E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-MagazinİDO “Yaz Tarifesi” biletleri satışta---

İDO “Yaz Tarifesi” biletleri satışta

İDO “Yaz Tarifesi” biletleri satışta
29 Mayıs 2019 - 10:45 www.borsagundem.com

İDO, tatil sezonunda ve Bayram öncesinde oluşabilecek yoğunlukları göz önünde bulunduran İDO, 17 Haziran-15 Eylül 2019 tarihleri arasında geçerli olacak Yaz Tarifesi’nin biletlerini şimdiden satışa sundu.

Misafirlerine deniz yolculuğu keyfini, hız, emniyet ve konfor ayrıcalıklarıyla sunan İDO, 17 Haziran itibarıyla “2019 Yaz Tarifesi” ne geçiyor. Okulların açılış ve kapanış tarihleri ile yaz mevsiminin yoğunluğu dikkate alınarak planlanan seferlerle yaz tarifesi, 17 Haziran 2019- 15 Eylül 2019 tarihleri arasında geçerli olacak. Yaz tatili ve Kurban Bayramı yoğunluklarını da öngörerek bütün hatlarının planlamasını oluşturan İDO’nun yaz tarifesi biletleri şimdiden satışta. 

Kurban Bayramı’nda bayramlık tarife 

İDO, yaz sezonuna denk gelen Kurban Bayramı tatili için avantajlı fiyatlarla 9 Ağustos Cuma başlayacak ve 14 Ağustos Çarşamba tarihleri arasında geçerli olacak Kurban Bayramı Tarifesi uygulayacak. 

İDO, bayram boyunca yaşanacak trafik yoğunluğunun da önüne geçmek için tatil süresince gerçekleştireceği seferlerini misafirleri için gerekli önlemleri alarak planladı. Kurban Bayramı tatili süresince Hızlı Feribot Hatları, Deniz Otobüsü Dış Hatlar, Deniz Otobüsü İç Hatlar ve Araba Vapuru hatlarında toplamda 3.503 adet sefer yapılması planlanıyor. 

İDO; yaz tarifesi ile deniz otobüsü ve hızlı feribot seferlerini artırıyor 

Tüm hatlarında tatil yoğunluğuna uygun değişikliklere giden İDO’nun yaz tarifesinde, Yenikapı-Bandırma hızlı feribot hattında günlük sefer sayısı hafta içi karşılıklı toplam 6, hafta sonu ise 12’ye, Yenikapı-Bursa (Güzelyalı) hızlı feribot hattında günlük sefer sayısı hafta içi karşılıklı toplam 4, hafta sonu ise 10’a çıkarıyor. İDO, yolculardan gelen yoğun talep doğrultusunda Yenikapı-Yalova hattındaki sefer sayısını da karşılıklı toplam 18’e çıkarıyor. Buna göre sabah saat 07:45’ ten başlayıp gece saat 23:45’e kadar karşılıklı 2 saat aralıklarla seferler gerçekleşecek. 

Pendik-Yalova hattında yapılan düzenleme ile 07.00-12.00 ve 14.00-23.00 saatleri arasında saat başı sefer düzenlenirken, Cumartesi günleri 06.00 seferi ve Cuma-Cumartesi-Pazar günleri 13.00 seferinin eklenmesiyle sefer sayısı karşılıklı toplam 36’ya çıkıyor. 

Marmara Denizi’nde seferler artıyor 

İDO, yaz tarifesinde Marmara Denizi'ndeki önemli iç turizm merkezlerinden Avşa ve Marmara Adası’na seferlerini artırıyor. Yaz tarifesi ile birlikte Cuma ve Pazar günleri karşılıklı toplam 13 sefer ile tatilcilere kolay ulaşım imkanı sunulacak. Ayrıca Ekinlik adasında yolcu talebi değerlendirilmiş olup yaz dönemi boyunca Cuma günleri Ekinlik adasına gidiş, Pazar günleri de Ekinlik adasından dönüş olacak şekilde yapılacaktır. 12 Nisan 2019 tarihinde başlayan Bostancı-Yenikapı-Çınarcık-Esenköy deniz otobüsü hattı sefer sayısı ise, bölge halkından gelen yoğun talep değerlendirilerek hafta içi 6’ya, hafta sonu ise 8’e çıkarılıyor. İDO, ayrıca Marmara Denizi'ndeki önemli iç turizm merkezlerinden Armutlu ve Kumla seferlerini de artırıyor. Kadıköy - Yenikapı - Armutlu Tatil Köyü - Armutlu hattına Kumla güzergâhı eklenerek Cuma ve Cumartesi günleri karşılıklı 8, Pazar günleri ise karşılıklı toplam 7 sefer gerçekleştirilecek.

Yaz tarifesinde İDO’nun tüm hatlarında tatil yoğunluğuna uygun değişikliklere gidildiği gibi, Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü hattındaki seferler de günlük karşılıklı toplam 14’e çıkarılıyor. 

Marmara Denizi’ndeki hatlarıyla misafirlerinin tatil beldelerine ulaşımını hızlandıran İDO, İstanbulluların ada keyfini doya doya yaşamalarına olanak sağlamak amacıyla da 17 Haziran’da Beşiktaş-Yenikapı-Adalar seferlerini başlatıyor. 

Arabalı vapur hatlarında da yeni düzenlemeler var 

Sirkeci- Harem araba vapuru hattı seferleri, hafta içi ve Cumartesi yoğun saatlerde doldur - boşalt sistemi ile 05.30’dan 23.00'e kadar, Pazar günleri ise 07.00-22.00 saatleri arasında 30 dakika aralıklarla düzenlenerek, yoğun kent trafiğinin rahatlatılması hedefleniyor. 

Eskihisar – Topçular araba vapuru hattında ise her gün 24 saat kesintisiz olarak düzenlenen seferler, aynı şekilde doldur- boşalt sistemi ile devam edecek.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • YORUM29 Mayıs 2019 15:22

    İDO yaptığı zamlarla köprüye  alternatf olmaktan çıkıyor, bence kendi ayağına sıkıyor, geçen ay osmangazi köprüsünü protesto için topçular eskihisar ı tercih ettim ancak hayal kırıklığı yaşadım,  60 tl olan bilet 75 tl olmuş, feribotta çay simit derken köprü fiyatını geçti, bence İDO nun bunu ciddi düşünmesi gerekiyor aksi halde yarım ekmek  köfte ikramı da kurtarmayacak, fırsatçılık yamasın....