E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİngiliz istihbaratının başındaki isme Putin'den büyük öfke---

İngiliz istihbaratının başındaki isme Putin'den büyük öfke

İngiliz istihbaratının başındaki isme Putin'den büyük öfke
05 Haziran 2021 - 06:21 www.borsagundem.com

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya'yı "gerileyen bir güç" olarak tanımlayan İngiltere'nin dış istihbarat servisi MI6'in Başkanı Moore'a "Rus-İngiliz ilişkilerini daha fazla bozmaya çalışma" diye tepki gösterdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg'da videokonferans yoluyla düzenlediği basın toplantısında İngiliz istihbaratının başındaki Richard Moore'un Moskova hakkındaki sözlerini değerlendirdi.

Putin, Rusya'yı "gerileyen bir güç" olarak tanımlayan Moore'a, "Kendisi bu görevde henüz yeni, biraz tecrübe kazanacak ve sonra Rusya'nın gerileyen bir güç olup olmadığına ilişkin değerlendirmelerine muhtemelen dönüp yeniden bakacaktır." sözleriyle tepki gösterdi.

Rus lider, Moore'a "Dolayısıyla niye rahatsız olup endişe ediyorsun, sadece hayatını yaşa ve Rus-İngiliz ilişkilerini daha fazla bozmaya çalışma." şeklinde yüklendi.

Geçen yıl iki ülke arasındaki ilişkilerin iyiye gittiğini kaydeden Putin, Moore'un sözlerine atfen "ilişkilere müdahale edilmezse her şeyin daha iyi olacağı" mesajını verdi.

Daha önce İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği görevini yürüten MI6 patronu Moore, nisan ayında verdiği bir röportajda, "Rusya'nın ekonomik ve demografik olarak gerilediği açıktır." değerlendirmesini yapmış ve İngiltere topraklarında Moskova'nın karıştığı iddia edilen zehirleme olaylarına tepki göstermişti. Moore, Rusya'nın davranışlarını "pervasız" olarak tanımlamış ve Batılı müttefiklerin bu sebeple Rusya'ya karşı birlikte hareket ettiğini ifade etmişti.

Putin'in Biden ile görüşmesinden beklentisi yok

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ZEYREK ZEMHERİ05 Haziran 2021 11:45

    Eğerki böyle dediler ise rusya olumlu yoldadır.bildiğim kadarı ile 15-20 sene önce rusya gemilerini yüzdürebilecek sıkıntılar yaşar iken şimdi abd nin karşısında her yer de bulunmakta ve kafa tutmaktadır.

  • 😂😂05 Haziran 2021 16:05

    Kafa değil laf tutuyor abd rusyayı ikiye değil beşe çarpar ama gaye bu değil siyasetin rajonjdur kafa tutmak ne yapacaksın tutmayıpda tamam abi falanmı diyeceksin.