E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİsrail'den Mescid-i Aksa imamına bir ay seyahat yasağı---

İsrail'den Mescid-i Aksa imamına bir ay seyahat yasağı

İsrail'den Mescid-i Aksa imamına bir ay seyahat yasağı
26 Mart 2021 - 06:59 www.borsagundem.com

İsrail makamlarının, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri'ye bir ay süresince seyahat yasağı getirdiği belirtildi

Kudüs'teki Mescid-i Aksa Camii'nin İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri ile ilgili seyahat yasağı haberini Sabri'nin basın ofisi duyurdu. Sabri'nin İsrail İçişleri Bakanı Aryeh Deri'nin talimatıyla, bir ay boyunca seyahatten men edilmesine karar verildiği kaydedildi.

İsrail istihbaratının tebliğ ettiği men kararının, bir ay sonunda uzatılabileceği ifade edildi. Kararın sebebine ilişkin İsrail'den resmi açıklama yapılmadı.

Şeyh İkrime Sabri, 9 Mart'ta Filistinlilere İsra-Miraç Kandili münasebetiyle Harem-i Şerif'e gelme çağrısı yapmış, bundan bir gün sonra gözaltına alınmış ancak birkaç saat sonra serbest bırakılmıştı.

Eski Kudüs-Filistin Müftüsü olan ve halihazırda Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanlığı görevini de yürüten Şeyh Sabri, daha önce de İsrail güçlerince defalarca gözaltına alınmıştı.

İsrail makamları zaman zaman Sabri'ye Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası da uyguluyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)