E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİhraç malı taşıyana ÖTV muafiyeti---

İhraç malı taşıyana ÖTV muafiyeti

İhraç malı taşıyana ÖTV muafiyeti
24 Haziran 2017 - 10:35 www.borsagundem.com

İhraç malı taşıyana ÖTV muafiyeti Resmi Gazete'de

 İhraç malı taşıyan araçlara yönelik motorin teslimlerinde ÖTV muafiyeti tanınan akaryakıt miktarının artırılmasına ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.

Maliye Bakanlığının Özel Tüketim Vergisi (I) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği'ne göre, tır çekicilerinde 900, istiap haddi 15 tonun üzerinde olan kamyon ve tankerlerde 650, istiap haddi 15 tona kadar olan (15 ton dahil) kamyon ve tankerlerde ise 490 litreye kadar motorin için ÖTV ödenmeyecek.

Frigorifik depolardaki yakıt miktarı, ihraç malı taşıyan her bir araç türü için belirlenen bu miktar kadar ayrıca dikkate alınacak. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Tarik24 Haziran 2017 20:10

    Ya ÖTV niye bu kadar yüksek? Halka zulüm bu ÖTV

  • :)24 Haziran 2017 17:35

    zaten adamlar yurt dışına gidiş-gelişte bol bol syaıt alıyo ucuza. örnek. adam bulgar sınırı geçiyor depoyu fulluyor. neden ? dışarca ucuz yakıt. dışardan geliyor yine full yapıyor depo dışarda ucuz mazot. içerde bu olay suistimal edilecek belliki. büyük firmalar zaten denızcılık sektoru olanalr ucuz alıyor yakıtını... kime ne fayda edecek bilmem bu yasa. saçma olmuş. pansuman yasa yani.

  • Analist24 Haziran 2017 17:11

    Güzel bir uygulama. Ancak kontrol etmek için daha fazla kaynak harcanır. Onun yerine yurt içinde gümrük kapıları oluşturulup orada girdi çıktı yapan kamyonlara verilmesi daha iyi olurdu.