E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİnce: Seçilirsem dolar düşecek, faiz inecek---

İnce: Seçilirsem dolar düşecek, faiz inecek

İnce: Seçilirsem dolar düşecek, faiz inecek
23 Haziran 2018 - 14:29 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Maltepe mitinginde vaatlerini anlattı

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul Maltepe Mitingi'nde konuştu. İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni yönetim modelini eleştirerek, "Devlet yönetimini değiştirecekmiş. Yönetim şemasına bir bakın. Ortada güneş var, yanında yalakaları. Böyle bir devlet yönetimi yok. Burada ortak akıl yok. Arkadaş kampus dedirtmiyordu, külliyeci burada ofisçi olmuş. Paralel bir devlet kuruyor. Bu yapı hastalıklı bir yapıdır. Bu yapı tek adam yapısıdır. AB Bakanlığını kapatmış. Sen AB defterini kapattın mı? Hayvancılık yok, yani ne geleneksel üretim var ne gelecek ile planı var" dedi.

Muharrem İnce, İstanbul Maltepe Meydanı'ndaki mitingte konuştu. İnce'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Yarım ayrımcılığa son vereceğiz, yarın devletin parasını savurmaya son vereceğiz. 50 günde 107'nci miting. Şafak 1. Herkesi kucaklayan bir Cumhurbaşkanı. Sağcı solcu, AK Partili CHP'li yok. Hepinizin Cumhurbaşkanı. Aziz İstanbul sana Maltepe'den bir sahneden baktım, öyle güzel gözüküyorsun ki. Gelincik tarlası gibisin İstanbul. İzmir'de, Ankara'da muhteşemdin, ama İstanbul'da 5 milyonsun. Yahya Kemal bizim, Necip Fazıl bizim, Nazım Hikmet bizim. AVM ekonomisi değil, topraklarından bereket fışkıran, huzurlu bir Türkiye, mutlu bir Türkiye, barışmış bir Türkiye.

"BU İŞ OLDU"

107 miting yaparken meydanlardaki kardeşlerim, polislerimiz, jandarlamalarımız... Ramazan ayında 40 derece sıcakta meydanları dolduran sizler, gürültü kirliliği verdiğimiz, bebeklerini uyandırdığımız anneler... 50 günlük sürede meydanları temizleyen siz değerli milletimiz... Bugüne kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin diyorum. Yarın bütün valileri, bütün kaymakamları uyarıyorum, Türkiye'yi daha fazla rezil etmeyin. Sizler Türkiye'nin valisisiniz, Erdoğan'ın değil. TRT sen benim mitingimi versen ne olur, vermesen ne olur?

Bu iş oldu. Emin olun. Meydanlarda eyy diye bağıran bir cumhurbaşkanı değil, gelecekten söz eden bir cumhurbaşkanı. Uzay madenciliği diyen bir cumhurbaşkanı, sürücüsüz arabaları anlatan bir cumhurbaşkanı, kıraathane değil fabrika açacağım diyen bir cumhurbaşkanı. Kek diyen değil, iş, aş diyen bir cumhurbaşkanı.

100 GÜNDE NELER YAPACAĞIM

İlk 7 gün içerisinde 100 gün içerisinde bitireceklerim, 500 günde 5 yılda yapacaklarım; tek tek anlatıyorum.

48 saat içerisinde OHAL'i kaldıracağım, söz.

Merkez Bankası Başkanı ve yönetimi özerk olacak.

Terörle mücadele, PKK gibi, IŞİD gibi, FETÖ gibi... Amansız mücadele edeceğiz.

Hemen 100 gün içerisinde Suriye'ye büyükelçi atayacağım. Türkiye'de, bölgede, dünyada barış. Sorunların çözümü için ilk adımı atacağım. 4 milyon Suriyeli davulla zurnayla evine gidecek.

Spordan siyaseti arındıracağız. Takımların seçimlerine karışmayacağız. Futbol federasyonunu yönetmeyeceğiz. Pasoligi kaldıracağız.

Tarafsız yargı için ne gerekiyorsa yapacağım. Ekonominin düzelmesi için bağımsız bir yargı şarttır. Önce oradan başlayacağız.

100 gün içerisinde özel hayatın gizliliğine kimse dokunamayacak. Hiçbirinizin telefonu dinlenmeyecek. Başkanlarının telefonlarını dinleyip ortalıkta gezdirenler ancak sapık olabilir.

Askeri okullarda FETÖ'cü var diye, okulları kapattılar. Hakimlerin 3'te 1'i FETÖ'cü niye hukuk fakültelerini kapatmadınız. Askeri okullarını hemen açacağız.

Yalaka, yandaş medya. Hemen medyayla ilgili yasal düzenlemeler yapacağız.

Kaymakam, genel müdür olma, müsteşar olma. Objektif ölçüleri olacak. Kimsenin etnisitesine bakılmayacak. Kimsenin cinsiyetine bakılmayacak. Kadın-erkek bakılmayacak. Başörtülü kardeşim, sen bu yalancılara bakma. Kendileri afiş yaptırıyor, altına CHP yazıyor. Bunlar ahlaksız, namussuz, şerefsiz. Sana söz, başörtüsünü istediğin yerde yok. Benim böyle bir sorunum yok.

Polislere, hemşirelere, din görevlilerine 3600 göstergeyi vereceğim.

Devlet banklarını sektörel bazda yeniden yapılandıracağız.

Avrupa'daki başkentleri gezeceğim. AB ile ilgili müzakereleri hızlandıracağız.

Üniversiteleri böldü. Milleti böldü, şehitleri böldü, gönülleri böldü, üniversiteleri de böldü. Bölünen üniversiteleri hemen birleştireceğim.

Çiftçiye mazot 3 TL olacak, asgari ücret 2 bin 200 TL olacak. En düşük emekli maaşı bin 500 TL olacak, fındık 15 TL olacak.

Bugün Maltepe'de Süleymaniye'nin ruhunu hissediyorum.

100 gün içerisinde cemevlerinin hukuki statüsünü tamamlayacağız.

100 gün içerisinde yerel yönetimleri güçlendireceğiz.

Denizli'de, Bursa'da ve İstanbul'da moda-tekstil-tasarım akademisi kuracağız.

Aile sigoratasını 100 güç içerisinde devreye alacağız.

Engelliler için yaşam merkezi kuracağız.

Türksat'a sabotaj bilgisi geldi. Erdoğan yapma böyle. 2 dakika delikanlı ol öyle git. Gitmenin de bir şerefi var. Giderken doğru düzgün git.

ERDOĞAN SEÇİLİRSE, İNCE KAZANIRSA...

Yarın akşam Recep Tayyip Erdoğan seçilirse, piyasalarda panik artacak, faiz yükselecek, dolar yükselecek, euro yükselecek. Beton ekonomisi devam edecek. Suriyeliler gelmeye devam edecek. Devlette şatafat devam edecek. Telefonlarınız dinlenmeye devam edecek. Korku düzeni devam edecek. Kindar nesiller yetişecek.

İnce kazanırsa üretim artacak, dolar düşecek, faizler inecek, euro inecek. Beyin göçü duracak, bağımsız mahkemeler gelecek, tencerelere et girecek. 100 gün içerisinde uyuşturucunun kökünü kazıyacağım. İnce kazanırsa, AK Partili kardeşim, CHP'li kardeşim, MHP'li kardeşim, HDP'li kardeşim, İYİ Partili kardeşim, 81 milyon, Saadet Partili, Demokrat Partili kardeşim kazanacak. Türkiye kazanacak.

Şu anda 5 milyon insan Maltepe'de ama hiçbir televizyon kanalı canlı yayın veremiyor. Ahlaksızlığın böylesi, dünyaya örnek olsun. Bunları bugün bu canlı yayını engelleyenleri canlı yayında yargılayacağız. Bağımsız yargıya göndereceğiz. Bu ahlaksızlık. Ne yaparsan yap sonuç değişmeyecek. Yarın oy pusulası bedava, mühür bedava, mürekkep bedava. Alacaksın mührü, basacaksın kurtulacaksın.

24 senedir İstanbul'u yönetiyor. 16 senedir Türkiye'yi yönetiyor. Erdoğan kendisinden önceki projeleri devam ettirmiştir. Ben de yarım kalan işleri devam ettiririm. Marmaray'ın ilk imzasını atan MHP'li bakandır.

136 yıllık bir kurum var. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı. 5 gün süren var, seni sokağa atıyorum diyor. Ankara'da 1100 odalı sarayı var. Huber, Beylerbeyi, Yıldız Sarayı onun. Sarayperest doymuyor. Ne istiyorsun o öğrencilerden? Allah'ın izni milletin isteğiyle Cumhurbaşkanı olunca Ankara'daki sarayı bilim merkezi yapıp öğrencilere vereceğim. Sarayları kültür sanat faaliyetleri için öğrencilere vereceğim. Yazlık sarayı engelli kardeşlerime vereceğim.

Millet Bahçesi kuracakmış. Ali Sami Yen'in yerine ne kurdun? Millet Bahçesi yapacakmış, sen en büyük Millet Bahçesi Atatürk Orman Çiftliği'ne saray yaptın, kim inanır sana? Erdoğan ile aramızdaki fark ne biliyor musunuz? Erdoğan, kupon arazi ve rezindans müdür, ben imar sorunu olanların abisi olacağım.

İstanbul'u 5 yıl içerisinde 20 milyon turist 25 milyar dolar getiren turizm merkezi yapacağız. Gastronomi, kültür sanat turizmini canlandıracağız. İstanbul'un kimliğini, estetiğini bozdular, katlettiler. İstanbul'u ucuz turizm şehri yaptılar.

DEVLET YÖNETİM ŞEMASI

Devlet yönetimini değiştirecekmiş. Yönetim şemasına bir bakın. Ortada güneş var, yanında yalakaları. Böyle bir devlet yönetimi yok. Burada ortak akıl yok. Arkadaş kampus dedirtmiyordu, külliyeci burada ofisçi olmuş. Paralel bir devlet kuruyor. Bu yapı hastalıklı bir yapıdır. Bu yapı tek adam yapısıdır. AB Bakanlığını kapatmış. Sen AB defterini kapattın mı? Hayvancılık yok, yani ne geleneksel üretim var ne gelecek ile planı var.

Demirel köprü yaptı, köprüden Ramazan ve Kurban Bayramı'ndan bedava, Erdoğan'ınkinden parayla geçiyoruz. Erdoğan'ın yaptığı köprüde hırsızlık var. Esenler'den kalkan otobüse zorunlu tutuyorsun, kamyona zorunlu tutuyorsun. Ben geçerim, benim derdim otobüsçü, kamyoncu. Onlar nasıl geçsin.

Şehir hastaneleri diyor ya; hasta olmaya mecbursun. Parası olan hastaneye gitsin diyecek. Parası olan yaşasın diyebilirdi. Erdoğan'dan farkım ne olacak? Bir, kalite getireceğim. Türkiye'de hergün fakirleşiyorsun. Faiz artıyorsa memleket kötü yönetiliyor demektir. Her gün cebinden para alınıyor demektir. Faizleri indireceğiz. Emekli cumhurbaşkanı maaşlarına da zam yapacağız.

50 gün boyunca, her gittiğim yerde Erdoğan'a seslendim. Erdoğan gel bir televizyon kanalına ekonomi tartışalım dedim, gelemedi. Lidermiş, çakma lider.

İstanbul'da 5 milyon, Ankara'da 2 milyon, İzmir'de 3 milyon vatandaşıma seslendim. TRT bunlardan bir saniye bile vermedi. Şimdi bu TRT'ye ne yapmalıyım? Satalım mı bu TRT'yi? Anayasa'da TRT'nin bağımsız olacağı yazar. TRT Genel Müdürü'nü bağımsız yargıyı oluşturduktan sonra yargıya göndereceğiz.

Bu seçim eskinin son seçimi, yeninin ilk seçimi. Ustaya bakın, soğan doları geçmiş, marifetini gör.

Bu Erdoğan memlekette OHAL ilan ediyor, ben de size 36 saat sonra kaldırılmak üzere seferberlik ilan ediyorum. Islak imzalı tutanakları aldıktan sonra seçim kurullarının önüne gideceksiniz. Ben yarın Yalova'da oyumu kullanıp doğru YSK'nın önüne gideceğim. Bu memleket sahipsiz değil. Demirel 6 kere nasıl gittiyse sen de öyle gideceksin. Milletin isteğiyle bu işi başardık.

Canlı yayınları kestiriyorsan, Erdoğan, sen bitmişsin.

Geçenlerde Yenikapı'ya bitmiş, tükenmiş bir siyasetçi desteğe gelmiş. Devletin bekaası için gelmiş. Acaba oğlanın kredisi için gelmiş olabilir misin? Kuru sabitleyip kur farkını bankaya yıkmış olabilir misin?

50 gün içinde gidemediğim vilayetler var. 68 vilayete gidebildim. Gidemediklerimden özür diliyorum ama onlara Cumhurbaşkanı olarak gideceğim. Cumhurbaşkanı olarak ilk Erzurum'a gideceğim. Sizler bu kampanya içerisinde meydanları dolduranlar, umutlarınızı yeniden tazeleyin, yarın bambaşka bir gün olacak.

Çok teşekkür ediyorum İstanbul, bu işi başardık Allah'ın izniyle.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (36)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ASKER 24 Haziran 2018 07:31

  öğretmenlik yapamadın

 • aydın24 Haziran 2018 01:43

  KILPAYI ALACAK ERDOGAN ALABİLİR,BU YUZDEN ERDOGANA OY VERMEYECEKLERİ İKNA EDİN SEÇİM SANDIGINA GİTSİN,SEÇİLME ORANINI DÜŞÜRÜR KATILIM YUKSEK OLURSA

 • 81 Milyonun Cumhurbaşkanı Muharrem İnce23 Haziran 2018 23:32

  Son yorumlarını yapan ak trollere selam olsun, Gündoğdu 3.5 milyon, Tandoğan 3 milyon ve son olarak Maltepe 5 milyon.

 • Yalova'dan İzmir'den İstanbul'a otobüs kalmamış. 23 Haziran 2018 20:34

  Siz soğana patatese fazla bel bağlamayın. 63 ilden toplanan yığma kalabalık son kozunuzdu.

 • demirkan 23 Haziran 2018 20:20

  ARKADAŞIM.. BEN HALKBAN HİSSESİNİ. 9000 DEN ALDIM 14.100 DEN SATTIM. ABD OLAYI ÇIKINCA BİDAHA ALMADIM. BAKTIM 9500 ZE GELDİ. 1000 LOT ALDIM. 7.400 DEN BİN LOT DAHA ALDIM. BEKLİYORUM. 6.500 E DÜŞERSE ALIRIM DÜŞMESSE ASLA ALMAN. 1. 2. SENE BEKLERİM ZARARINA İŞ YAPMAM BEN. GEÇEN HAFTA 19.100 DEN ASELSAN ALDIM. 21.400 ZÜ GÖRDÜ DÜŞTÜ. BEKLEYECEM 10.000 NE DE GELİR BORSA BU ŞANSIMIZA. BEN 1998 DEN BERİ BORSADAYIM. YAŞ TAHTAYA BASMAM.

 • Yaş Tahta23 Haziran 2018 23:34

  Kimi kandırmaya çalışıyorsun?

 • Beyhan23 Haziran 2018 20:17

  Çamura yatma planları hazır mı eeeeey chp eeeey İnce eeeey Kılıçdaroğlu eeeey Akşener

 • İNCE İNCE 🇹🇷23 Haziran 2018 18:56

  Merak etmeyin sadece döviz degil patates soğan fiyatı da düşecek

 • POLAT ALEMDAR23 Haziran 2018 18:52

  yalandan kim ölmüş.salla recep salla.

 • Recep23 Haziran 2018 23:36

  Polat alemdar bile recep e cephe almış :)

 • marem23 Haziran 2018 18:51

  Ben seçilirsem 1 lira 0.25 dolar olacak.faiz 0.25 olacak..atış serbest nasıl olsa.

 • teoman23 Haziran 2018 18:51

  yalancisin ufak atta civcivler yesin

 • Saygilarimla23 Haziran 2018 18:48

  Cumhurbaskani secilirsem herkese olumsuzluk iksiri tagitacagim soz veriyorum

 • BENGIN23 Haziran 2018 18:48

  İNCE KAZANIRSA 15 YIL ÖNCEYE DÖNERİZ EVLERİMİZDE FIRIN BULAMAYIZ. FIRINSIZ EVLERE DÖNMEMEK İÇİN OYLAR REİSE.

 • Objektif23 Haziran 2018 18:42

  Sen gelirsen 2.tura kadar dolar 5.5 tl.Sonrada ilk etapta 7 tl yi görür.Merka etme bu millet bu filmi Abdulhamitten menderese, özaldan bugüne kadar defalarca izledi.Yemezler.

 • Yerler yerler23 Haziran 2018 19:19

  Walla bu millet basta olan birilerinin fakir oldugunu da yiyor... bunu da yer meraklanma

 • vatansever23 Haziran 2018 18:03

  fazla soze gerek yok ,kendi partisi icinde liderlige layik gorulmeyen kisiyi Ulke liderligi icin oy/yetki vermem,gerisi bos

 • #TAMAM 23 Haziran 2018 17:33

  TARLADA 50 KRŞ OLAN PATATES TEZGÂHTA 5/6 TL..FIYAT ISTİKRARI SAĞLAYAMAYAN AKP GIDECEK. İNCE GELECEK.

 • KARTALAĞABEYLİ23 Haziran 2018 17:16

  DÖVİZ VE FAİZ KOLİDORUNU SPEKÜLE EDEN VE ÇARİ ACIK DENGELERİ İLE OYNAYAN TA KENDİLERİ

 • Bektaşi 23 Haziran 2018 17:54

  Depoda 50 krş olan patates soğan tezgâhta 5-6 TL..Bunu yapan kim lan o zaman.Devleti kim yönetiyor loo.

 • Nereden biliyorsun23 Haziran 2018 17:23

  Nerden biliyirsun

 • KILIÇ23 Haziran 2018 16:44

  POLİSE KÜFÜRLERİNİ DİNLEDİM AGZINA ACI BİBER SÜRMEK LAZIM BİRDE CUMHURBAŞAKANLIGINA ADYLIK KOYMUŞUN .

 • Nihat23 Haziran 2018 17:38

  Bunların ağzından lağım ve pislik akar! Bunlardan kimse başka bir şey beklemesin! Şiir kitabına bir bakın ne mal olduğunu anlarsınız.

 • Kul hakki23 Haziran 2018 17:18

  Isin aslini bilmeden yorum yapmak kull hakkina girer

 • Mesai bitti gençler 23 Haziran 2018 16:11

  Para ile yorum yazan gençler,mesai bitti oğlum,telaş etmeyin,normal işlerde çalışacak,adam olacaksınız az kaldı.Zaten yalamalıkla ,tröllükle nereye kadar,kendinize saygınız kalmadı.Böyle gitse sonunuz kötü yola düşmek olacaktı...Hadi hayırlı olsun

 • Rte23 Haziran 2018 15:34

  INCE NE ICTIN KOÇUM NEYIN KAFASINI YASIYOSUN SOYLEDE BIZDE ICELIM BU MILLET KERIZ DEIL

 • Bay Muharrem 23 Haziran 2018 15:31

  Tatanka 2 milyon insan gelsin diyordu. Şimdi 5 milyon geldi diyor. 5 milyon insan nerde? 1 milyon bile yok

 • AHMET ÖZBİR23 Haziran 2018 15:13

  FİZİK kaidelerine göre düşecek, çünkü ben fizik öğretmeniyim, eğer düşmezse doların anasını kimyalarım, fizikötesine şutlar, Amerika'yı yakarım (!)

 • davut mahir23 Haziran 2018 15:29

  tayyip düşürmeyi beceremedi, ama bir kere olsun tayyip başarısız demiyorsun. muharrem inceyi eleştirmeyi mafiret gör sen kendine

 • ihlas.zedeler23 Haziran 2018 15:07

  InsAllah sayin baskan, gelin de su ihlas holdinge de bir el atin da rahatlayalim, basarilar...

 • demirkan !!!23 Haziran 2018 17:24

  Demirkan halkbank hisselerini tuvalet kağıdı yaptın mı ?

 • demirkan 23 Haziran 2018 17:13

  ALACAK HİSSE BULAMADINMI?. TAYİPMİ AL DEDİ.?

 • HAKAN ÇAM FİDAN AĞAÇ23 Haziran 2018 15:00

  hadi oradan by ince sen sandalye koltuk peşindesin bu kadar yüzsüzlük yapma alçalma kendin ol öyleyse neden cehape başkanı olmadın olamadın !!!! (6) (6) (6)

 • Tagmurla gelen bereket23 Haziran 2018 14:54

  Bilyonlar sel oldu akti maltepeye halk iktidara geliyor haremilerin iktidari tarih olyor. TaMam

 • Nihat23 Haziran 2018 17:39

  İman bereketidir o! Bu sayede deftersizler de kendine yorabliyor. Az sabret canım pzt. sabahı o yağmurda duş alacaksın.

 • demirkan 23 Haziran 2018 17:15

  YAĞMURUN SELİNE KAPILMADA. DİKKAT ET.