E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemIMF: Türkiye'nin finansal destek, program talebi yok---

IMF: Türkiye'nin finansal destek, program talebi yok

IMF: Türkiye'nin finansal destek, program talebi yok
30 Eylül 2019 - 10:14 www.borsagundem.com

IMF heyetinin muhalefet partileri ile yaptığı görüşmenin Madde 4 kapsamında yapılan gözden geçirme çerçevesinde toplumun geniş kesiminden görüşlerini öğrenme amacıyla gerçekleştirildiği açıklandı.

IMF Dış İlişkiler Direktörü Rice, basın toplantısında Türkiye'ye ilişkin gelen soru üzerine yaptığı açıklamada, "Daha önce söylediğim gibi IMF heyeti geçtiğimiz birkaç haftada Türkiye'de Madde 4 kapsamında gözden geçirme çerçevesinde temaslarda bulundu. Gözden geçirme 23 Eylül'de tamamlandı" diye konuştu.

 Dünya'nın aktardığı habere göre, IMF heyetinin alışıla gelen şekilde öncelikle Türk yetkililer ile bir araya geldiğini belirten Rice, heyetin daha sonra özel sektörden, siyasi partilerden temsilciler, akademisyenler ve düşünce kuruluşları ile bir araya geldiklerini vurguladı. 

Rice, "Bu görüşmeler, geniş bir bantta görüşler toplama ihtiyacımız doğrultusunda yapıldı" diye konuştu.

Gary Rice ayrıca, Türkiye'nin IMF'den finansal destek, program talebi olmadığını da vurguladı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Selahattin Ölmez30 Eylül 2019 11:06

    chp nin yapabileceği en iyi şey bu bence .başka yapabilecekleri bir tane proje sunduklarını görmedim.hep dış güçlerin gümünde oldular.

  • AHMET ÖZBİR30 Eylül 2019 11:03

    CHP'NİN TALEBİ VAR! Türkiye'nin yok, olmayacak da çünkü REİS'im onları şutladı, ihtiyacımız size kalmadı dedi. Ancak karanlık odalarda IMF ile KATAKULLİ peşinde koşan CHP-İP var! Anlayın dostlar kim halkın yanında kim kodamanların emrinde!.