E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporİspanya'dan UEFA'ya son beş gün: Kararı geri çek!---

İspanya'dan UEFA'ya son beş gün: Kararı geri çek!

İspanya'dan UEFA'ya son beş gün: Kararı geri çek!
21 Eylül 2021 - 11:56 www.borsagundem.com

Avrupa Süper Ligi kararında İspanyol mahkemesi UEFA'ya cezayı geri çekmesi için beş gün süre tanıdı

İspanyol mahkemesi, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'ne (UEFA) Real Madrid, Barcelona ve Juventus takımlarına Avrupa Süper Ligi'ni kurma girişiminde bulunduklarından dolayı başlattığı ceza sürecinden geri adım atması için beş gün süre tanıdı.

İspanyol medyasına göre İspanyol hakim sürecin askıya alınmasının yeterli olmadığı görüşünde ve bu nedenle kararın kabul edildiğine dair bilginin UEFA'nın internet sitesinde yer almasını istiyor.

Ancak mahkemenin UEFA üzerindeki yetkisi ve kararın yaptırımı konusunda soru işaretleri bulunuyor.

UEFA üç kulüp hakkında nisan ayında 12 büyük futbol takımının katılımıyla kurulan fakat 48 saat sonunda biten Avrupa Süper Ligi'ni kurma girişiminde bulundukları gerekçesiyle disiplin dosyası açmıştı.

Ancak İspanyol mahkemesi UEFA'nın Avrupa Süper Ligi kurucu kulüpleri hakkında aldığı disiplin soruşturması ve ceza kararlarını iptal etmişti.

Karar Lüksemburg'daki Avrupa Adalet Divanı'nda da görüşülecek. İspanyol mahkemesi kararının Divan'a bildirildiği belirtiliyor. Başvuru sürecinin önümüzdeki ay itibarıyla tamamlanması gerekiyor.  

İngiltere'nin Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya'nın Milan, Inter ve Juventus, İspanya'nın Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid kulüpleri, 19 Nisan gecesi yaptıkları ortak açıklamayla Avrupa Süper Ligi'ni kurma kararı aldıklarını duyurmuştu.

UEFA, FIFA, ülke federasyonları ve taraftarların yoğun tepkisinin üzerine Real Madrid, Barcelona ve Juventus haricindeki kulüpler girişimden çekildiklerini açıklamıştı. Diğer dokuz kulüp UEFA'nın maddi yaptırım ve disiplin cezalarını kabul ederek UEFA'nın kulüp turnuvalarına bağlılıklarını teyit eden bir mutabakat imzalamıştı.

' Avrupa Süper Ligi' yeniden gündemde: UEFA hiçbir şey yapamaz!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)