E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİSDEMİR'in fabrikasında patlama oldu---

İSDEMİR'in fabrikasında patlama oldu

İSDEMİR'in fabrikasında patlama oldu
14 Aralık 2019 - 15:34 www.borsagundem.com

Hatay'ın Payas ilçesindeki İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nda (İSDEMİR) patlama meydana geldi

Hatayı'ın Payas ilçesindeki İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nda (İSDEMİR) patlama meydana geldi. Fabrikadan dumanlar yükselirken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

İSDEMİR'in 4'üncü fırınında meydana gelen patlamanın ardından çıkan yangın kontrol altına alındı. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı patlamanın olduğu fırında benzer patlamaların zaman zaman meydana geldiği ancak bu kez yaşanan patlamanın biraz daha büyük ölçekte olduğu vurgulandı. Patlamanın ardından çıkan yangın ise  İSDEMİR ekipleri ile Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi tarafından kontrol altına alındı. Fırında soğutma çalışması yapılıyor.

SU KAÇAĞININ SICAK METALE TEMASI İLE PATLAMA OLDU

İSDEMİR'den patlamayla ilgili yapılan yazılı açıklamada ise yüksek fırında su kaçağının sıcak metale temas etmesi nedeniyle patlama meydana geldiği, hiç kimsenin zarar görmediği bildirildi. Açıklamada, gerekli önlemlerin alındığı, kısa süre içerisinde normal çalışma şartlarına dönülmesinin beklendiği kaydedildi.

HATAY VALİLİĞİ: SOĞUTMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Hatay Valiliği,  İSDEMİR'deki patlamanın ardından çıkan yangının söndürüldüğünü ve soğutma çalışması yapıldığını bildirdi. Yapılan yazılı açıklamada şöyle dendi:

"İlk değerlendirmelere göre İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nın 4'üncü yüksek fırınında sıcak metalin suyla temasıyla meydana gelen patlama sonucunda yangın söndürme cihazlarının otomatik olarak çalışması neticesinde, havada yüksek miktarda buhar ve duman oluşmuştur. Olayda yaralanan ya da ölen vatandaşımız yoktur. Yangın söndürülmüş olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir. "

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 6,67
En Yüksek: 6,70
En Düşük: 6,24
Değişim 3,89 %
FK: 14,24
PD / DD: 1,00
İşlem Hacmi 16.274.731
Toplam Adet: 2.523.544
Ağırlıklı Ort.: 6,45
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Erol14 Aralık 2019 23:37

  Sallamadan yazın, 1600-1700 derecenin üstüne çıkmaz o sıcaklık. Ancak su yüksek sıcaklıkta hacminin 1600 katına kadar çıkabilir, o genleşmede patlamaya sebep olur... hala çalışan !   

 • mehmet14 Aralık 2019 19:13

  hep oluyor bu bea... önemli olan kimseye bişey olmaması... yangın olur ve söndürülür.. yüksek fırınlarda olası şeyler.. yüksek fırınlarda sıcaklık 3000 dereceyi bulur...        eski bir çalışan.

 • Ofli14 Aralık 2019 18:41

  Kap geldi sıkıntı yok

 • Sgk14 Aralık 2019 16:16

  Elhamdülillah ölü olmamasi