamış bir salgın sürecinde 1 Haziran itibariyle ülkemizi -güya- normalleşme sürecine sokmuştur. Esasen normalleşme süreci adını verdikleri bu süreç İngiltere'nin deneyip adeta bir felâkete neden olduğu ‘Sürü bağışıklığı' modelidir" dedi.
Bu süreç sonunda hasta sayılarının arttığını belirten Çıray, Ankara gibi sağlık kuruluşlarının en gelişmiş olan illerde bile yoğun bakım yatak sıkıntısı ortaya çıktığını vurguladı.

Çıray, sözlerini şöyle noktaladı; "Türk Toraks Derneği (TTD) yetkililerinin gözlem ve araştırmaları sonucu vardıkları bilgi, vaka sayılarındaki artışın resmi rakamların çok üzerinde olduğu yönündedir. TTD yetkililerine göre hastanelere yatışı yapılan koronavirüs hastalarının sayısındaki artış yeni hasta servislerinin açılmasına sebebiyet verecek ölçüdedir. Düğünlerin, asker uğurlamalarının, cenazelerin ve diğer toplu bulunulan ortamlar devam ediyor ve derinleşen ekonomik krizin de etkisiyle hükümet yetkilileri tarafından topluma iyimserlik aşılanıyor. Bu kafa ile salgının kontrol altına alınması imkansız olduğu kadar, Türkiye'deki salgın seyrini giderek kötüleşiyor. Başta Sağlık Bakanı olmak üzere, her konuda son karar verici olan Sayın Erdoğan'ın dikkatlerini çekiyorum: Derhal gerekli önlemleri almazsanız sonbaharda sağlık sistemi çöker."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • necati 02 Ağustos 2020 12:44

  Sen kalk apar topar chp den İP e geç !! sana bu geç emrini kim verdi !!! meral akşenerin arkasındaki isim bu... sokakta söyleneni söylüyorum bu isim kripto fetöcü diyorlar.. Hdp de Kripto isim olarak Ömer faruk gergerli İP de en dikkat çeken isim Aytun Çıray diyorlar..

 • TAMİZ KARTALGÖZ01 Ağustos 2020 22:47

  bu ülkemizi beğenmiyor isen veya beğenmeyenler var ise Türk vatandaşlığından çıktın gitsin mesale abd de yaşasın bu hastalığa yakalanır isen hastane masrafları 1 milyon dolar veya üzere yoksa ölüp gideceksin.sen bunu mu istiyorsun.daha ne yapsın hükümet sizler olsa idiniz en az 50 000 üzerinde adam ölür idi.sen asıl eleştireceksen başkanını eleştir hdp denilen malum parti ile nasıl ittifaklık yaptınız.yazıklar olsun sizin gibi milliyetcilere.ama gelecek seçimlere silinip gideceksiniz.

 • Vb01 Ağustos 2020 22:33

  eski türk filmlerindeki kötü adam rolüne cuk oturan bir tip bu

 • abdullah 01 Ağustos 2020 20:55

  sen olsan ne yapabilirsin bir solunum cihazı bile yapamaz teneffüse kaçardın yapılan hizmetlere nankörlük yapıyor açıyorsunuz ağzınızı kenef gibi ne dolduruyorlarsa içine sürekli bir pislik sürekli bir saldırı herkes elinden geleni yapmaya çalışıyorya yapılmasın birşey istiyorsunuz sizler iktidar olacaksınız diye bu millet rezil mi olsun istiyorsunuz sizler bu yönetimin yanında bir hiçsiniz bakın i.oğlu milletin kurbanlarını nasıl rezil etti inançsız sürekli olumsuz insandan insan olmaz. sen kimsin nesin neyi nasıl yapmak gerekiyor çok bilmişler ne yapılması gerektiğini siz kimden öğrendiniz ileri çağlardan mı geldiniz yoksa Allah sizleri bilmiş mi yarattı. ırkçı bozuntusu olmayın insan olun

 • All01 Ağustos 2020 20:43

  eee. sanada kicina kina yakmak duser..sunlara bak utanmaz aksamlar.. utanmasalar..t.erdogan.yapti diyeceklet.toplama partisi...cokkk hitmez.. proje bitmek uzere

 • Abuzitdin01 Ağustos 2020 18:55

  Kamil

 • FİNANSŞÖR01 Ağustos 2020 18:12

  sunun hesap sormasına bakarmısınız.sizler asıl töreristleri destekleyen parti ile nasıl ittifak yaptınız asıl onun yanıtı verin.

 • Edip01 Ağustos 2020 18:49

  Şu dediğin milletin vekili, temiz namuslu çalışkan edepli ve Ahlaklı. Aldatılıp kol kola gezenler senin destek oldukların.

 • reis01 Ağustos 2020 18:07

  herşeyi çzdüğümüz gibi bunu da çözdük tuik usulü