E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıHisse piyasalarında dün alım iştahı zayıfladı---

Hisse piyasalarında dün alım iştahı zayıfladı

Hisse piyasalarında dün alım iştahı zayıfladı
05 Haziran 2020 - 09:15 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST 100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

Piyasa Gündemi

Bu hafta genelinde güçlü seyreden küresel risk iştahı dün itibariyle bir miktar zayıflama kaydetti. Salgın kaynaklı gelişmeler ve ABD – Çin ilişkilerinin seyri temel belirleyiciler olmaya devam ederken, bugün ABD’de açıklanacak tarım dışı istihdam verisi piyasalar açısından önemli olacak. Yurt içinde ise piyasa kapanışından sonra Moody’s kredi kuruluşunun Türkiye’ye ilişkin not değerlendirmesi takip edilecek.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler
• 15:30 ABD – Tarım Dışı İstihdam Önem: Yüksek
• 15:30 ABD – Ortalama Saatlik Kazançlar Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

Son günlerde toparlanmaya ilişkin güç kazanan iyimser beklentilerin katkısıyla güçlü yükselişlerin yaşandığı küresel hisse piyasalarında dün itibariyle alım iştahının zayıfladığı görüldü. Piyasalarda dalgalı ve bir miktar satıcılı bir seyrin izlendiği günü BIST-100 Endeksi %0,39’luk yükselişle 109.537 puandan tamamladı. ABD borsaları karışık kapanışlarla tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif alıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının ise güne hafif alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 6,75 – 6,76 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:40 itibariyle 6,75’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Dün duraksama yaşansa da küresel ölçüde hisse senetleri piyasalarındaki iyimserlik henüz sonlanmış değil. Dün yurtdışındaki sınırlı negatif atmosfere rağmen BIST 100 günü artıda kapatmayı başarsa da zorlanma işaretlerini burada da görmeye başladık. Teknik göstergeler özellikle alt periyotlarda aşırı alım bölgesinde negatif uyumsuzluklar oluşturmaya başladı. Buna rağmen dün de bahsettiğimiz gibi 108.250 üzerinde kalındığı sürece teknik görünümün bozulmayacağını düşünüyoruz. Endeksin 108.250 altına sarkması görünümü yeniden bozabilir. Yukarıda 110.750 ilk direnç konumunda iken buranın geçilmesi 113 bin civarını gündeme getirebilir. 108.250’nin altına sarkılırsa 106.300 – 105.700 aralığı ilk güçlü destek bölgesi konumunda.

Endekste yükselen trendde güçlü seyir devam ediyor

Toparlanma sinyalleri risk iştahını desteklemeye devam ediyor

Risk iştahındaki artış etkili

Küresel piyasalar ABD istihdam verilerine odaklandı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)