E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİstanbul'da yeni korona virüs önlemleri---

İstanbul'da yeni korona virüs önlemleri

İstanbul'da yeni korona virüs önlemleri
11 Eylül 2020 - 21:16 www.borsagundem.com

İstanbul'da korona virüsü salgınına karşı yeni tedbir kararları alındı. Valiliğin açıklamasına göre yat ve teknelerde nişan, kına ve düğün etkinlikleri ile açık havadaki konser, gösteri, festival ve benzeri etkinliklere müsaade edilmeyecek

İstanbul İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi bugün Vali Yardımcısı Niyazi Erten başkanlığında toplandı.

İçişleri Bakanlığı’nın 2 Eylül tarihinde düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve benzeri etkinliklere getirilen kısıtlama kararı hatırlatılarak gelinen aşamada fiziki mesafe kuralı olmak üzere alınan tedbirlere yeterince riayet edilmemesi ve hastalığın yayılım hızının artması gerekçe gösterilerek yarından itibaren geçerli olacak şekilde yeni kararlar alındı.

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

* Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin başarıya ulaşması için İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeler ile maske takma zorunluluğu getirilmiş, şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığına düzenlemeler yapılmış, düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere kısıtlama getirilmiştir.

YAT VE TEKNELERDE DÜĞÜN, KINA VE NİŞANLARA MÜSAADE EDİLMEYECEK

* Başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere, alınan tedbirlere yeterince riayet edilmemesinin hastalığın yayılım hızını artırması ve toplum sağlığını riske atması nedeniyle;

* İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından bugün yapılan toplantı sonrasında alınan 89 sayılı karar ile 12.09.2020 tarihinden itibaren;

* Kültür ve Turizm Bakanlığı veya İstanbul Valiliği Günübirlik Deniz Turizmi Kurulunca belgelendirilen gezi, spor, eğlence amaçlı olarak faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında, gezi, tur ve restoran teknelerinde, ticari yatlarda, Şehir Hatları işletmesi, Turyol, Dentur, Avrasya, Mavi Marmara vb. işleticiler tarafından gezi, spor, eğlence amaçlı olarak deniz turizmi hizmetinde faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında; düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere hiçbir surette müsaade edilmeyecektir.


AÇIK ALANLARDAKİ ETKİNLİKLERE DE İZİN VERİLMEYECEK 

* Açık alanlarda yapılacak; konser, gösteri, festival vb. etkinliklere itibaren hiçbir surette müsaade edilmeyecektir.

* Herhangi bir mağduriyete neden olunmaması için alınan kararlara uyulması önem taşımaktadır.

* Yapılacak denetimlerde alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca idari işlem tesis edilecek, konusu suç teşkil eden davranışlarla ilgili olarak adli işlem başlatılacaktır.

Türkiye'de son 24 saatte 1671 yeni tanı kondu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Bülent 11 Eylül 2020 23:13

  İnsanımız çok sorumsuz hala düğün yapıp oynuyorlar otobüs münübüsler ağzına kadar dolu İstanbul da münübüsler koltuk söküyor fazla yolcu almak için münübüslerin koltukları neden eksik diye soran bir yetkili yokmu. İstanbul valim emniyet müdürüm lütfen denetim bu maskesiz gezenlere bir şey yok mu

 • Gerçeklet11 Eylül 2020 22:54

  Burası Kadıköy. Rakamların yüksekliği halkı tedirgin etmiş. Bu akşam eski kaşabalıklığı yok. Açıklanan rakamlar halkı tedirgin etmiyordu. Gerçek ne ise o açıklanmalı ki halk biraz korksun ki tedbiri artırsın gezmeleri azaltsın.

 • Mehmet11 Eylül 2020 22:22

  Atı alan Üsküdarı geçti ama siz bilirsiniz yinede

 • Okie Dokie11 Eylül 2020 21:42

  Sokağa çıkma yasağı dışındaki her türlü önlem bir şey yapıyormuş gibi davranmaktır. Daha düne kadar düğünlerde halay serbestti ama halay çekenler çubuk tutacaktı. O çubuk halay çekenlerin bir yerlerine girdi. Virüs patladı, önce halay yasaklandı, sonra da düğünler.