E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİnce'nin partisinin adı hazır!---

İnce'nin partisinin adı hazır!

İnce'nin partisinin adı hazır!
08 Aralık 2020 - 16:09 www.borsagundem.com

CHP'den ayrılmayan ancak Memleket Hareketi adı altında Türkiye'yi dolaşan Muharrem İnce'den yeni parti açıklaması geldi. İnce, "Partimizin ismi hemen hemen belli. Tek başımıza 50+1 alacağız. CHP'den görüştüğüm isimler var, gelecekler, inanıyorum" dedi.

Yeni parti kurma hazırlığında olan CHP’li Muharrem İnce, katıldığı bir YouTube yayınında CHP'de 'demokrasi kalmadığını' belirtirken, "Partiyi ele geçirdiniz, koltuklarınıza oturdunuz, tüzüğü değiştirdiniz, partide demokrasi yoksa Türkiye'ye demokrasi getirme şansınız yoktur. Onun için bunlara meydan okuyacağım. Asla susmayacağım" dedi. 

İnce, konuk olduğu Fatih Portakal'ın yayınında isminin hemen hemen belli olduğu partinin tek başına 50+1 alacağını söyleyerek, "Avrupa'daki pek çok partinin tüzüğünü inceliyor arkadaşlarımız. Üyelerin katılımını öngören, aidat ödeyen, iletişim kurulabilen, ekonomik farklı bir şey yapacağız. Hemen hemen isim belli. Memleket Hareketi'ne yakışır bir isim olacak. Tek başımıza 50+1 alacağız. CHP'den görüştüğüm isimler var gelecekler, inanıyorum" ifadelerini kullandı. 

CHP İLE İTTİFAK OLUR MU?

Partisinin Cumhur İttifakı'nda olmayacağını vurgulayan İnce, "Biz yola çıkarken 50+1'i alacağız diye çıkıyoruz, ittifakla yola çıkılmaz. Seçim dönemi yaklaşınca duruma bakacağız ama asla Cumhur İttifakı'nda olmayacağız. CHP ile neden ittifak yapmayalım? Memleketin geleceği için yaparız neden yapmayalım" diye konuştu. 

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin soruyu ise şöyle yanıtladı: 

"Bu böyle yarım kalmayacak" demiştim. İstiyorum. Kenarından döndük zaten. Eğer 1 ay daha erken olsaydı, 51 değil 81 gün önce aday olsaydım, CHP bazı hataları yapmasaydı bugün cumhurbaşkanıydım. Tekrar aday olmayı ben istiyorum tabi ki.

Çavuşoğlu: AB ile sorunları ancak diyalog ve diplomasiyle çözebiliriz

Sağlık Bakanlığı'ndan karantina süresi açıklaması

Fransızlar'dan Macron'a şok suçlama

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.