E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİngiltere Türkiye'yi yine kırmızı listeden çıkarmadı---

İngiltere Türkiye'yi yine kırmızı listeden çıkarmadı

İngiltere Türkiye'yi yine kırmızı listeden çıkarmadı
25 Haziran 2021 - 00:02 www.borsagundem.com

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında oluşturduğu ve "trafik ışığı sistemi" adını verdiği seyahat listesinde güncelleme yapan İngiltere, Türkiye'yi yine kırmızı listeden çıkarmadı

İngiltere, Türkiye'yi gelişlerde 10 gün otelde karantina zorunluluğu uygulanan "kırmızı liste"den bir kez daha çıkarmadı. Türkiye'den İngiltere'ye varan yolcular, 1750 sterlinlik otel masrafını da kendileri karşılamak zorunda. 12 Mayıs'tan bu yana kırmızı listede olan Türkiye, 3 haftada bir yapılan güncellemelerde daha önce bir kez daha kırmızı listede tutulmuştu.

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında oluşturduğu ve "trafik ışığı sistemi" adını verdiği seyahat listesinde güncelleme yaptı.

6 ÜLKE DAHA KIRMIZI LİSTEYE EKLENDİ

Buna göre, Eritre, Haiti, Dominik Cumhuriyeti, Moğolistan, Tunus ve Uganda "kırmızı listeye" eklendi. Bu ülkelerden İngiltere'ye gelecek İngiliz vatandaşlarına ve İngiltere'de oturum iznine sahip kişilere otelde zorunlu karantina uygulanacak.

YEŞİL LİSTEYE EKLEME YAPILDI

Malta, İspanya'ya bağlı Balear Adaları, Portekiz'e bağlı Maderia Adası ve Barbados'un da dahil olduğu Karayip Adaları "yeşil listeye" alındı. Bu ülkelerden İngiltere'ye gelen yolculara zorunlu karantina uygulanmayacak.

"ULUSLARARASI SEYAHATİ AÇMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grannt Shapps, bu yaz uluslararası seyahati tekrar açmak için çabalarının devam ettiğini, "sarı listede" yer alan ülkelerden gelen yolculardan 2 doz Kovid-19 aşısını yaptıranları karantinadan muaf tutmayı değerlendirdiklerini kaydetti.

TÜRKİYE HALA KIRMIZI LİSTEDE

İngilizlerin tatile gittiği ülkeler arasında ön sıralarda yer alan İspanya, İtalya, Portekiz ve Yunanistan "sarı listede" yer alırken, Türkiye "kırmızı listede" bulunuyor. Kırmızı listede yer alan ülkelerden gelenlerin, bedelini kendileri ödeyerek 10 gün havalimanı yakınlarındaki otellerde kalmaları gerekiyor.

İngiltere Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

 

Johnson duyurdu: İngiltere'de 'normalleşme' ertelendi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ALİ HAYDAR TANRIKULU25 Haziran 2021 09:51

  sizlerde covid in bin bir türlüsü var hala bir süper güç olduğunuz halde başedemediniz.ama bunu yüce ALLAH verdi milyonlarlarca milyarlarca müslümanı katlettiniz bunların hesaplarının sorulmayacağınımı zannettiniz.haydi bakalım süper gücsünüz paranızda var çözün bakalım bu konuyu.

 • Bir yorum25 Haziran 2021 02:01

  Bu ülkeyi bu kadar kötüleyen kahpeler var iken İngiltere ye hacet yok.

 • ALİ HAYDAR YEZİDSEVMEZ25 Haziran 2021 09:50

  Onlar bu güzel ülkemizi bölmek parçalamak için gece gündüz çalışan onların adamları kardeşim böyle bir güzel vatanı nereden bulacağız.başta ulu önderimiz ATATÜRK ve silah arkadaşları ve TSK böyle bir güzel ülke bıraktıkları için ne kadar teşekkürler etsek azdır.tereröristleri desteleyen ve onlar ile ittifak yapanları vatanımızı bölmek parçalamak ve dolandırmak isteyen herkesi gözünün yaşına bakmayıp asacaksın.

 • Yorum25 Haziran 2021 01:19

  Şimdilik gelmesede olur şu an çok hızlı bir artış var 1 haftaya şhort a düşer zaten ingilizler de ucuza gelmemiş olurlar

 • Cano25 Haziran 2021 00:13

  Ya önce sen bi kendine bak!