E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemIŞİD o pilotu diri diri yaktı!---

IŞİD o pilotu diri diri yaktı!

IŞİD o pilotu diri diri yaktı!
03 Şubat 2015 - 19:42 www.borsagundem.com

F-16 uçağı düşen ve IŞİD tarafından esir alınan Ürdünlü pilot diri diri yakıldı.

IŞİD'in Twitter hesapları üzerinden paylaştığı görüntülerle, elinde rehine bulunan Ürdünlü pilot Muaz Kasasbe'nin yakılarak öldürüldüğünü açıkladı.

Ürdün ordusu da pilotun öldürüldüğünü ailesine haber verdi.

IŞİD'e karşı koalisyonun düzenlediği hava saldırıları sırasında Ürdün Hava Kuvvetlerine ait F-16 savaş uçağı Suriye'nin Rakka kentinde düşmüştü. Pilot Aralık ayından beri IŞİD'in elindeydi.

Ürdün takası kabul etmişti
Ürdün Medya ve İletişim Bakanı Muhammed Mumani daha önce, “IŞİD’in Sacide Rişavi’nin serbest bırakılması yönündeki talebini kabul ettiğimizi ve buna hazır olduğumuzu açıklamıştık ancak şu ana kadar  pilot Muaz Kesasibe’nin hayatta olduğuna dair bir kanıt elimizde yok. Bununla ilgili garanti istiyoruz” dedi.

IŞİD, Ürdün'de hapiste tutulan Sacide Rişavi’nin Ürdünlü pilot Muaz Kesasibe karşılığında serbest bırakılması için verdiği süreyi akşam saatlerine kadar uzatmıştı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Musul Rakka03 Şubat 2015 22:40

    Musul ve rakka ya buyuk operasyon yapılmalı. nedensi işit in yuvalanıp örgütlendiği bu şehirler savaştan uzak en ferah yerler seklinde tutuluyor. tabiki buralarda her şekilde yapılanırlar. işit diğer sehirlre sadırıp yaıp yıkıyor ama yuvalandıkları şehirlere kimse dokunmuyor. çok ilginç!