E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaİran'da doların kangrene dönüşmesinin sebebi iç etkenlerdir---

İran'da doların kangrene dönüşmesinin sebebi iç etkenlerdir

İran'da doların kangrene dönüşmesinin sebebi iç etkenlerdir
16 Eylül 2018 - 16:05 www.borsagundem.com

İran'ın ekonomik krizin faturasını ağır ödemesinin nedeni iç etkenler olduğu açıklandı

İran Meclisi Ekonomi Komisyonu Başkanı Masume Ağapor Alişahi, ülkesinde doların hızlı yükselişiyle meydana gelen krizin sebebinin daha çok iç etkenlerden kaynaklandığını söyledi.

İran Meclisi Haber Ajansı'na (ICANA) konuşan Alişahi, "İran piyasalarında doların kangrene dönüşmesinin yüzde 70 sebebi iç etkenlerdir." dedi.

Ülkesinin ekonomik savaşla karşı karşıya olduğunu hatırlatan Alişahi, konuyla ilgili gerekli tedbirlerin alınmamasından şikayet etti.

Alişahi konuşmasında, "Savaş durumunda olduğumuzu bildiğimiz halde ne gerekli tedbirleri alıyoruz, ne de bu konuda bir öngörümüz var. Bu halde krizin iç veya dış etkenlerden kaynaklanmasının bir önemi kalmıyor." ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın nükleer anlaşmadan çekilmesini duyurmasıyla İran'daki dolar kuru bir kaç ayda yaklaşık 3 katına çıktı. Tahran yönetimi, ülkede yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle eleştiriliyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • mzd16 Eylül 2018 21:46

    yapmayın yahu yıllar boyunca ekonomik teknoloji için çabaladı yabancılar...bizler gibi eski medeniyetler hala uyumsuzu oynayıp vakit kaybediyoruz,kendimizi zincirlerimizi kırmak için çokmu geç.......