E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİstanbul'da taksiciler yolcu bulamıyormuş!---

İstanbul'da taksiciler yolcu bulamıyormuş!

İstanbul'da taksiciler yolcu bulamıyormuş!
04 Aralık 2022 - 04:02 www.borsagundem.com

İstanbulluların ulaşımda en büyük sorunu taksiler. Yolcu ve güzergah seçen taksiciler 'kaba davranış' şikâyetlerinin de hedefinde. Ancak gece eylem yapan taksiciler, hem yolcu bulamamaktan şikâyet etti hem de haksızlığa uğradıklarını öne sürdü

İstanbul'da yeni taksilerle ilgili olarak Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nün (UKOME) aldığı yeni taksi kararının ardından taksiciler gece eylem yaptı. Son dönemde yapılan uygulamalarla haksızlığa uğradıklarını iddia eden taksiciler, Şişli'de toplandıktan sonra konvoy halinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önüne geldi.

Şişli'de saat 00.00 sıralarında toplanan yaklaşık 200 taksici, oluşturdukları konvoyla Mecidiyeköy’den Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne hareket etti. Taksimetre fiyatlarına zam isteyen taksiciler, son dönemde haksızlığa uğradıkları gerekçesiyle belediye binası önünde eylem yaptı.

 

‘ARABADA YOLCU OLMASINA RAĞMEN TAKSİM BAĞLANDI’

Taksicilerin son dönemde çok fazla haksızlığa uğradığını dile getiren taksici Ufuk Çarpar, taksilerin dolmuş ve halk otobüslerinden daha ucuz olduğunu söyledi. Haksız yere aracının bağlandığını belirten Çarpar, “Beyazıt Meydanı’ndan Göztepe’ye yolcu alıyorum. Tiyatro Caddesi’nden sağa döndüğümüz gibi 8'nci araç olarak beklemeye alıyor. Arabamda yolcu var, Göztepe’ye gidiyor kendisi. ‘İndir yolcunu' diyor. Niye indiriyorum yolcumu diyorum. 'İndir yolcunu arabanı bağlıyorum' diyor. Şu an arabam otoparkta. Taksiciye kumpas kuruyorlar. Kimse bu malı bizimle beraber almamış. Herkesin alın teri. Dışarıda yolcu diyor ki, taksi bulamıyorum. Taksici diyor ki yolcu bulamıyorum. Müşteri bulamıyorum. Burada bir problem var. Taksi, hatlı minibüsten ucuz. Taksi halk otobüsünden ucuz" dedi.

‘ARAÇLARIMIZ BAĞLANIYOR’

Belediyenin taksici esnafı ile vatandaşları karşı karşıya getirdiğini ileri süren taksici İsmet Sarı ise, “Tipini beğenmediğimiz, gaspa uğrayacağız diye müşteri almadığımız zaman arabalarımız bağlanıyor. Bizim de özel ihtiyaçlarımız oluyor. Biz ne sağa çekip yemek yiyebiliyoruz, ne diğer ihtiyaçlarımızı görebiliyoruz. Ama almadığımız yolcular hakkında; İmamoğlu beyefendi, '153’ü ara şikayet et' diyor. Ne oluyor? Bir resim çekiliyor, yarın öbür gün Esenler’den belediyeden bizi çağırıyorlar, 'bir hafta ruhsatı askıya aldık' diyorlar. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Bizi bu hale getirenler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’dur" şeklinde konuştu.

Yoğun güvenlik önlemleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önüne gelen taksiciler, yaptıkları açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Taksi bulmak çok zor

İstanbul'da özellikle son dönemde taksicilerden şikâyetler çoğaldı. Vatandaş, taksicilerin değişik mazeretler uydurarak kendilerini almadığından dert yanıyor. Daha çok turist yolcu peşinde koşan taksicilerin kaba davranışları da vatandaşların şikâyetine yol açıyor. 

UKOME'nin taksi kararı tartışma yarattı

 

İstanbul'a 2125 yeni taksi

 

Erdoğan: Yeni taksi kararı isabetli oldu

 
Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Taksi plakası 04 Aralık 2022 19:15

    Şu başkan olan kişinin dolaşan kaç tane aracı var acaba.

  • Bik04 Aralık 2022 13:49

    Turistleri dolandırdıkları için yabancı yolcu tercih ediyor.

  • E g.04 Aralık 2022 11:16

    HATLI MİNİBÜS PAHALILANINCA YOLCU BULAMIYOR SIK SIK BEKLEMEK ZORUNDA KALIYOR TAKSİ ÇAĞIRIYORSUN GELMIYOR 65 YAŞ ÜZERİ OLANLAR İÇİN EN İYİSİ OTOBÜS BEKLEYEREK BEDAVA SEYAHAT ETMEK