E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıHisse ve diğer varlık gruplarında yataylaşma var---

Hisse ve diğer varlık gruplarında yataylaşma var

Hisse ve diğer varlık gruplarında yataylaşma var
19 Haziran 2020 - 09:25 www.borsagundem.com

Vakıf Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST100 endeksinin güne yatay bir başlangıç yapmasının beklendiği belirtiliyor.

Güne pozitif seyirle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde de gücün korudu ve %1.4 artışla 112.495 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi tarihi zirvede, 20.2 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 61 hisse değer kazandı, 31 hisse ise değer kaybetti. Sabah saatlerinde Dolar/TL kuru 6.85 seviyesinin üzerinde, 5 yıllık risk primi CDS ise 479 seviyesinde seyrediyor. Yurtdışı hisse vadeli piyasalarında da karışık bir görünüm hakim.
Küresel piyasalarda oldukça hareketli geçen günlerinden ardından bu hafta durgunluk göze batıyor. Hem hisse hem de diğer varlık gruplarında yataylaşma ve dar bir bantta hareket etme eğilimi mevcut.
Dün ABD'de açıklanan işsizlik başvuruları hafif artış kaydetse de imalat endeksinde toparlanma izlendi. Ancak günün en önemli gündemi İngiltere Merkez Bankası toplantısıydı. BoE beklentilere paralel şekilde faizleri sabit tuttu ve varlık alım programını 100 milyar artırdı. Bugün içeride TCMB beklenti anketi ABD'de ise cari denge takip edilebilir. Ayrıca bugün "Quadruple Witching" denilen dörtlü varlık gruplarında vade sonu sebebiyle oynaklığın arttığını görebiliriz. Ayrıca tüm dünyada artan bireysel yatırımcı sayısı bu tip oynaklıklarda daha da etkili bir hareket görmemize sebep olabiliyor.
BIST-100 endeksinin güne yatay bir başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste 111.900-111.000 ve 110.500 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. 113.100 ve 115.000 direnç seviyeleri olarak izlenebilir. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)