E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisİçi boşaltılarak yatırımcıları dolandıran borsa şirketleri---

İçi boşaltılarak yatırımcıları dolandıran borsa şirketleri

İçi boşaltılarak yatırımcıları dolandıran borsa şirketleri
31 Ekim 2020 - 13:37 www.borsagundem.com

30 yıllık borsa tarihinde birçok hisse borsa çöplüğündeki yerini aldı! Bazı şirketler mecburiyetten, bazıları kötü niyetten battı!

BORSAGUNDEM.COM

Borsada hisse senedi alım satımı yaparken güçlü mali yapısı beklentisi olan hisselerin tercih edilmesi gerektiği uyarısının ne kadar doğru olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Borsa İstanbul, Egeli &Co Enerji Yatırımları (#EGCEY) , Egeli & Co Yatırım Holding  (#EGCYH) ve Egeli & Co Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nın (#EGCYO) borsa kotundan çıkarılmasına karar verdi. Borsa İstanbul şirketi 6 Nisan 2020 tarihinde son kez uyarmıştı. Bu uyarıları dikkate olmayan yatırıcılar göz göre göre adeta kumar oynayarak hisseleri almaya devam etti.

ZARAR AÇIKLAYAN ŞİRKETLERİN HİSSELERİ TAVAN OLUYOR

Zaten son dönemde borsa yatırım stratejileriyle uyuşmayan olağandışı fiyat ve miktar hareketleri yaşanıyor. Bir şirket zarar açıklıyor tavan tavan yükseliyor. Eksi özsermayeli şirketler kapış kapış hisse satıyor. Borsaya yeni giren ve telegram ve twitter üzerinde kurulan tuzaklara yakalanan yatırımcılar, kim ne önerirse alıyorlar. Bu şirket kar açıklamış mı? Mali yapısı güçlü mü? Patronu kim? Gibi… Hiçbir detayla ilgilenmeyen yeni yatırımcı kitlesi sadece fiyat alıp satıyor.

BORSAGUNDEM.COM DEFLARCA YAZDI

Eğer biraz araştırmış olsalardı borsagundem.com defalarca Egeli Grubu ile ilgili haberler yaptı. Patron Tan Egeli, krallar gibi yaşamaya devam ederken şirketler battı gitti. Tan Egeli geçmişte Kirkor Mert İsrailyan isimli birisiyle yaptığı işte dolandırıldığını iddia ederek şirketlerin uçuruma sürüklenmesini izledi. Kirkor Mert İsrailyan ise Müjdat Uslu ile kamu leasing kurumlarını 650 milyon dolardı. O dönemde GenPower isimli şirketi halka açmak isterlerken borsagundem.com engeline takıldı. Borsagundem.com’un ortaya çıkardı usulsüzlükler sonrası halka arz gerçekleşmedi. Yine borsagundem.com jeneratörlerin üzerindeki seri numarasını değiştirilerek kamu bankalarının leasing kredileriyle dolandırıldığını ortaya çıkardı. Bu ilişkiler geçmişte yaşananlarla ilgili bilgisi olan hiçbir yatırımcı Tan Egeli ve Egeli Grubu ile ilişkisi olan hisseleri almaz!

Borsa İstanbul, 3 Egeli &Co şirketini kottan çıkarma kararı aldı

 

EGELİ CO: Yüksek risk!

YEŞİL GRUBU’NUN ŞİRKETİ DE KOTTAN ATILDI

Kısa bir süre önce Engin Yeşil’e ait Kapital Yatırım Holding hisseleri kottan atıldı. Buna rağmen Yeşil Yatırım Holding  tavan tavan yükseliyor. Kısa sürede 15 liradan 45 liraya yükseldi. Belki de birçok yatırımcı Kapital Yatırım Holding’in Yeşil Grubu bünyesinde olduğunu bile bilmiyor. Yeşil Yatırım Holding’in (#YESIL) özsermayesi yüksek görünmesinin nedeni yüzde 50 oranında iştirak ettiği WOWWO E-Ticaret Telekomünikasyon şirketinden kaynaklanıyor. Geçmişte WOWWO her bilanço döneminde değerleniyor ve aradaki fark kar olarak yazılıyordu. Benzer işlemlerin sayısını artması üzerine Sermaye Piyasası Kurulu (#SPK) yeni bir tebliği yayınlayarak değerleme farkının kar olarak yazılamayacağını kararı aldı. Bakın son bilançolara Yeşil Yatırım Holding zarar açıklamaya başladı. Ve şirketin borsadaki takas saklama oranı yüzde 99.33.

Yeşil hisselerinde sülale boyu işlem yasağı

 

SPK'dan Yeşil GYO ve Kamil Engin Yeşil'e ceza

 

Yeşil, borsa ücretini bile ödeyemedi

Mesela, Mensa Mensucat ayrılma hakkını kullanmamak için bu noktalara geldi. Şirket kottan atıldı binlerce yatırımcı mağdur oldu. Patron Faik Ulutaş, krallar gibi yaşamaya devam ediyor.

Memsa'nın indir-bindirine yeni şart

 

SPK'dan, Mensa'ya ceza

 HALKA AÇIK ŞİRKETİN İÇİN BOŞALTIP KAÇTILAR

Atlantik Petrol (#ATPET), halka açıldıktan kosa bir süre sonra borsanın en manipülatif hisselerinden biri oldu.  Yatırım İlişkileri Yönetmeni Erdem Resneli, bedelli sermaye artırımı yaparak son bir vurgun yapmak üzereyken borsagundem.com şirkette dönen dolapları ortaya çıkardı. Patronlar Abdullah ve Ahmet Koparan, şirketin içerisinde kalan son paraları da alarak kaçtı. Türkiye’de krallar gibi yaşam sürüyorlar. Çok sayıda çalışan ve binlerce yatırımcının parasını yani haram parayı yemeye devam ediyorlar.

Atlantik Petrol’de parayı patronlar ve Erdem Resneli aldı

 

Atlantik Petrol’ün patronu kayıplara karıştı

 AYHAN ÖZTÜRK 3 ŞİRKKETİ AYNI ANDA BATIRDI

Halka açık çok sayıda şirketin içini boşaltan Ayhan Öztürk, kendisiyle birlikte çevresindeki çok sayıda kişinin hayatını karartı. Latek Lojistik (#LATEK), Ar Tarım (#ARTOG), CLK Holding (#CLKHO) ve Ericom (#ERICO) ve Karkim’i (#karkm) batıran Ayhan Öztürk’ün bunu nasıl başardığını otoriteler bile hala ortaya çıkaramadı. Önce bir şirketi borçlanarak alan ancak yönetimine girmeyen daha sonra ele geçirdiği çek koçanıyla başka şirkete onlarca milyon liralık çek yazarak satın alan ve bütün şirketleri bir birine borçlandıran Ayhan Öztürk’ün yaptığı dolandırıcılık Borsa İstanbul var oldukça unutulmayacak nitelikte!

SPK borsa dolandırıcısı Ayhan Öztürk hakkında suç duyurusunda bulundu

 

Dolandırıcı Ayhan Öztürk’e 3 yıl hapis, 125 bin TL para cezası

 

Ayhan Öztürk nasıl bir piyasa dolandırıcısı

ŞİRKET BATTI AMA RAMİZ HAYATINI YAŞIYOR

Ran Lojistik de (#RANLO) borsada unutulmayan kayıplar arasında yer alıyor. Para düşkünü bir patron olarak tanınan Ramiz Benli, şirketi halka araz ettikten kısa bir süre sonra içini boşaltarak borsa çöplüğündeki sayıyı artırdı. Kendisi hala yatlarda katlarda yaşamaya devam ediyor. O dönem elinde Ran Lojistik hissesi olan yatırımcılar da yıllardır beddua ediyor.

İnsaf be patron

METİN YÜKSEL İSMİ ÖNE ÇIKIYOR

Mango Gıda (#MANGO) ise hem halka arzında hem de batmasında örnek alınacak okullarda ders olarak okutulacak bir olay!

Ayhan Karak isimli bir kabzımal işi büyütüyor. Alınteriyle para kazanmaya devam ederken o dönem birçok halka arza danışmanlık yapan ve halka açtığı şirketlerin çoğu batan Metin Yüksel devreye giriyor.

“Halka açıl hayatın boyunca kazanamayacağın para kazan” vaadini duyan Ayhar Karak, hemen harekete geçiyor. Şirket halka açılıyor. Ortak satışı ve benzeri iç boşaltma operasyonları gerçekleştikten sonra Borsa İstanbul, şirketi kottan atıyor. Hayatının vurgununu yapan Karak, ülkenin zenginleri arasına girmeyi başarıyor.

SPK'dan Ataç'ın içini boşaltanlara suç duyurusu

 

Ataç mali yapısını açıklamıyor

BATIK ŞİRKETLERİ BORSAYA GETİRİYOR

Metin Yüksel, batık şirketleri borsaya getirmeye devam ediyor. Antalya’nın Koç’u olarak bilinin Ataç İnşaat'ı (#ATAC) halka açıyor.  En yüksek fiyattan kendi hisselerini sattıktan sonra patronları hisse satışına zorluyor. Bedelli kararı aldırıyor, ancak oyunu borsagundem.com bozunca Yüksel kayıplara karışıyor. Milyar dolarlık varlıklar buharlaşıyor. Hala paraların nereye gittiği bilinmiyor. Metin Yüksel, bununla da yetinmiyor. Yönetiminde olduğu Latek Lojistik’in batmasında önemli bir rol üstleniyor.

Mango Gıda paramparça oldu

 

Metin Yüksel ve Rıza Kutlu Işık'a yeni dava

 

​Latek Holding-Genpower birleşmesine şerh!

 

Latek Holding hisselerinde neler oluyor

 UĞUR BAYRAKTAR VE BATAN ŞİRKETLER

Çukurova-Kepez Elektrik, Bank Asya, Medya Holding, Sabah gazetesi gibi şirketlerde durum daha farklı bu ve benzeri birçok şirket devlet el koyduktan sonra borsalardan çıkarıldı.

Bir de Münci İnci’nin İntermedya isimli halka açık şirketinin yüzde 99’u halka arz edildikten sonra şirket battı, borsadan atıldı.

Ugur Bayraktar ismi de borsada batan şirketlerle anılıyor. Son olarak Arıt Yatırım ve Denge Holding’de antin-kuntin işler yapmak isterken şirketleri zor duruma sokan Bayraktar, bu şirketleri satarak kurtulma yolunu seçti. Geçmişte Ekspres Yatırım’ı batıran Bayraktar, GenPower’ı halka açmak için çabalayan isim. Ayrıca Kervansaray ve Selim Sayılgan’ın kılavuzu olarak tanınıyor.

Binlerce yatırımcıyı mağdur eden Uğur Bayraktar'a SPK'dan rekor ceza

 Karındeşen Jack lakabıyla tanınan, bugüne kadar binlerce yatırımcıyı mağdur ettiği ileri sürülen Fahrettin Göllü’nün de bu anlamda sicili oldukça kabarık. Göllü’nün son yıllarda Selçuk Gıda’yı (#SELGD) satmak için çalmadığı kapı kalmadığı söyleniyor.  

Vedat Akgiray'ın SPK başkanı olduğu dönemde halka açılan ve daha sonra batan binlerce yatırımcıyı mağdur edern Bimeks nutulmadı. Bimeks sadece borsada değil tahvil satarak da yatırımcıları mağdur etti. 

İşte BİMEKS’in ibretlik halka arz hikayesi

 

Merko Gıda operasyonunu Fahrettin Göllü yönetiyor iddiası

 

Penguen Gıda’da büyük operasyon!

 

SPK’dan SANEL’e rekor para cezası

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (264)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • CEVDET MENTEŞ07 Mayıs 2021 00:22

  Merhaba iyi akşamlar yazılarınızı takip ediyorum sizden ricam son halka arz da gwint incelemeniz ve çalışanına 4,55 den hisse verdiği söyleniyor bu uygulama izahnamede yok yasal mı ? ilginize açıklamanıza şimdiden teşekkürler ÖNEMLİDİR******

 • bosa zede11 Aralık 2020 15:31

  EGS GRUBUBNE OLDU ÇALIŞIYORMU YOKSA ORADADA KİMSE KALMADI MI ? (M)  :(  :(  :( 

 • ali doğan27 Kasım 2020 21:55

  ranloyu unutmayın

 • hasan sağdıç16 Kasım 2020 20:21

  SPK'nın asli görevi yatırımcıyı korumak ve kote olan firmaları denetlemek olduğuna göre bu ve benzeri hisselere yatırım yapan yatırımcıları neden koruyamıyorsunuz ? Bu konuyla ilgili bunca geçen zaman zarfında ne yapıldı ve şimdi ne yapılmaktadır . Devletin de asli görevlerinden biri vatandaşını korumak olduğuna göre bu konuyla ilgili ne yapılıyor ? Keşke SPK başta olmak üzere yetkili birileri çıkıp da gerçekten ve samimi olarak yapıcı birşeyler söylenebilse ... Burada önemli olan şuanki hükümet yada geçmişteki hükümetler değil o yüzden bu konu siyaset üstü bir konu diye düşünüyorum . Dolayısıyla bu konuda canı yanmış ve yanmakta olan bilinçli ve bilinçsiz yatırımcılar bulunmakta gerçi bilinçli de olsanız biryere kadar çünkü karşınızdaki insanlar dolandırıcı, kötü niyetli olunca sizin yapacağınız çok da birşey kalmıyor 

 • Dolardan şaşma12 Kasım 2020 21:43

  Küçuk yatırımci suclaniyor ama dolandiran şirket listesini görünce burada saymışlar hepsini, adı sayılmayan sirket yok neredeyse, borsada dolandirmayan bes altı holding ile bes altı bankadan baska hissesi alinacak şirket kalmiyor bu durumda. Peki 10 -15 sirketle borsa mı olur, en iyisi kapat borsayi git BIST. Ben zaten tum cevreme dolar almalarini soyluyorum. "Sahtekar Patronlari Koruma "kurumuna donusmus resmi denetleyici kurumlar

 • musa202112 Kasım 2020 13:14

  Borsa istanbul yönetimi halka açık şirketlere güvence bedeli zorunluluğu getirmeli. örneğin şirket borsadan 100 bin tl kazandıysa yüzde 20 sini güvence bedeli olarak borsada bıraksın. hepsini alamasın. Bırakılan güvence bedeli bu şirket adına ve yatırımcıları korumak amacıyla hazine bonolarında değerlendirilsin. bu şekilde bir fon kurulabilir, bunu kurmak çok mu zor. patronların insafına bırakılırsa daha çok yatırımcının canı yanar. Borsadan kaçar insanlar. Önlem alınmalı geç olmadan.

 • ali doğan08 Kasım 2020 22:47

  ran lojistik tam bir soygundu sahipleri kayıplara karıştı

 • Eroğlu03 Kasım 2020 15:05

  Yatırımcı kasatAki asılı koyun şekilli yolarda parça parça kesiyor lar yok şirket o va veya bu yalan bir her şirketin hisse senedi karşılığında takaz bankada bedeli bir para miktarı bloque her oyunun oynatan borsa yuneti ileri anlaşma olan şirket ler güven yok İst BIST yönetimi almayın kedileri alsın satsın

 • Per03 Kasım 2020 00:59

  Niye pşyasayı söğüşleyenlerin yanına yaptıkları hep kar kaldı! Bu işin siyasi ayağı olmazssa bu kadar uç operasyonlar mümkün mü! Bu ülke borsasını hangi parti hangi bakanlar yönetti böyle! Dış mihraklar dır kesin!!

 • ZELİHA KARAKAŞLI08 Kasım 2020 12:16

  Başına taş düsse siyasetciden bileceksin.Siyaset ile bu batmaların ne alakası var.senin aklım fikrin yokmu sen kumar oynamaya borsada işlem yaparsın tabiki bir gün kökten sileceksin.

 • Savage03 Kasım 2020 11:37

  Borsa ile siyasetin ne alakasi var. Boş boş konuşma 1 kanıt göster desek susar kalırsın.

 • Semih03 Kasım 2020 00:54

  Ülkeye empoze edilen benimsetşlen “Atı alan üsküdarı gecer” felsefesinin yandıması! Ve bu felsefe ile böyke işler becerenkere hep “yola devam” denince, dahasının dahadı oldu hep! Yola devam!

 • Borsaci02 Kasım 2020 23:59

  Halk be vakifi da atin kottan farki yok spek tahtalari para kazandirdi hemde cok iyi ya digerleri vampirden beterler devlete guvenip aldik 5 senedir elimizde zararda duruyor yazik degilmi spk

 • ALEVİ DİNİNDENİM02 Kasım 2020 23:49

  Kötü hisseler hızlı yükseliyor diye alırsın bir bakmışsın sen alırsın şirket BATIRILIR hisse KOTTAN ÇIKMASI İÇİN ELDE GELENİ ŞİRKET SAHİBİ YAPAR .Verin  hapis cezası mallarına el koyun yedi sülalesininde mallarını inceleyin.iyi hisselere para yatırayım dersin hisse yerinde sayar yükselmez buda ayrı bir hırsızlıktır.paran değer kaybeder.İnsan ne yapacağını şaşırıyor yasaların adileri hırsızları koruduğu bir ülkede çok dikkatli olmak gerekiyor.Hırsızlık bu küçük kalkar büyüğe bakar misali hırsızlık zenginleşmenin ön koşulu olmuş.

 • Ali veli02 Kasım 2020 20:35

  Ya prtas

 • Atilla a02 Kasım 2020 20:06

  Güler ve retalbide öyle

 • Rekor02 Kasım 2020 16:17

  İttifak ve göz yumanları

 • NAZLI02 Kasım 2020 12:54

  ARTIK KIMSE KUCUK YATIRIMCI HEMEN ZENGIN OLMAK ICIN HISSE ALIYOR SOYLEMESIN.HEMEN ZENGIN OLMAK ISTEYENLER AHADA YUKARIDAKI RESIMDE OLANLAR.KY SAF VE TEMIZ YATIRIMCIDIR.AMA KAZIGI DA YIYEN KY OLUYOR :(  :(  :'( 

 • Vahid 02 Kasım 2020 12:12

  Avod ne durumda tahtası kapalı I neler oluyor.

 • Rre02 Kasım 2020 10:59

  İhlas, işıklar, alyağ etiler, kervn, metro, egeli co grupları hep yatırımcıyı ütüp duranlar

 • DEVLET02 Kasım 2020 10:23

  Resmi kurumlarin gorevlerinin ihmali sonucu gerceklesen kucuk yatirimcinin zararlarini karsilamali aslinda ayni batan bankalardaki mudilerin parasini odedigi gibi. Çok acik art niyet veya suistimal var debetleyici duzenleyici resmi kurumlar acisindan. adam daha once ayni sahtekarligi yapmis fakat yine de adamin borsaya acilmasina izin veriyor hemde 3 sirket birden.

 • belirsizlik02 Kasım 2020 08:11

  batan hisselerin yanında yüz güldürmeyen hisseleri de unutmayalım .. başta emlak konut yahu bir halka arz fiyatına gel mübarek arkanda koskoca devlet var. bu böyle olursa diğerlerine ne diyelim..

 • belirsizlik02 Kasım 2020 08:08

  Zamanında Lio yağ hissesinin bilançoda mal varlıkları stokları vs sağlam diye hisse aldık hatta bu bilançoya göre malum bir banka yüklü kredi vermiş sonra bir gün durduk yere battık haberi. ne oldu denetim şirketi vardı spk vardı hadi biz saflar bilmiyoruz kredi veren banka da mı bilmiyor şirketin durumunu o kadar kredi vermiş. ve malum banka kalan mallara çöküyor yatırımcı elinde batak hisse ile ortada kalıyor. Allah belanızı versin inşallah yedi ceddinizden çıksın inşallah her kim milleti dolandırdıysa göz yumduysa yanlış yönlendirdiyse..

 • Talha02 Kasım 2020 08:00

  Bu arzlardan ve sonrasında yapılan vurgunlardan içi boşaltilan şirketlerin tek sorumlusu denetimle görevli olan kurumlar. Masa sandelye şirketlerini halka açılmasına müsaade edip vurgunların ortağı oldular.

 • sard6802 Kasım 2020 02:43

  bunun tek sorumlusu devlet kasıtlı patronlar var şirketi boşaltan cezası ölüm olmallı

 • Tolga02 Kasım 2020 01:40

  Spk iyi incelese bunlar hiç bişey yapamaz. Günlük işlemlerin yüzde 90 ı suni işlemler robot işlemler. Onlar bizim gibi binde 2 komisyon veriyor mu vermiyor. İnek gibi sağılan her zaman küçük yatırımcı

 • Arif02 Kasım 2020 01:10

  Egyo da mağduruz. Egs nin borcu egyo nun borcu gibi gösterilip batırıldı.

 • Yavuz Selim02 Kasım 2020 00:26

  S.P.K.'nın yapacağı en iyi hizmet ve iyilik "% 50'NİN ÜZERİNDE HALKA ARZA DUR DEMEK ve MEVCUTLARA ÇARE ARAMAK."

 • Selim02 Kasım 2020 01:12

  Patronun mallarına el konulup yatırımcıya dağıtılmalı.

 • Ayse kadin.02 Kasım 2020 00:07

  Dmis de kapandı . Öyle paramizda alamadık sonu ne olacak.? Durumu iyi dedik. Ama ortaklar anlaşmada mi ne... burdan da soyulduk

 • Hasan Ali uslu02 Kasım 2020 09:48

  İdaşı dmis satdılar sonra da kapatdılar ama idas mağaza ları çalışıyor .olan bizlere oldu.buna göz yuman spk yetkilileri .borsa İstanbul sorumluları nerdesiniz niye yatırımcıların hakkını aramıyorlar .yazık ,günah.

 • MEHMET AKDENİZ02 Kasım 2020 00:01

  NE OLDU TEDBİRLER İŞE YARAMAMIŞ,MADEM ADI BORSA İNGİLTERDEKİ GİBİ ALMANADAKİ GİBİ KISACASI ETMEYİN KÜÇÜK YATIRIMCIYI KORUMAYIN DAHA İYİ.TAM TERSİNE KÜÇÜK YATIRIMCININ ELİNİ KOLUNU BAĞLAYIP KURTLARIN ÖNÜNE ATIYORSUNUZ....

 • Hakan Sarıçam 01 Kasım 2020 23:08

  Bizim toplum artık üretmeden emek sarfetmeden köşe dönmek isteyenlerin çoğunlukta olduğu bir toplum olmuş 3kağıtcı mütaahit Demir’den çalar Pazarcı çürüğü sokar Fırıncı gramajla oynar Sucukçu içine tavuk eti katar Binlerce örnek verecek olsak buluruz Biz kendimiz düzgünmüşüz borsa düzgün olsun

 • Cahit Erdoğan01 Kasım 2020 23:03

  Kottan çıkardım demek kolay ya elimde kalan ranlo hisseleri ne olacak hiç bir açıklama yok yıllardır. Şirketi batırıp kottan çıkaranlar haklı ancak bu ranlo hissesini alanlar suçlu öylemi.

 • Ali kara 01 Kasım 2020 23:03

  Kısa yoldan köle dönmek isteyen bu kadar insan varken borsadan ne bekliyorsunuz!patronlar hisse satıp para çukkalama derdinde

 • Bülent çetindağ 01 Kasım 2020 23:01

  Ben genpover ve gen yatırım mağduruyum. Onla ilgili niye haber yapmıyorsunuz.

 • Mustafa Elis01 Kasım 2020 22:42

  Yorumları okuyunca içimi kararttiniz , Borsaya yeni girmeye öğrenmeye çalışıyordum vazgeçtim

 • Selim canoglu01 Kasım 2020 22:11

  Şimdi anladınız mı sahtekarlığın onu açık kanunları iyi biliyorlar.kim denetliyor kim piyasaya yön veriyorsa hükümet çıksın konuşsun gerekli cezayı kessinler nerede onu yapacak başkan hadi seni göreve çağırıyorum..öyle borsaya küçük yatirimci geldi derken salliyordun ..hadi kollasana küçük yatırımcıyı alsana bu zenginlerin elinden çaldıkları malları

 • Akbük 01 Kasım 2020 21:56

  MB faizi yükseltmedi ama Kredi kartı faizlerini yükseltti yine olan vatandaşa oldu yine bankalar dört köşe

 • Dürüst Yatırım Arayan Yatırımcı01 Kasım 2020 21:51

  Borsa Gündem'e bu konuyu açtığı için çok  teşekkür ederim...Hani dertli olan bir sürü yatırımcı dostu var okuduğum kadarıyla....Yıllardır savunduğum tez..."Kapalı tahtalar" haklı ya da haksız sorunu çözülmedikçe sermaye piyasalarının gelişmesi zor...Offshorezedelerle bile barışan devlet bir tek "kapalı tahtalar" mağdurları ile barışamadı...Nedense bu kısım hep "üvey evlat" muamelesi gördü...Kanaatimce tam tersi olması gerekir diye düşünüyorum...Artık bir şekilde "dönüm noktası" olması gerekir...Dolar akıl almaz fiyatlara gitmişken sermaye piyasalarına gereken önem artık verilmesi gerekir diye düşünüyorum...

 • Ali Aktaş01 Kasım 2020 21:41

  Artarım ve Ericom'u Verusa Grubu halka açtı. Ran Lojistik'te de onların parmağı var

 • Ali kolat01 Kasım 2020 21:28

  Bist 30 niye yerinden kıprdamıyor diyorlar,, , buna karşın batık şirketler uçuyor,, çünkü. Bist 30 da açığa satış var,, diğer kağıtlarda açığa satış yok, yükselt yükseltebildğin kadar, karşında yüzde 5/ 10 çıkınca çakacak yok,,uçur yüzde 50 lere çak ordan ky ye yönetim uyuma ky ya sahip çık açığa satışı serbest bırak görelim bakalım o zaman uçanı kaçanı,,

 • Numan ünalmış01 Kasım 2020 21:26

  30 yıllık borsa serüveninde öğrendiğim 1. Kural şirket sahibinin kim olduğunu kökenine kadar inerek araştırdıktan sonra alacaksın soyulduktan sonra anladıkki soyanlar hep ya ermeni yada köken aynı Müslüman gözüken ermeni örnek sun elektronik arat tekstil cahilliğimize verin ararat ve arat adamları soy adlarından bile tanıyamamışız saflığımız işte iyi araştırın bakın süren süryaniler fetö uşakları bukalemun kripto yazılımlar devlete ahtopot gibi sarılmış hain kökeni aynı soyguncular bütün soygun yolları Ermenistan'a çıkıyorsa yol açanların sorumluluğu yokmu? Yasa güvence denetim yoksa 60 yılda geçse soyanlar ve soyulan lar hep olacaktır. Borsa legal soygun yeri olmaktan kurtarılmalı.

 • Nejdet01 Kasım 2020 20:48

  Aktaş elektirik iflas etmedi devlet şirkete el koydu.Açılacak deniyor aradan kac yıl geçti hala açılacak.tedaşa devroldu.Bizim paralar pula döndü.Borsada fon oluşturulup hissesi kapanan kişilerin paraları bu fondan karşılanmalıdır.Veya borsaya giren şirketler iyi araştırılmalı gerekirse teminat alinmalidir

 • musa202112 Kasım 2020 13:25

  Evet. Bence de böyle bir güvence bedeli sistemi olmalıdır. İlk başta yüzde 20 olan güvence bedeli zamanla şirket borsada kendini ispatladıkça, güven oluşturdukça yüzde 5'e kadar düşürülebilir. Şirketin borsadan kazandığı paradan yüzdelik olarak toplanan bu güvence bedeli de hazine bonusu, devlet tahvili gibi yerlerde tutulur. Şirketin durumu kötüye gitmeye başlayınca yatırımcının zararı da bu fondan karşılanır. En azından küçük yatırımcı enflasyona ezdirilmemiş olur. :) 

 • küçük yatırımcı01 Kasım 2020 20:32

  aslında el konulacak şu anda işlem yasağında olan o kadar çok hisse var ama küçük yatırımcıyı borsadan kaçırmamak için el koymuyorlar. iki sene içerisinde görün bakın kaç tanesi atılacak ya da milletin canını yakacak. 0,90 dan alıp 3 den sattığım prizma bile nerelere gelmiş. samat keza aynı. bunların sahipleri bir kavga oyunu oynadı milleti döktüler. sonra ver yukarı. şimdi ver aşağı. 

 • Veli01 Kasım 2020 20:27

  Esem, Bimeks, Çbs, Feniş Alüminyum, Transtürk holding, Arbul ve daha nicelerini yazmamışsınız

 • HÜLYA KOBALT01 Kasım 2020 20:17

  almayın be kardeşim.1 TL lik hisse senedi RTALP bir tuturdular kit ayağına 66 kat artırıp millete kitlediler.şirketi iyi inceleyin maden iyi bir şirket idi neden şirket satıldıktan sonra bu olaylar oldu.daha sonra ağlamayın.böyle çok kıytırık hisse senedi var.mesala galip öztürk adam öldürmekten hemde bir kaçtane suçlu adam şirketleri göstermelik birilerine devredip  gürcistan kaçtı şirketleri her gün tavan tavan.daha ne kadar çok 10 larca hisse senedi var.o değilde tokadı yiyen artık borsaya gelmeyeceğinden dolayı borsada adam da bulamayacağız.yabancılar bir taraftan dövizde iktikrar olmadığı için kaçtılar, yerli de borsada kazık yedikleri için kaçtılar.ne olacak bizim halimiz.sağlam hisse senetlerimiz bir senedir yükselmiyorlar.

 • Borsaci01 Kasım 2020 19:59

  Arkadaşlar bütün borsada olanlar dertli niye kağıtları battığı için şirketin sahipleri ufak yatırımcıları kaz gibi görünüyor bunu yapa rken spkda görmüyormu görüyor bilmiyormu biliyor ortak çalışıyorlar bunlar sizlerde üzülüyorsunuz yazık ufak yatırımcıya hiç sahip çıkan varmı bankada parası olana devlet garantisi var borsada parasi olana garanti yok varmı böyle adalet söyleyin şirket sahiplerini bir hapishaneye göndersinler bir daha böyle işler olurmu

 • Ramazan Sabit01 Kasım 2020 22:15

  Bu k.y dediklerimizin yatirim yaptigi sirketler niye batiyor peki...Borsada secici , gercekci , sabirli yatirimcilarin sirket yatirimlari batmiyor...Uzun vadede guzel de para kazaniyirlar..2018 temmuzda garan 6.6 aldim 2019 un sonlarinda 11 t.l sattim. Su an garan aldigim ayni ffiyata geldi...Eeee. Simdi eften puften sirket yerine garan ak vakif petkim tupraş ykbank eregli niye alinmiyor..Ama bunlar yuzde 500 .1000 kazanim yapma vaadi vermiyor da ondanmi acaba tercih edilmiyor..defter değerleri 1 in altinda..Artik cabuk ve cok para kazanma donemi yok...Tuzaklar vaaaar...Hic mi k.y. nin kabahati yok.Uc kagitci patronlar zaten vicdansiz , para icin her pisligi yaparlar..Dusulmeme si lazim bu hatalara..Hele bundan sonra.Zararda olanlar satsin xedigim hisselere girse 1 sene sabretse yuzde 100 para bile kazanirlar...😊

 • bir garib01 Kasım 2020 19:53

  Neden ülkemizde bu kadar dolandırıcı var,kimse sorgulamıyor mu 

 • azmi01 Kasım 2020 19:27

  Ceza verilen , kottan çıkarılan vb 30 a yakın hisse ismi okudum ya. Bu nedir böyle, ön alınmayacaksa borsaya hiç girmeyelim

 • Mahmut Akçay01 Kasım 2020 19:20

  Aktaş elektrik ne oldu bilen varmı devlet kapalı tahtalar açılacak diyor ama açılmıyor.

 • Hsn Akbük 01 Kasım 2020 18:24

  Şeker piliçte hissem battı hisse zedeler ne kadar çok SPK uyuma ky yı hırsızlardan koru

 • Batık01 Kasım 2020 17:15

  Ataç inşaat benimde 10000 adet hissem vardı bu işin sonunu merak ediyorum acaba bizim paralar battımı

 • Lütfi01 Kasım 2020 17:00

  Satmış satmış %1 hisse elinde, bu hisseyle şirketi kontrol ediyor. Apartman yönetim kanunu bile sirket, spk, bist mevzuatından ciddi/katı.

 • Adalet mi01 Kasım 2020 16:14

  Peki bu işler olurken bu işle ilgili yetkililer ne yapıyordu?

 • Uğur Akcay01 Kasım 2020 21:05

  Bir tanesi Bimeks mesela...adamın kardeşi İMKB nin başkanıydı o dönem...Siz kurt a kuzuyu teslim ederseniz ..!

 • Yatirimci01 Kasım 2020 15:49

  Hasan arat Arat teksil sahibi hisse yi batirdi sapaz ve mert gida bu insanlarin ahini aldiniz haram olsun o kadar

 • Clkho01 Kasım 2020 15:14

  Clkho hissesini ayhanla batıran kayserinin yüz karası murat yok mu hakkim haram olsun birde şirketi alaçam felan ayak yaptı toplantilar viskisini yudumliyirsmus bizde heveslenmistik

 • Ae01 Kasım 2020 15:13

  Türkiye'nin GSMH nın, Yüzde 15 ni üreten, Defter değeri 16 küsur lira olup 14 lira fiyattan işlem gören, sermayenin 2 katı kâr eden KOÇ Holding alma , nerede kıytırık, içi boş, zarar eden hisse var onu al, sonra da oturup ağlamayın... Oturup araştırma yapın birazda.

 • Uğur Akdamar01 Kasım 2020 21:10

  Onlar farklı mı sanki? Dolar bazında 10 yıl önceki fiyatında...neden çünkü kücük yatırımcının parasıyla sıfır maliyetli kredi kullanıyor...bizde aman bunlar iyi insanlar diyor destekliyoruz...hissesini alanı da fabrikasında çalışanını da öpüyor şirket sahipleri

 • Abc01 Kasım 2020 16:48

  Sen bir dahisin ae

 • Erksn01 Kasım 2020 14:29

  Yeşil inşaatın inşaatlarında 6 yıldır çivi çakılmıyor binlerce madur var hala borsada hisse senetleri tavan tavan yapıyor anlamış değilim yatırımcı ne olacak düşünen yok 25 yıl önce neyse borsa şimdide aynı yatırım aracı olamadı malisef 30 endeksten dışarı çıkmak sıkınyılu

 • Güneş01 Kasım 2020 14:26

  Borsa gündemi tebrik eder bütün şirketlere eşit bir şekilde davranarak yatırımcının aleyhine olan bütün suistimalleri ortaya çıkarmaya devam etmesini diliyorum ve borsa gündeme teşekkür ediyorum

 • lemur kirkor01 Kasım 2020 14:24

  Bu şirketlere ya da aracılık edenlere neden laf atıyorsunuz zorla mı alın dediler ayrıca 2- 5 katı olduktan sonra zaten almanın manası nedir hadi bunlar doğrudan dolandırıcı diyelim peki dolaylı yönden ve borsaya girin diyip yatırım yapın denilen hisseler n durumda? örnek Şişecam Ekim 1 8 TL Kasım 1 6.13 ve 3 yıldır süregelen yatırımcı mağduriyeti bu n oluyor ee bu da dolaylı soygun şimdi sorarım normalde olması gereken rakam sise de 12 ler ama 7.5 dan alan adam belki çok uzun süre bekleyecek ee bir de dolar bazlı mağduriyet var şimdi borsaya giren adam Şişecam alması mantıklı yoksa merko mu ?

 • Kürşad özbek01 Kasım 2020 20:22

  Kirkor efendi, suç işliyorsun. Hangi yetkiyle hisse öneriyorsun insanlara. Elinde tuttuğunu önerip, satış yapacaksın, seni gidi köylü kurnazı.

 • metin01 Kasım 2020 19:31

  Şişe Cam'da , Trakya Cam, Soda , Denizli Cam, Anadolu Cam vb beş şirket birleşti sanırım. Bu kadar yoğun birleşimden çok kuvvetli hisse diye anılması gerekirken 6 liralarda geziniyor. Hayret

 • Ali veli01 Kasım 2020 15:21

  De get işine mendebur .

 • ŞAZİMENT KILTIR01 Kasım 2020 14:37

  Benim ölen kedimin ismi de lemur idi.anılarımı tazelediniz.

 • ALİ HAYDAR TANRIKULU01 Kasım 2020 14:24

  Asıl soygun bankalarda yapılmatadır.kendileri müthiş karlar elde ettikleri halde şu veya bu sebepler gösterilerek cebe aktarılmaktadır.bütün bankaların fiyatları 10 sene önceki fiyatlarındadır.yani hiç bir kar etmek yoktur .

 • EKRİST01 Kasım 2020 14:22

  bunları yapanların hepsi yezidin yezidiler.Aslında şirketler devlet tarafından sıkı takip edilmeli batma eylimi olmadan önce kayyum olarak devlet atanmalı tüm varlıklarına şirketlerin el konulmalı yatırımcılara varlıkları şirketlerin satılarak veya adam edilerek eşit şekilde dağılılmalıdır.

 • mehmet01 Kasım 2020 14:18

  bu ülkede solcular solcuları kayırır sağcılar tarikatları kendi adamını kayırır ...vel hasıl olan arada kıyıda kalmışa olur yani hukuk kişiye göre işler 67 yaşıma kadar durum hep böyle oldu onun için riski sevmem ..bu arada çok kazık yedim onun için riske girmem bu ülkede

 • Murat01 Kasım 2020 14:08

  IHLGM deki ihlas tayfasıda bedelli ile yatırımcısına büyük vurgun vurdu ama dur,neler oluyor diyen olmadı.Ama 1 tavan yapsa hemen devre kesici müdahale eder.Nasıl iş anlamıyorum.

 • AHMET ÖZBİR01 Kasım 2020 20:37

  ZAMA ZİNGOCU burada bilmediğin konularda yorum yapma git hamamda GARGARA yap. İHLÂS'tan Allah bereket versin hepimiz bol bol kâr ettik, zirveye uçtuk. SANA BEDELLİYE ZOR İLE KATIL DİYEN YOK, İSTEMEYEN DİKEKÇESİNİ VERİR BEDELLİYE KATILMAZ. Eğer hissen olmayıp yorum yapıyorsan OLASIN KIZIL TOP.

 • Ali kolat 01 Kasım 2020 14:06

  Kabahat bist yönetiminde, aldığı talimat gereği bak borsa düşmüyor çıkıyor ekonomi iyi algısı için borsada şu anda kredili alış serbest açığa satış yasak, böyle oluncada sığ kağıdı az parayla yükseltip yukardan ky eline tutuşturuyorlar, acilen bist tüm endekslerde açığa satış serbest olmalı,

 • Kemal akın 01 Kasım 2020 14:04

  Ünal tarım sadece ben de var galiba....hükûmet varlık fonu altında kamu kağıtlarının içini boşaltıyor...3 kâğıtcı patron şirketini yiyip bitiriyor....thy de her uçağa 2 müdür düşüyor..tam rant yeri olmuş..yeni gelen k.y nasıl çabuk köşeyi dönerim hevesinde...bir yerde patlayacak, bakalım ne zaman.

 • Dürüst Yatırım Arayan Yatırımcı01 Kasım 2020 21:27

  Daha aşağıdaki yazıları okursanız görürsünüz....Ünal Tarım Demedik...UNTAR dedik...Hani iflas edip sonradan farklı isimle faaliyet gösteren şirket dedik...Okursanız görürsünüz...RAKS gibi...

 • Numan01 Kasım 2020 13:40

  Halka açılma /50 fazla olmamalı yasaklanmalı böylece küçük yatırımcı korunur, adam hepsini halka arz ediyor bir kaç bedelli ondan sonra al ceketi çık soyguna göz yumuyor

 • Hektar bokbay01 Kasım 2020 13:25

  Burva uzaya gitmiş hektoras ve saz ekibi

 • serhat akıncı01 Kasım 2020 13:24

  sabah pazarlama şeker piliç. mudurnu. sabah yayıncılık. daha çok var.birde kepez

 • Sözün özü 01 Kasım 2020 13:15

  Tahta kapanması saçma bir olay. Devlet düzenleme getirmeli. Gerekirse şirkete el koyup 1 kuruşa kadar satmalı. Ama tahta açık kalmalı

 • halkbank nolcak o zaman01 Kasım 2020 13:11

  Tabi bi de halkbank var.halka arzi 15 lira.. dolarla orantilarsan 45-50 lira... simdi 4.70...halkbanki borsadan atamayacagimiza gore sanirim benim atilmam daha mantikli.atin beni de bi daha yanlis yatirim yapmayim

 • hacı01 Kasım 2020 13:59

  dolarla oranlarsan 140 lira eder 15 lira olduğu zaman dolar 1 lira civarındaydı

 • MUSTAFA OĞUZ YILDIZ01 Kasım 2020 13:07

  Meges boya,abana elektromekanik,usaş, bunlarda batan diğer şirketler

 • Volkan Tamer01 Kasım 2020 13:04

  Karakaş Atlantis unutmuşsunuz 2012 yılında halka arz edilen Karakaş Atlantis 3 gün boyunca televizyonlarda halka arz ilanları ile sunuldu Avrupa ve Amerika'da şubeleri bulunduğu belirtilen Karakaş Atlantis kuyumculuk 15 temmuz darbe girişimi sonrasında kottan düşüldü aniden. şirketin patronu 2 günlüğüne serbest bırakıldı ve sonra tekrar içeri alındı bitmek bilmez davanın sonrasında yatırımcının eline hiçbir şey verilmedi hala bekleniliyor

 • Bekçi hakkı 01 Kasım 2020 12:32

  https://www.borsagundem.com/haber/iste-bimeksin-ibretlik-halka-arz-hikayesi/250068 * BORSA YATIRIMCISINI SUÇLAYAN HERKES, BİLHASSA DİNGİLDEK TİPLER OKUSUN, O BİR KARIŞ DİLLERİNİ YUTSUNLAR VEYA TUTSUNLAR.

 • Borsa Türkiye'nin geleceğidir 01 Kasım 2020 12:25

  Kaçırmayın şu insanları borsadan.Amerika'daki gibi herkes değerli şirketlerimize sahip çıksın. Dolar nedir yaw😠

 • Hakkı bilen01 Kasım 2020 12:13

  Spk, borsa, finans mevzuatı tez elden gözden geçirilmeli, arabesk/ordoks yaklaşımlardan vazgeçilmeli. Modern, gelişmiş ülke piyasalarının mevzuatları incelenip irdelenip Ülkemize tatbik edilmeli. Cezalar, yaptırımlar sembolikten öte İşlenen suçlarla orantılı olacak biçimde yükseltilmeli. Düzenleyici, denetleyici kurumların Kadrolarının diplomasını yetkinliğini Yeterli saymamalı, yüksek karekterli, Tehdite, şantaja, maddi manevi menfaate, vaade dirençli olmalı, gerçekten denetleyebilecek/düzenlebilecek kadar yeterli sayıda olmalı.

 • Birisi01 Kasım 2020 12:10

  Haber yayınlanalı 24 saat bile olmadan dünya kadar mağdur yatırımcı yorum yazmış. Yenilerin yanında aralarda 90lardan kalma batık şirketlerden de bahsedilmiş. Demekki bizim insanımız yatırım yapmasını 30 yıldır öğrenememiş. Bitip giden emekler, hayaller bazende hayatlar. Çok yazık, aynı tas aynı hamam. Devlet, yatırımcı diploması yada lisansı olmayan kişilerin borsada işlem yapmasına izin vermemeli. Tıpkı sürücü belgesi olmayan kişilerin trafiğe çıkamadığı gibi. Bilen bilmeyen, cebinde para olan herkes bu mecraya alınmamalı. Sınavı geçebilen bistte yatırım yapabilir seviyesinde bilgiye sahip yatırımcılara izin verilmeli. Yeterliliği olmayan ama yatırım yapmak isteyen kişiler aracı kurumların fonlarına yönelebilir. Bu tip bir uygulama 100 yıl geçse de gerçekleşmez. Çünkü düzen güçlünün zayıfı ezeceği şekilde kurulmuş. Bir umut mağduriyetler zamanla azalıp biter diye bu tip haberleri okumaya devam ediyorum.

 • Numanunalmis21 Şubat 2021 21:16

  Ne ukela bilmiş bı yorum hariçten gazel okuyor,

 • Velican01 Kasım 2020 13:28

  https://www.borsagundem.com/haber/iste-bimeksin-ibretlik-halka-arz-hikayesi/250068 OKU BİRİSİ OKU, OKU DA SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAMAYI ÖĞREN OKU DA SONRA SALLA İŞKEMBEDEN.

 • Hamido01 Kasım 2020 13:24

  Birisi efendi, diyorsun ki Vatandaş kendi işini kendi görsün. Spk bist falan fasafiso, onlar orada biblo, formalite gereği ,,,,diyorsun.

 • ihsan01 Kasım 2020 12:05

  tüpraşı 120 130 dan aldınız şimdi fiyat kaç thy 15 16 dan aldınız şimdi fiyat kaç dolar kaç akıllı olun para kolay kazanılmıyor alın dolar bakın keyfinize kaç yıl sonra o fiyatı görür Allah bilir görse bile dayanamaz satarsınız yüksekten alırsınız tekrar düşer bu iş böyle dolar o vakte kadar 10 12 olur yine kazıklanmış olur yani uzak durun dolarınızı alın keyfinize bakın

 • artog01 Kasım 2020 11:58

  ŞEHMUZ ARSLAN DA PETROL ARIYORUM İZİN ALDIM DİYE ARTOG DİYE HİSSEYİ KY SATTI. AYHAN ÖZTÜRKLE EL ELE İÇİNİ BOŞALTIP BATIRDI ŞUAN MAHKEMEDE. SÜREKLİ GÜN ATIYORLAR BEŞ YILDIR. KASIMDA DURUŞMASI VAR. HIRSIZLAR

 • Deniz01 Kasım 2020 20:55

  Şehmuz Arslan bloombergde petrol arıyoruz dedi ulusal kanalda duruşma kaç kasımda acaba

 • Deniz01 Kasım 2020 19:37

  Aynı kaderi paylaşıyoruz

 • BORSACI01 Kasım 2020 11:57

  egerki zarar  göz önünde bulundurmak gerekiyor ve kapatılıyorsa en başta spor şirketleri borsadan atılmalı küliyen zaradalar nerdeyse uçan kuşa borçlular.

 • Ali veli01 Kasım 2020 15:19

  Daha dün tirabzonspor kap attı. Bir kefere hoca getirmiş, cebine iki aylık için 3.200.000 koyup geri gönderiyorum diyor, gerçek mi, katagulli mi, yoruma açık vaziyet

 • Küçük yatırımcı01 Kasım 2020 11:50

  Nugyo yuda yazın 

 • ihlas finans zede01 Kasım 2020 11:20

  ihlas finans ..goldaş..untaş ..raks ..bimeks ..kepez ..çbs..kervansaray..bunlar gibi yüzlerce var küçük yatırıcıyı batırdılar ama patronların bir eli balda bir eli yağda türkiye de yatırım olmaz burası dolar ülkesi

 • Hafiye01 Kasım 2020 14:27

  Takipci efendi, ihfin borsadaydı, %37 halka açıktı. Borsadan atıldığında hisse fiyatı 86 kuruştu.

 • Takipci01 Kasım 2020 12:13

  Ihlas finans borsada miydiki ? Sen takip etmiyosun yada karalamak icin ihlas finansi yaziyosun. Sirket madurlarina her ay duzenli odeme yapiyor. Oburleri gibi vatandasi yuzustu birakmadi ve yuku devlete atmadi.

 • Adaletli ol 01 Kasım 2020 11:13

  Yorumlari yayinlamiyosun admin. Bu adamlar ellerini kollarini sallayarak iceri girip milleti soyuyorsa ben icerde birileriyle al gülüm ver gülüm yapildiğini düșünürüm. Hirsiza evin kapisini kim ve kimler aciyorsa tespit edilmeli .

 • Karekter önemli.01 Kasım 2020 12:42

  Tam da senin yaklaşımını açıklayan bir mevzu, dikkatle oku. Anahtar, kilit hırsızda. Diploma hiçbişey, şahsiyet gerekli. * https://www.borsagundem.com/haber/iste-bimeksin-ibretlik-halka-arz-hikayesi/250068

 • Selim canlar01 Kasım 2020 11:07

  Devlet ky dostuymuş hadi görelim ..ne yapacaksınız minareyi çalan kilifi hazırlamıştır.almayin kardeşim bu tip şirketleri daha neler var neler..sizi gidi lambacilar

 • DOLAR DOLAR01 Kasım 2020 11:05

  TEK YATİRİM ARACİ, HER KURUŞA DOLAR AL, ABD ALDATMAZ, YANİLTMAZ. HEP DOLAR ALIRIM DA 5 YIL SONRA BORSAYA BIR SANS VEREYIM DEDIM. 1 HAFTA OLMADI GECE ANSIZIN KOTTAN ATILDI ŞİRKET. 5 YIL ONCE GUCLU, YERLI, MILLI ASELSANIN YRRLI MILLI KAZIGINDAN SONRA TOVBE ETMISTIM HALBUKI. BU SON OLSUN DOLAR DOLAR DOLAR

 • Ali kolat01 Kasım 2020 10:46

  Ardyz yazılım şirketi var var seans içi hergün yüzde beş, aşağı yukarı, üçdört sefer iner çıkar,, sahibi birmilyon sekizyüzbin lotu 2021 şubata kadar satmak için acemi ky leri bekliyor dikkat,, ytd,,

 • Ali Memiş 01 Kasım 2020 20:20

  Üstad 1.8 milyon lotu şirket sahibi neden satacak bilgi verirseniz sevinirim

 • Peki ya Arbul. 01 Kasım 2020 10:26

  Arbul u araştır borsa gündem. Kar yazan firma. Açığa satıp satıp tahtayı kapattılar. Açığa satanlar yerine bile koymadı.

 • Vatansever 01 Kasım 2020 10:24

  Ihlas gmyo rüçhan da yeni batırdılar bizi onu da yazın 1.08 den rüçhan ları 10 kuruş a bastılar bitirdiler küçük yatırımcıyı hırsızlar lütfen yazın.

 • Bekleyin sıra sizde01 Kasım 2020 10:13

  Elimizde banka ve büyük sanayi hisseleri ile beklerken ve hergün tavan tavan şirketlere bakarken oralar çoook şen biz ise bugün yüzde 1-2 yükselirmiyiz diye bakıyorduk hatta bize eşek gibi o hisseleri taşıyorsunuz deniyordu,hızlı giden atın oku seyrek düşer ve şimdi bazıları hiç düşmüyor çünkü at o kadar hızlı gitmiş ki gözden kaybolmuş hepsi bu.

 • Uçuk femi01 Kasım 2020 10:05

  Arkadaslar madde 1.canlı erişim yasağı ,,mad,2 kör alıcı satıcı mad,3 anlık emir iptali bunlar feto ve çetesinin uygulamalariyfi dünyada canlı erişimin yasak olduğu tek borsa ... aynen devam ediyor .yabancı zaten artık akp partisinin rejimine karşı güvensiz dünyada dos yok ..somali kongo falan borsaya girermusiniz yabancı zor değil imkansız artık ..hele endeks 110 binden ....ancak parlamenter rejim işleyen hukuk sistemi ve babacannnnnn ekonomi için güven şart oda babacannnnnnn 

 • Hakkı01 Kasım 2020 12:45

  Bak seni gidi düzenbaz. Bu olay senin babacın döneminde oldu. Milleti ahmak balık yerine koyma. Dikkatle oku. * https://www.borsagundem.com/haber/iste-bimeksin-ibretlik-halka-arz-hikayesi/250068

 • Soygunvar01 Kasım 2020 11:08

  Babacan Bbdk nin basindayken bankalar milleti donuna kadar soymuștu.

 • Tolga01 Kasım 2020 10:05

  Teknosa da batık ama yüzde 1000 yükselmiş.

 • harun01 Kasım 2020 09:50

  bundan 10 sene önce halkbank 20 tl idi şimdi 3 tl ye doğru gidiyor uzun vadeli yatırımcının yediği dayağa bakın 20 tl olduğu zaman dolar 1 tl idi şimdi 9 a gidiyor onun için uzun vadeymiş temettüymüş bunlar hikaye kazanan her zaman patrodur yabancı yatırımcıdır ky dayak yer er yada geç yer dolar alın altın alın bu işler boş iş

 • Misafir01 Kasım 2020 09:48

  Kimse bimeksten bahsetmiyor. Patronlar zengin şirket batik. Hakkımı helak etmiyorum.

 • Hakkı01 Kasım 2020 12:46

  Oku misafir oku. Oku da gözün açılsın, veya o zaman okusaydın canın yanmazdı. https://www.borsagundem.com/haber/iste-bimeksin-ibretlik-halka-arz-hikayesi/250068

 • Veli01 Kasım 2020 09:58

  Sen ne içtin ayıkmıyorsun misafir. Herkeş ondan bahsediyor.

 • Ali 01 Kasım 2020 08:45

  Bir zamanlar...RAKS EV ALETLERİ...RAKS ELEKTRONİK... MUDURNU tavukçuluk... Patronları köşe yatırımcı ters köşe

 • Alpay Dinçer01 Kasım 2020 08:32

  Ben bu insanların hepsini tebrik ediyorum. Gıpta ile bakıyorum. Dolandırılan vatandaşlara da başarılarının devamını diliyorum.

 • Levent 01 Kasım 2020 09:00

  Her başarısız siyasi dönemde ortaya çıkan adamlar yine çıkıyorlar

 • ali01 Kasım 2020 07:40

  tskb kaç gündür tavan tavan gidiyor alıma bile fırsat vermiyor resmen manipülasyon var yıldız pazar hissesi güya bu işin içinde dolandırıcılara bu ülkede destek var ..bu ülkede borsa morsa olmaz manipülatörlerin elinde dayak yersiniz çünkü bi kaç kişinin elinde sizi görüyorlar

 • Fırat Türker01 Kasım 2020 22:44

  Nasıl alıma fırsat vermiyor kardeş , ben borsanın B sinden anlamıyorum alıp alıp satıyorum canavar gibide kâr ettim , ama buradaki yorumlardan sonra Borsaya veda ediyorum hiç öğrenmesem daha iyiymiş

 • Serdar Can01 Kasım 2020 07:33

  ÇBS boya piyasada satılıyor. Fabrika faaliyetlerine devam ediyor. Biz onun hissesini aldık şuan ortağıyız. Ne yapmamız gerekiyor?

 • CAHit karagöz 533 564725610 Mayıs 2021 18:48

  Heber varmı 60gun önce birleşme için baş vurmus

 • Borsa01 Kasım 2020 06:45

  Borsada tahta kapatan şirket sahiplerinin ellerinden vurgundan kazandiklari paralari alip borsa magdurlarina devlet tarafindan geri iade edilmeyip vurgunlari yapanlara agir hapis cezaları verilmedikçe borsa yatirimcimarına güven verilmedikçe daha çok taze paralar yurttan kacar dolar altın fiyatlari uçar gider.milletin tek sağlam güvendiği sey altin ve dolar .yillar oncesinin vurguncusu ramiz benli (Ranlo) dışarıda hayatını yaşıyor mağdurlar kaybettkleri ile yanıyor. Kanunlar dürüst vatandaşın yanında degil ..

 • şahin bölük01 Kasım 2020 05:17

  sadece şirket patronu ceza alıyor ya arkasındaki adam sıfatında olmayan kişiler niye ceza almıyor herkesin bir yolu var

 • Konyalı çoban01 Kasım 2020 01:29

  Bu ne lan çarpan çarpana. Millette hiç akıl yok adı sanı belli olmayan hisselerde ne işiniz var, ayrıca bu sahtekarlara kimler göz yumuyor???

 • Hasan döver01 Kasım 2020 19:26

  Etliekmek kafalı çoban, adı sanı belli olmayanı biste kim, neden alıyor. Biste alınmışsa sınavı geçmiş demektir. Yatırımcının suçu yok seni gidi dahi çocuk.

 • Şenel güreş 01 Kasım 2020 01:02

  Latek lojistiğide bilinçli dolandırdılar, Levent Erdoğan In kendisi, abisi diğer yönetim kurulu üyelerinin Latek lojistik tekrar borsaya dönene kadar torunlarına varana kadar hiçbiri gün yüzü görmesinler

 • Dürüst Yatırım arayan Yatırımcı...01 Kasım 2020 00:54

  Aşağıda o kadar yorum okudum ki...Gerçekten yazık bu millete...Neden Sermaye Piyasaları gelişmiyor?...İlgililere duyurulur...Bir de RAKS,UNTAR var...İflas edip başka isim altında faaliyet sürdürenler...Cidden aklım almıyor...Yüzlerce yatırımcıyı mağdur et...Başka isimle faaliyetlerini sürdür...Resmen "muz" ülkesi...Olacak iş değil...Bir de SABAH-MEDYA Grubu var...Devlet eliyle mağdur edilen küçük yatırımcı...Tam komedi...Yıllarını veren kişiler için tam filozofluk olaylar...Daha nicesi var...Sadece birkaçını yazdım...Yatırım Tavsiyesi Değil, hani sadece gözlem ve sitem...

 • Namık kemal taş01 Kasım 2020 00:53

  Yakında cemasida patlatacaklar ama millet akın akın alıyor yakinda cemas magdurlarinida horruz burda şoven sayan

 • KZim kutluer01 Kasım 2020 00:43

  Borsa ve bitlicoin demek sahtekarlar ve koc eczaci sabanci vs gibi 50 sirket haric tescilli dolandirici ne it ugu belirsiz sahtekar demek.

 • selim01 Kasım 2020 00:23

  kolay para pesinde olanlara duyrulur , ezbere borsa ya yatirim yapilirmi , yapilir sonuc yukarda yaziyor , kendi dusen aglarmi ?

 • ali eroğlu01 Kasım 2020 00:03

  kurumlar işini yaparsa bu rezillikler olmaz.

 • Sedat01 Kasım 2020 00:03

  Emlak torunlar haaa yazın

 • Güven31 Ekim 2020 23:58

  GOLDAŞ geri dönmeden borsadaki patronların şirketleri, özellikle VF şirketleri kesinlikle yatırımcı bulamazlar.

 • Güven toygar 31 Ekim 2020 23:49

  Yıllardır bu işler böyle yürüyor. Neden sahtekâr patronlara küfür ediyorsunuz. Gerizekalı AÇ gözlü yatırımcılara bakın. Onlarca insanı uyarıyorum çevremde hepsi%10.cu olmuş.Artik Bende tezgahı kuranları kutluyorum . Hepsi afiyetle paraları ezsinler. Böyle saça boyle

 • Ferdi dolamac01 Kasım 2020 09:50

  Hastır lan

 • Dümen kimde?01 Kasım 2020 08:37

  Gercek yatirimcilar nolucak. Bence bu tip patron ve sirketler borsada asla olmamali. Herkes oynatiyor yinede atini.

 • NIL01 Kasım 2020 00:27

  YANLIS YAPANI SAVUNMA.YOKSA DOGRU INSANLARA IHTIYACIMIZ OLDUGUN DA BULMAYIZ ;) 

 • Yorum31 Ekim 2020 23:42

  Net olan bir şey daha hızlı çıkan hızlı düşer bir şirkete yatırım yaparken son 5 yılına bakın karda artış belli bir ivmeyle artmış mı karı esas faaliyetinden mi şirket yatırım yaparak gelecek için hikaye oluşturabiliyormu mu şirketin kazancının ne kadarı döviz tüm bunları ciddi ciddi araştırın

 • Misafir31 Ekim 2020 23:41

  Goldaş????mudurnu ??? Genyh ????

 • mustafa göç01 Kasım 2020 10:04

  Goldaşın son durumu hakkında bilginiz var mi

 • Ayhan akın31 Ekim 2020 23:58

  Futbol kulüpleri azmı vurdu

 • Yorum31 Ekim 2020 23:36

  Ellikere yazdık ama kimse tedbir almadı bu borsada isim vermiyecem sırf patron değişti yani şirket satıldı diye öz sermayesi eksi olan şirket dd sinin 1500 katından işlem gördü şimdi bu şirketin hissesini alan yatırımcı bu şirketin gerçek değerini bilmeden mi alıyor hayır bilerek alıyor ama sürekli yükselen piyasada kendini Bi balonun içine atmaya çalışıyor o balon patlamadan da inmek istiyor ama o tahta yapımcılar bunların hepsini düşünüyor o sebeple özsermayesi güçlü olan şirketlerden şaşmayın böyle şirketler her zaman daha iyidir hüsran olmaz sonunuz

 • Hissesi kapanan borsacı31 Ekim 2020 23:32

  Devlet bu kadar yatırımcı ancak şöyle kurtarır kapanan şirketleri temiz hale getirir sonuçta devletten daha güçlü hiçbirşey yok yatırımcıları ile beraber açık artırmayla satar halka açılmak isteyen şirketler direk halka açılmış olur

 • Harun31 Ekim 2020 23:17

  Türkiyede borsaya yatırım yapılmaz. Sağlam ve kazanan biri şirketini halka neden arz etsin. Tek amaç küçük yatırımcıyı soymak. Ben dolar ve altın aldım. Borsadan hep zarar ettim. Yatırım tavsiyesi değildir.

 • demir ceyhan01 Kasım 2020 01:55

  Halka arzla başka şeyleri karıştırıyorsun. Borsa hakkında bilgin yoksa durma zaten.

 • Cahit Sıtkı 31 Ekim 2020 23:14

  BUNLARIN HEPSİNİ SPK ZATEN BİLİYOR. BİR DE ŞEREŞSİZ NAMIK KEMAL GÖKALP VAR .ATAÇ RAN MANGO VE DİĞERLERİ BU BİR SOYGUN .DEVLET ACİZ AMERİKADA OLSA HEPSİ MADEN OCAĞINDA G..UNDE TER İÇİNDE KALIRDI.

 • Hamido31 Ekim 2020 23:07

  "Şirketimiz ile Teknik Direktör Edward John Ikem Newton arasındaki 26.08.2020 başlangıç ve 31.05.2021 bitiş tarihli teknik direktörlük sözleşmesi, karşılıklı olarak feshedilmiştir. Yapılan anlaşmaya göre Teknik Direktöre, 2020-21 futbol sezonu sonuna kadar olan 333.296.-EUR tutarındaki alacakları ödenecektir." Diyor tirabizon spor şirketi. İmdi bu haber çok şey annatıyır. Elin keferesine iki aylığına 3.236.000 tl. Veya üç trilyon ikiyüzotuzaltı bin tl. Niye verilir, ya bizim ülkemiz veya bu spor şirketi dünyanın en zengini, bir fukarayı sevindirelim dediler, yahut ta bu işte antin guntin var, bi dalevere var,,,gibi gibi

 • Melik çekme31 Ekim 2020 23:00

  Tek başlarına yemiyorlar onun için bişey olmaz bunlara

 • Şahin esen31 Ekim 2020 22:57

  BIST en güvensiz yatırım yeri ülkenin bütün hırsızlari dolandırıcılari haram yiyenleri burda kimsenin bir şey yaptığı yok boktan para cezaları verip gidiyor verdiği ceza zaten adamın bir günlük vurgunu

 • Serdar31 Ekim 2020 22:45

  İehyo, alyağ, kervn, ihlas gibi gibi!

 • Reşat Taygal31 Ekim 2020 22:32

  Bu kadar hisse satan kurumu kim denetliyor. Borsanın o zaman amacı nedir. Yarımcıyı bu ülkede kim koruyacak. Her gün 100.000 lerce lot satılıyor. 1000 lerce yeni yatırımcı geliyor. Suçları ne kime güvenecekler.

 • Zahit Günay 31 Ekim 2020 22:26

  Peki dolar yerine yatırıma güvenin borsaya güvenin deyip 10 larca güvensiz firmayı buraya sokanlar 1000 lerce yatırımcıyı madur edenlere ne demeli. nasıl bir açıklaması olur bu durumun. Küçük yatırımcıya haksızlık değilmi bu.

 • Arattzede31 Ekim 2020 22:22

  Aklı olan borsaya para yatırmaz yirmi sene oldu çıkamadım bir sürü kağıt tuvalet kağıdı oldu elimde ..hepsi Allahsız kitapsız bunların

 • Alex31 Ekim 2020 22:20

  Devlet bunların yediden yetmişe malarına el koyup, 30 yıl içeri birini tıksa, bir daha bu dolandırıcılar ortaya çıkmaz.

 • Arattzede31 Ekim 2020 22:17

  Aratta hirsiz patronu hayatımızı ....hırsız

 • Bülent. 31 Ekim 2020 21:58

  Lio yağ ve arat tekstil

 • Hamza31 Ekim 2020 22:30

  Lio yağ şok markette satılıyor.

 • Arattzede31 Ekim 2020 22:19

  Adiler milletin parasıyla kral gibi yaşıyorlar

 • Egemen üstün31 Ekim 2020 21:37

  Dava açılabilir mi hangi mahkemeye dava açılır

 • Borsazede31 Ekim 2020 21:36

  Bu sahtekârlar bunu yapıyor. Devlet nerede, adalet nerede? SPK'nın tek yaptığı kottan atmak. Bunlar olurken kulakları duymaz hükümet nerede halkı kaziklatmada gurur duyuyor.

 • Kadir adanır31 Ekim 2020 23:48

  Borsada kurumsal şirketler alınmalı para tatlı kazandım diyor birdaha batık neudugu belli değil giriyor lar birdaha bulaşıcı hastalıklar gibi çekiyor ve batıyor lar yıldız ulusal pazardan hisse al yıllarca bekle odas bekletisi olan enerji 3 milyar dolar şirket bir kaç ay sonra enerji şirketleri ucuz şirket bulamazsın.yildiz pazarda odas halka arz altın maden ocakları b

 • İsakrcl31 Ekim 2020 21:32

  İş bittikten sonra şerefsiz kan emicileri ifşa ediyorsunuz. Yani küçük yatırımcıların parası gittikten sonra. Şuanda,borsadaki şirketlerde, bunlar gibi kan emicilerin hala ciddi oranda bir sayısı var. Bence şimdiden ifşa edilmeli ki ky bunlardan uzak dursun. Yıllardır zarar açıklamalarına rağmen hisseler tavan gidiyor. zaten ne iş yapıyor anlamış değilim.

 • Ali gören31 Ekim 2020 22:08

  Bu site elinden geleni yapıyor da sen tiviter, telegram çetelerinden kafanı kaldırıp göremedin, hipnotize etmişler seni.

 • Hamdi31 Ekim 2020 21:19

  Feniş borsadan atılmadan önce, patron günlerce hisse sattı, patronun hissesi kalmadı, şirket borsadan atıldı.

 • tercih3401 Kasım 2020 09:00

  abi adam cennet cehennme inanmıyorki heyhat sana

 • Mehmet KAÇAR31 Ekim 2020 21:36

  Kardeşim bende feniş magduruyum. Bu dünya da bizi mağdur ettiler obur tarafta da onlar mağdur olsunlar. Kesinlikle benim helal etmemle cennete gireceğini bilsem hakkimi helal etmeyecegim. Cehennemde eniyi yerde olur insallah

 • Hüsnü31 Ekim 2020 21:10

  Bimeks vardı imkb de. O dönem İmkb başkanı da alâkalıydı bimeksle. Bimeks battıktan sonra borsadan atıldı, patronları lüküs hayata devam ediyor. ky.cının paracıkları gitti.

 • Borsa gündemmmmm31 Ekim 2020 21:09

  Borsagündem yetkilileri lütfen şu internet yasağı getirilen,sözde ky koruyan saçmaşıkla ile ilgili günden yapın. Bu tedbir hangi hisseye geldiyse, hisseler eridi,bitti

 • Selim haksavunur 31 Ekim 2020 21:19

  Arkadaş çok haklı...Bu tedbirler ki korumak için değil de,resmen s.... için getiriliyor.

 • Esemzede31 Ekim 2020 21:06

  Bu sahtekârlar bunu yapıyor. Devlet netede, adalet nerede? SPK'nın tek yaptığı kottan atmak. Esem'in patronu Cenk Cankurtaran şirketin 45 milyonunu iç etti. SPK suç duyurusunda bulundu. İki yıl geçti, daha dava bile açılmadı. Adaletiniz batsın.