E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaİngiltere Merkez Bankası Brexit'e hazır---

İngiltere Merkez Bankası Brexit'e hazır

İngiltere Merkez Bankası Brexit'e hazır
14 Eylül 2018 - 14:51 www.borsagundem.com

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney, İngiltere Merkez Bankası'nın her türlü Brexit sonucu için hazırlıklı olduğunu söyledi

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney, hem merkez bankasının hem de ülkedeki büyük bankaların sorunlu bir Brexit ihtimaline karşı hazırlıklı olduklarını, ancak ekonomik görünümdeki belirsizliğin ücret artışlarının önünü kestiğini söyledi.
İngiliz medyasında dün yer alan haberlerde Carney'in kabinenin önde gelen bakanlarını uyararak, Avrupa Birliği'nden düzensiz bir çıkışın, üç yılda konut fiyatlarını yüzde 35'e kadar düşürebileceği ve aynı zamanda faiz oranlarını da yükselteceğini söylediği yer almıştı.
Carney bugün İrlanda merkez bankasında yaptığı konuşmada bu konuya doğrudan değinmedi. BoE, bankaları tedbirli olmaya yöneltmek için geçen yıl da bu gibi senaryoları gündeme getirmişti.
Carney, Brexit hazırlıkları hakkında daha önceki sözlerini hatırlatan bir ifade kullanarak şöyle konuştu:
"Her ne kadar ihtimal dışı görülse de, Birleşik Krallık'taki en büyük bankaların ülkedeki hanelerin ve şirketlerin ihtiyaçlarını düzensiz bir Brexit halinde bile karşılayabileceklerini garantilemek için stres testlerimizi uyguladık.
"Çünkü bizim görevimiz en iyisini ummak değil, en kötüsüne hazırlıklı olmaktır."

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)