E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİmamoğlu: Bugün itibariyle İstanbul'u sorunsuz bir noktaya taşıdık---

İmamoğlu: Bugün itibariyle İstanbul'u sorunsuz bir noktaya taşıdık

İmamoğlu: Bugün itibariyle İstanbul'u sorunsuz bir noktaya taşıdık
26 Ocak 2022 - 13:41 www.borsagundem.com

İBB Başkanı İmamoğlu, " Bugün itibariyle İstanbul'u sorunsuz bir noktaya taşıdık ve bütün sorunları aştık." açıklaması yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKOM'da kentteki kar gündemiyle ilgili basın toplantısı düzenledi.

İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları:

- Bazı yollarla ilgili farklı kurum ve kuruluşların yetki alanları var. İBB'nin yetki alanları var, Karayolları'nın sorumlu olduğu yol ağları var bir de anlaşma gereği 3.köprü yol hattı ve bağlantılarının sorumlu olduğu bir özel şirket var. Bunun bilinmesi lazım.

- AKOM'da sizlerle buluşmaya başladığım andan itibaren koordineli çalışma hususundaki dilimize de sahadaki işleyişimize de tavrımıza da çok dikkat ettik, ediyoruz, bundan sonra da devam edeceğiz. Kim ne derse desin.

- Bu dil değişmediği sürece ülkenin gündemi gerçek konular olmuyor. Çözüme kavuşması gereken konular konuşulmuyor bazen saçma sapan konular toplumun gündeminde ön sıralara oturmak zorunda kalıyor.

- İBB 4 gün içerisinde kullandığı tuz miktarı 72 bin 195 ton. 32 ton solüsyon kullanmışız.

- İBB olarak sorumlu olduğumuz alanlarda 12 saat içerisinde akışkanlığı sağladığımızı ve insanlarımızın o yolları kullanma imkanı sağladığımızı duyurmak isterim. Bu gerçekten başarılı bir zaman dilimidir.

- Bugün itibariyle İstanbul'u sorunsuz bir noktaya taşıdık ve bütün sorunları aştık.

- 20 milyonluk bir kentin sorunsuz bir süreç yaşamasını beklemek hayalcilik olur. Elbette mağdur ettiğimiz, yolda 1 saat bile beklettiğimiz vatandaşlarımıza söyleyeceğimiz tek şey vardır özür dilerim, bunu istemezdik. Bu bir doğal afet sürecidir.

- Böyle bir yemeğe gitme meselemin bu kadar gündeme taşıtılmasını ve bu süreçle ilgili manipülasyonu şaşkınlıkla takip ettiğimi ifade ederim. Bu kara rağmen sayın büyükelçi verdiği söz gereği Ankara'dan kalkıp İstanbul'a gelmişti. Gün boyu hem burada hem sahada yaptığım çalışmalar sonunda bir vakit ayırıp oraya gidip bu resmi buluşmayı eşlerimizle birlikte yaptık.

- Bu konunun devletimizin imkanları kullanılarak bir mobese kamerasının görüntülerinin böylesi bir magazinsel sürecin parçası yapılacak şekilde servis edilmesinin sağlanmasının karşısında ben takipçi olacağım.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan kar uyarısı

 

İstanbul Havalimanı'nda uçuşlar normale döndü

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Bülent 29 Ocak 2022 21:57

  Başkan sen tuz ile kumu karıştırıyorsun İstanbul da hangi yola tuz döktünüz yollara bir bakın hiç tuz kalıntısı varmı. Tuz dökülen yolda belli bir süre tuz kalıntısı olurdu saat 3.5 ta e 5 kapandı yolların kenarları kaldırımlar hala karlı ve buzlu bu gün erime başladı bizim sizin gibi escort araçlarımız yok belediye otobüsleri saat 4 te çalışmamaya başladı millet yayan evine gitti sen masal anlatma ya devam et

 • Arlfhan27 Ocak 2022 07:53

  Çok konuşmada işini yap Eko oturduğun koltuk zaten sana çok büyük hakkını veremiyorsun defol gitte İstanbullu rahat bir nefes alsın 3 senedir yaptığın hiçbir icraat yok belediyeyi borç batağına sokmaktan başka

 • vatandaş26 Ocak 2022 14:23

  başkan sen koltugunda otur dışarı çıkma emi sonra üşütürsün koltuk boş kalır daha büyük koltuklar seni bekliyor sen hayallerine kavuş millet dertlerle başbaşa.

 • Mucise Reis ;)26 Ocak 2022 14:06

  Şimdi yağışlı havada en ufak bir kazada durduk yere gişelerde saatler bekleniyor. Vergisi veren, 14  ye mazot alan her insan yönetime kişiye bakmadan hesap sormalı.  normaldede yollar çalışmıyor. tıkalı hep. kuyruklar hep.

 • x27 Ocak 2022 14:20

  senin yolunu ..m  it oğlu it!'  

 • Balık ye26 Ocak 2022 16:05

  İngiliz elçinle balık ye hafızaya iyi gelir  (M)  ;)