E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİsrail televizyonu çıbanbaşı Zayed'i fena tiye aldı---

İsrail televizyonu çıbanbaşı Zayed'i fena tiye aldı

İsrail televizyonu çıbanbaşı Zayed'i fena tiye aldı
15 Eylül 2020 - 02:01 www.borsagundem.com

Ortadoğu' çıbanbaşı ve ülkesi BAE ile İsrail arasında bugün Washington'da normalleşme anlaşmasına imza atacak olan Zayed İsrail'de alay konusu... Zayed ve Netanyahu'yu bir F-35 üzerinde tasvir eden skeç BAE prensini yerin dibine soktu

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki normalleşme anlaşması bir İsrail kanalında alay konusu edildi. İsrail 12 kanalının, “Eretz Nehederet - Harika Ülke” adlı popüler şov programında, Ortadoğu’nun çıbanbaşı BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun barıştan bahseden figürleri bir F-35 savaş uçağı üzerinde tasvir edildiği bir klip yayınladı. Klipte, Hollywood yapımı Alaaddin’in Sihirli Lambası filminin “Yepyeni bir dünya” adlı şarkısının kullanılması da dikkat çekti. Programın bu bölümü sosyal medyada kullanıcılar arasında geniş bir etkileşimle buluştu.

F-35 MERKEZLİ KLİP

Klipte “Hiç kavga edilmediği halde yapılan barışla’’ alay edilirken “Yıllar boyunca hiç birbirimizle çatışmamış olmamıza rağmen çatışmayı durdurun diyoruz... Nihayet Dubai’nin sessiz ortamında gürültü çıkarabileceğiz’’ ifadeleri kullanıldı. Klipte tasvir edilen Netanyahu karakteri, “Begin (1979’da Mısır’la barış anlaşmasını imzalayan eski İsrail Başbakanı Menahem Begin) gibi değilim ve hiçbir şeyi kabul etmedim’’ ifadelerini kullanırken Zayed karakteri, “Batı Şeria’yı ilhak etmek dışında.. Aaa ne büyük bir uçak. (F-35)” cevabını veriyor.

SARMAŞ DOLAŞ ŞARKI SÖYLEDİLER

Daha sonra Netanyahu ve Bin Zayed karakterlerinin birlikte şöyle şarkı söylediği görülüyor “Savaşlara ve cinayetlere son verdik. Arkadaş olarak birlikte yaşayacağız. Yeni bir barış, akan kan olmayacak. Cesurların barışı.” Klipte ikili şarkı söyleme devam ederken “aralarında hiçbir çatışma olmamasına rağmen yapılan anlaşma ile’’ alay ediyor: “Yeni barış.. yeni uçak.. Senin sayende.’’ Şov programının bu bölümü, BAE’li aktivistlerinden de geniş tepkiler aldı. “Bin Zayed’in ‘Normalleşme - Diz çökme’ dedikleri şeyin doğal bir sonucu olarak bir eğlence ve alay konusu haline geldiği’’ yorumları yer aldı. (Yenişafak)

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)