E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİran'dan ABD'ye savaş tehdidi: Savaşı bitiren siz olmayacaksınız---

İran'dan ABD'ye savaş tehdidi: Savaşı bitiren siz olmayacaksınız

İran'dan ABD'ye savaş tehdidi: Savaşı bitiren siz olmayacaksınız
23 Eylül 2019 - 04:15 www.borsagundem.com

İran Dışişleri Bakanı Zarif, ABD ile ülkesi arasındaki gerginliğin savaşa dönüşmesini istemediklerini ancak savaşı başlatan tarafın bitiren ülke olmayacağını söyledi

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD ile ülkesi arasında yaşanan gerginliğe ilişkin, ''Savaştan kaçınabilir miyiz emin değilim ama savaşı başlatan biz olmayacağız ve ilk başlatan kimse bitiren de o olmayacak'' dedi.

Amerikan CBS televizyonu konuşan Zarif, Suudi Arabistan'ın petrol tesisleri Saudi Aramco'ya yapılan saldırıların arkasında İran'ın olmadığını ve tarafsız soruşturma yürüten her hangi bir ekibin de aynı sonuca ulaşacağını söyledi.

İran'ın, Suudi Arabistan'a soruşturma için ekip gönderen Birleşmiş Milletler tarafından bilgilendirilmediğini ifade eden Zarif, BM'nin bağımsız bir soruşturma yürütmesi durumunda saldırılardan İran'ın sorumlu olmadığı sonucuna ulaşacağını savundu.

ABD Başkanı Donald Trump'a ''savaşa sürükleyecek yalanlar söylendiğini'' ve ABD'nin yalan ve gerçeği ayıracak sorumlu ulusal güvenlik yetkililerine ihtiyaç duyduğunu belirten Zarif, şunları kaydetti:

''Biz konuşmaya hazırız ama sadece önümüzdeki bir, bir buçuk ya da beş, beş buçuk yıl geçerli olacak bir anlaşma için değil, kalıcı bir anlaşmayı görüşmemiz gerek. Daha önce konuştuk, hatırlayın, sadece iki sayfa bir doküman imzalamadık ki yine aynısını yapalım, zorlu görüşmelerdi.''

ABD ve İran arasında savaşın kaçınılabilir olup olmadığı sorulan Zarif, ''Savaştan kaçınabilir miyiz emin değilim ama savaşı başlatan biz olmayacağız ve ilk başlatan kimse bitiren de o olmayacak.'' dedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Türkoğlutürk 23 Eylül 2019 09:19

    Müslümanım deyip İsrail işbirlikçilerine yaklaşmayın

  • Ziya ÇAKICI23 Eylül 2019 06:03

    Helal olsun sana Iran.Türkiye'ye güvenme derim.Siz Pars Devleti olan bir Devletsiniz.abd Irak 'I hiç savaşmadan kestizani diye b sahte tarikat liderinin fetvasiyla işgal etti.Iran inaniyorum ki Irak a benzemezi

  • checktelster23 Eylül 2019 09:07

    İranın Güvenilecek  tarafı varmı?