E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemIMF İcra Direktörü Kaya'dan Rice'a Türkiye yanıtı---

IMF İcra Direktörü Kaya'dan Rice'a Türkiye yanıtı

IMF İcra Direktörü Kaya'dan Rice'a Türkiye yanıtı
22 Mart 2019 - 03:09 www.borsagundem.com

IMF İcra Direktörü Raci Kaya, "Türkiye ekonomisinde yavaşlama var" diyen IMF Sözcüsü Rice için "Genel toplantılarda görüşülmeyen bir konu hakkında, yeterli bilgi sahibi olmadan yaptığı açıklamaya hayret ettim" dedi

Uluslararası Para Fonu (IMF) İcra Direktörü Raci Kaya, IMF Sözcüsü Gerry Rice'ın, Türkiye ekonomisine yönelik açıklamalarına ilişkin, "Türkiye ekonomisinin verdiği başarılı sınava rağmen bu şekilde açıklamalar yapmak samimi olarak nitelendirilemez. Sayın Rice, yeterli bilgiye sahip olmak için bizden bilgi istese yardımcı olurduk" dedi.

Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IMF Sözcüsü Gerry Rice'ın, basın brifinginde yer alan Türk ekonomisine yönelik açıklamalarına cevap verdi.

Rice'ın açıklamalarını hayretle karşıladığını dile getiren Kaya, konunun genel toplantılarda konuşulmadığını, dolayısıyla, böyle bir konuşmaya da anlam veremediğini söyledi.

"Sayın Rice, böyle bir konuda yeterli bilgiye sahip olmak için bizden bilgi istese yardımcı olurduk." diyen Kaya, şunları kaydetti:

"Kaldı ki Türkiye ekonomisi, doğrudan açık bir spekülatif finansal saldırıya maruz kalmasına ve yaptırımlara uğramasına rağmen, bir çok gelişmekte olan ülkenin kolay kolay altından kalkamayacağı bu süreci sadece bir çeyreklik bir daralma ile atlatmış ve pozitif göstergelerle 2019 yılı ilk çeyreğinde yeniden büyümeye dönüşün sinyallerini vermiştir.

Türkiye ekonomisinin verdiği bu başarılı sınava rağmen bu şekilde açıklamalar yapmak samimi olarak nitelendirilemez. IMF'den de böylesi süreçlere ilişkin değerlendirmelerinde daha dikkatli ve bizlerle iletişim halinde olması beklenir."

IMF'den Türkiye'ye ekonomi uyarısı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • gobel6622 Mart 2019 14:16

    ABD, AB, FETÖ ve kadrolular birleşmesine rağmen Türkiye'deki büyüme hızını bir puan felan etkileyebildiler, Türkiye'nin büyümesi  2,6 . Türkiye'de yavaşlama var diyen sözde ekonomist, AB ülkelerinde büyüme hızı yaklaşık 1-1,5 arası. Ne kadar ekonomi ile alakalı olduğuna siz karar verin.

  • Hakan,22 Mart 2019 12:55

    Boşa kürek çekmeyin, şurda 31 Mart'a bişey kalmadı, olumsuz yorumlarınızı Amerikan ekonomisine yapın, işiniz gücünüz küresel uşaklık sizinkisi, çenenizi kapatın patronlarınız gelsin,

  • Asd22 Mart 2019 11:58

    Demek ki IMF de icra direktörünu sallayan yok