E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiIMF uyardı! Ülkeler hazır değil---

IMF uyardı! Ülkeler hazır değil

IMF uyardı! Ülkeler hazır değil
23 Ocak 2019 - 12:29 www.borsagundem.com

IMF Yardımcı Direktörü Lipton, ekonomik yavaşlamanın beklenenden daha yakın sürede yaşanacağını ve birçok ülkenin bu durumla baş etmek için 10 yıl öncesine göre daha az hazırlıklı olduğunu söyledi

Uluslararası Para Fonu (IMF) Yardımcı Direktörü David Lipton, ekonomik yavaşlamanın beklenenden daha kısa süre içinde yaşanmasını beklediğini söyledi.

İsviçre'nin Davos kasabasında dün başlayan Dünya Ekonomik Forumu'nda konuşan Lipton, ileriye dönük olarak ticaret gerilimleri, finansal koşullar ve sıkılaşmadan kaynaklanan riskler öngördüğünü ifade etti.

Lipton, ekonomik gerileme yaşanması durumunda birçok ülkenin bu durumla baş etmek için 10 yıl öncesinde olduğundan daha az donanımlı olduğunu belirtti.

ABD'de hükümetin kapalı olmasının etkisinin şimdiye kadar çok az olduğunu da söyleyen Lipton kapanma ne kadar uzun sürerse, etkisinin de o kadar büyüyeceği değerlendirmesinde bulundu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)