E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıHisse bazlı hareketler yavaşlayabilir---

Hisse bazlı hareketler yavaşlayabilir

Hisse bazlı hareketler yavaşlayabilir
09 Kasım 2021 - 09:14 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

Geçen hafta Powell’ın açıklamaları sonrasında erken sıkılaşma endişeleri yatışırken, bu durum risk iştahını destekleyen bir gelişme oldu. Dün Fed üyelerinin konuşmaları takip edilirken, açıklama yapan üyeler 2022’de faiz artış sinyali verdi. Ekonomik veri akışları takip edilirken, büyüme ve enflasyon kaynaklı endişeler varlığını koruyor. TCMB zorunlu karşılık oranlarında 200 baz puan artırım kararı aldı. Bugün ABD’de ÜFE verisi ön planda olacak. 

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler
• 16:30 ABD – ÜFE/Çekirdek ÜFE Önem: Yüksek
• 17:00 ABD – Fed Başkanı Powell’ın Konuşması Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

Ekim ayının ikinci yarısından itibaren güçlü gelen bilançoların katkısıyla yükselişlerin izlendiği küresel hisse piyasaları dün dalgalı bir seyir kaydetti. Ekonomik veriler ve merkez bankalarının söylemleri fiyatlamalar üzerinde etkisini sürdürüyor. Son dönemde güçlü yükselişlerin kaydedildiği BIST-100 Endeksi dün de günü %1,58’lik bir yükselişle 1.608,54 puandan tamamladı. ABD borsaları günü sınırlı yükselişlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 9,70 – 9,72 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 9,70’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

BIST 100 Endeksi dün hem gün içi hem de kapanış bazlı zirvesini yeniledi. Bu yükseliş sonrası daha önceki zirve konumunda olan 1.589 kısa vadeli referans noktası haline geldi. Endeks bu seviyenin üzerinde tutunabilirse 1.670’e kadar olacak yeni bir hareket başlayabilir. Ancak herhangi bir sebeple endeks yeniden 1.589 altına sarkacak ve bu seviye altında kapanışlar oluşacak olur ise bu durum endeksteki alım iştahını zayıflatacaktır. Üçüncü çeyrek finansallarının açıklanmasının sonuna gelinmesiyle birlikte hisse bazlı hareketlerin de yavaşlayacağını düşündüğümüz endekste teknik seviyeler daha önemli hale gelecektir. 1.589’un altına sarkılması durumunda 1.545’e kadar önemli bir destek bulunmuyor. 

Günün önemli şirket haberleri 09/11/2021

 

Yabancılar borsada hangi hisseleri alıyor?

 

Özak GMYO ve Ayen Enerji sorusu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)