E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem İmamoğlu: Yüzde 90'a yakını istifa etti---

İmamoğlu: Yüzde 90'a yakını istifa etti

 İmamoğlu: Yüzde 90'a yakını istifa etti
19 Temmuz 2019 - 12:31 www.borsagundem.com

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "(iştirakler) Yüzde 90'a yakın yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa etti" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "(iştirakler) Yüzde 90'a yakın yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa etti" dedi.

Fransa Büyükelçisi Charles Fries ile İspanya Büyükelçisi Juan Gonzalez-Barba, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretlerinde bulundu. Fransız ve İspanyol diplomatları ayrı ayrı kabul eden İmamoğlu, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaretlerin ardından gazetecilerin İBB iştiraklerinde görev yapan genel müdür ve yönetim kurulu başkanlarının durumuyla ilgili sorusuna İmamoğlu, "Dün itibariyle istifa edecekleri yönünde bana meclis 1. Başkanvekili dönüş yaptı, Göksel bey. Ben de açıkçası bunu yapmalarının doğru olacağını, 'bizim yönetimi devralarak vatandaşa hesap vermeye başlayacağımız anı belirlemiş olacaksınız' dedim. Dolayısıyla böyle bir dönüş yaptı" dedi.

"GENEL MÜDÜRLERİ DE GÖREVLERİNDEN ALDILAR" 

İmamoğlu, " Bugün aldığım bilgiler ışığında yüzde 90'a yakın yönetim kurulu başkanları vekilleri ve genel müdürleri daha doğrusu yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa ettiler. Genel müdürleri de görevlerinden aldılar. Dolayısıyla artık önümüzdeki süreç en azından kısmen açılmış oldu. Biz bununla ilgili yetkimizi kullanarak görevlendirmelere başlayacağız. Bu kanaatin oluşması ve bu talebimizi ilettikten sonra bu sürecin oluşmasına katkı sundukları için de teşekkür ediyorum. Gecikmiş bir karardı. Meclis başkan vekilini teşekkür ediyorum diğer arkadaşlarına da. Şu an süreci arkadaşlarımız takip ediyor. Bu şirketlerle ilgili yönetim atamaları en azından hızlıca geçici arkadaşlarımız da olabilir bunun içinde. Yönetim atamaları ile ve daha sonra da karar verdiğimiz arkadaşlarımla yeni yönetim kurullarını oluşturarak ve tabii ki oradaki genel müdür ve diğer yöneticileri oluşturarak az önce sorduğunuz soruya ya da bunun gibi bir çok soruya cevap verme fırsatımız olacak. Bu incelemeyi ve denetlemeyi yaptıktan sonra" diye konuştu.

İmamoğlu İSKİ ve İETT genel müdürlerin de istifa edeceğini, bakanlık onayı nedeniyle sürecin devam ettiğini ifade etti.  

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (17)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • BİR DOST19 Temmuz 2019 23:37

  Süper icraat. Herhalde en büyük icraat inde bu olacak.

 • Hesap verme zamanı19 Temmuz 2019 22:41

  İBB de soygun döneminin sona erdiğini anlayan ak troller resmen kafayı yemişler :) 

 • arifhan22 Temmuz 2019 16:12

  Ulan sadece boş boş konuşarak icraatmi olur ama sizin gibi boş kafalılar için bunun zerrece önemi yok saman var yermisin hemde ithal

 • Vatanım19 Temmuz 2019 21:44

  Ya işine gücüne bak şov yapmayı bırak İstanbul halkı senden icraat bekliyor verdiğin sözlerin bakalım hangisini uygulayacaksın

 • Retorik 19 Temmuz 2019 21:18

  Başkan çok konuşuyorsun biraz da iş üret, bekliyoruz. Bu işin idaresini de basitlikle açıklarsan dımdızlak ortada kalırsın ... Demediler demeyesin, tmm mı ?

 • Halk 19 Temmuz 2019 19:38

  Adam 800 bin oy fark atarak başkan olmuş.Yönetmekte onun hakkı.Bu hakkı da tabiki halktan alıyor.Halkın iradesine meydan okuma buraya kadar. Sonra tıpış tıpış istifa edersiniz.

 • arifhan22 Temmuz 2019 16:13

  Kendi düşen ağlamaz tek temennim pisliğinizde ve kininizde boğulun saman kafalılar

 • Meto19 Temmuz 2019 17:20

  Canan,sız hiç bir şeyin tadı yok.banaaa cananı getirinnnnn

 • ClearVision19 Temmuz 2019 16:34

  Hadi bakalım seçimi kazandıran (Kaftancıoğlu BBC ropörtajı) HDP, İyi parti (Siz fetö okuyun) lerden ne kadar GM atayacak Ekrem. Sonra ilerde devlete göz göre göre şunu bunu yaptılar müdahale etmediniz diye de kızarlar. Hey gidi dünya. 

 • Metin19 Temmuz 2019 16:04

  Kediye ciger verildi.

 • right19 Temmuz 2019 16:35

  Az, öz, net :) Dağılalım :)

 • : )19 Temmuz 2019 14:14

  Halk kimi seçti ???İMAMOĞLUDUNU... halk seçti ise İMAMOĞLU YÖNETMESİ LAZIM... Ama birileri halkın seçtiği kişilerin yönetmemesi için bizans oyunları yapıyor. Bu oyunları yapanlar halkın seçme hakkını gasp ediyor. Halkın seçtiği kişiler görev başına geçmeli artık. 2 kere seçimdede seçilen biri var, ama yönetmesi gereken kurumlar adeta, işgal edilmiş gibi...Halkın seçtiğine kim engel oluyor? seçilmişle gelen kişiler neden seçilmiş gibi görevi başına geçemiyor? Bumu büyük Türkiye?

 • AhmetK19 Temmuz 2019 16:47

  O zaman her iktidar donemınde tum memurlar da degıssın. Liyakat dedıgınız sey bumuydu... acıkca adamcılık yapıyorşar, bakarsın kotu varsa yollarsın... hee bu adamdan bi cacık olmaz o kesin

 • komik19 Temmuz 2019 15:04

  Halkın seçtiği herkes görevinin başında kimsenin kimseye bir şey dediği yok tüm taraflar prosedürleri işletiyor senin gibi dünyadan haberi olmayan koyunlar da boş boş konuşuyor..

 • Cem Kohen19 Temmuz 2019 13:42

  hepsi HDP den başkanlar seçilmeli , seçimde sana oy verdiler.

 • edy19 Temmuz 2019 13:10

  genel başkanının çiğnediği tarafsızlık (!) sakızını nereye koydun. öyle bir şey olunabiliyormuş?kendinden gör. görevden el çekenlerin içinde ehil adamlar varsa ne olacak. nesnel davranmak ile tarafsızlığı karıştırıp mugalata yapmaya devam...

 • ...19 Temmuz 2019 14:15

  Merak etme helal süt emmiş delikanlıları CANLI YAYAINDA İSTANBUL MECLİSİNDEN izliyor bu millet.