E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisİş Finansal Kiralama hisselerinde Parsan benzeri operasyon planlanıyor iddiası---

İş Finansal Kiralama hisselerinde Parsan benzeri operasyon planlanıyor iddiası

İş Finansal Kiralama hisselerinde Parsan benzeri operasyon planlanıyor iddiası
14 Mart 2019 - 08:49 www.borsagundem.com

Son aylarda sürekli yükselerek 2.5 liradan 8.5 liraya çıkan İş Finansal Kiralama hisselerinde Parsan benzeri bir operasyon yapılacağı söyleniyor

BORSAGUNDEM.COM/KULİS HABER

İş Finansal Kiralama hisseleri 3 ay gibi kısa sürede 2.5 liradan 8.5 liraya çıktı. Hisselerde yaklaşık yüzde 250 oranında artışı destekleyecek önemli bir gelişme bulunmuyor. Şirketin piyasa değeri 6 milyar liraya ulaştı. Şirketin fiili dolaşımdaki payının yüzde 5.78 seviyelerinde olması sert fiyat hareketlerinin en önemli nedeni olarak gösteriliyor. Ancak 2.5 liradan 8.5 liraya kadar yaşanan soluksuz yükselişin perde arkasındaki ismin de İzmirli Serkan Korkmaz’ın olduğu ileri sürülüyor.

PARSAN HİSSELERİNDE YAŞANAN OPERASYONUN BENZERİ

Borsa çevrelerinde konuşulan iddialara göre Parsan hisselerinde yaşanan operasyonun bir benzeri İş Finansal Kiralama hisselerinde yapılmak isteniyor. 30 lira sınırına kadar yükseltilen Parsan hisseleri yüklü miktarda satışların etkisiyle yeniden 8 lira seviyelerine kadar düşmüştü. Parsan operasyonunda Cem Okullu ve çevresindeki isimlerin hisselerinin satıldığı iddiası kulislerde konuşulmuştu.

CEM OKULLU’NUN HİSSELERİNİN SATILACAĞI İDDİASI

İş Finansal Kiralama hisselerinde de Cem Okullu’nun hesaplarındaki hisselerin satılacağı iddia ediliyor. Bu operasyon karışlığında Serkan Korkmaz’a Tukaş hissesi verildiği öne sürülüyor.

Cem Okullu’nun İş Finansal Kiralama’da 154 milyon 900 bin adet hissesi bulunuyor. Bu da şirketin sermayesinin yüzde 22’sine denk geliyor. Cengiz Okullu’nun ise 74 milyon 630 bin adet hissesi var. Şirketin yüzde 33’ü iki kardeşe ait. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 3,90
En Yüksek: 3,97
En Düşük: 3,83
Değişim 0,26 %
FK: 22,48
PD / DD: 2,10
İşlem Hacmi 121.665.523
Toplam Adet: 31.040.140
Ağırlıklı Ort.: 3,92
YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)