E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemHer taşın altından Soros çıkıyor---

Her taşın altından Soros çıkıyor

Her taşın altından Soros çıkıyor
02 Mayıs 2021 - 10:41 www.borsagundem.com

Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Nikolay Patruşev, George Soros'un, birçok ülkedeki 'renkli devrimler' ve geçen yıl siyahi George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından, ABD'yi sarsan sokak olaylarında rol oynadığına inandığını söyledi

Moskova, ulusal güvenliğe ve Rusya'nın anayasal düzenine tehdit oluşturduğu gerekçesiyle 2015 yılında kaos imparatoru Macar asıllı ABD'li spekülatör milyarder George Soros'un fonladığı Açık Toplum Vakıflarının faaliyetlerini yasakladı.

Soros ve Açık Toplum Vakıfları ile ilgili açıklamalarda bulunan Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Nikolay Patruşev, Soros'un vakfının yurt dışındaki 'renkli devrimler ve ABD'deki sokak olaylarında parmağı olduğunu söyledi.

Rus medyasına konuşan Patruşev, 'Bildiğiniz gibi, rüzgar eken fırtına biçer. Yurt dışında renkli devrimlerin arkasındaki Soros ve Vakfı'nın, ABD'de sokaklarını da karıştırdı. Vakfı'nın, projelerini küçültme planları yok. Dahası, onlara sistematik bir karakter kazandırmak için çalışıyor.' ifadelerini kullandı.

BATI, VAKFIN ADAMLARININ HAZIRLADIĞI RAPORLARLA TAVIR ALIYOR
Patruşev, Soros ve vekillerinin, 'hükümetlerin sakıncalı ilan edildiği' kriterler oluşturmaya doğru ilerlediğini belirtti. Rus yetkili Ayrıca Batı'nın hükümet dışı kuruluşların raporlarındaki tavsiyeler temelinde, egemen devletlere karşı yaptırımlar uygulamaya, hatta askeri operasyonlara başladığı zamanın çok da uzakta olmadığını söyledi.

Petruşev'e göre bugün, böyle bir kanunsuzluğun önlenmesi, dışarıdan dayatılan kurallarla yaşamaya hazır olmayan egemen ulusların kilit görevlerinden biridir.

Soros'un Rusya'ya olan özel ilgisini yorumlayan Patruşev, 'Batı'nın yüzyıllardır süregelen Rus düşmanı tavırlarından sadece biri' şeklinde konuştu.

SOROS'UN 40 YILLIK 'SİVİL TOPLUM' YALANI
Soros, egemen ülkelerin iç işlerine karışmada, şüpheli STK faaliyetlerinin yüzü olarak biliniyor. Siyasi faaliyetlerine 1980'lerde Doğu Avrupa'da başladı ve Macaristan, Polonya ve diğer Doğu Bloku ülkelerindeki komünizm karşıtı güçlere fon ve örgütsel destek sağladı. 1990'larda, temelleri Ukrayna ve Rusya dahil olmak üzere eski Sovyetler Birliği'ne yayıldı. 2000'ler ve 2010'larda birçok Sovyet sonrası devleti sarsan renkli devrimlere destek sağladı.

2010'ların ortalarında OSF, Avrupa ve Avrasya'dan Asya, Afrika, Orta Doğu, Latin Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri'ne kadar dünya çapında ofisler açtı.

Donald Trump'ın başkanlığı sırasında Soros'un vakıfları, onu devirmeyi amaçlayan 50'den fazla kuruluşla "ortaklık" yaptı. 2017'de 150.000'den fazla Amerikalı , Soros'un yerli terörist ilan etmesi ve mal varlığına el konuşması için dilekçe imzaladı.

Seçimlerden önce Soros, Hillary Clinton ve Demokrat Parti'yi aktif olarak destekledi, Joe Biden'ın seçilmesinin ardından Soros, on milyonlarca doları açıkça taahhüt etti. Biden'ın "nesilde bir kez" projesinin, 2,3 trilyon dolarlık altyapı harcama planı için lobi yaptı.

Finans dünyasında, Soros en çok 1992'de İngiliz Sterlini'ne karşı yaptığı para spekülasyonu operasyonları ile tanınıyor. 2020 yılında Soros, 2011 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından onanan mahkeme kararıyla bir Fransız mahkemesi tarafından içeriden bilgi sızdırmaktan mahkum edildi.

ERDOĞAN, 'SOROS MİLLETİ BÖLÜYOR' DEMİŞTİ
2008-2017 yılları arasında, Türkiye'de Gezi olayları ve darbe girişimini destekleyici faaliyet yürüten 136 derneğe 17 milyon lira aktaran ABD'li kaos imparatoru George Soros'un, Kalkışmadan 12 gün önce ve olayların zirve yaptığı günlerde de Osman Kavala'nın yönettiği vakfa 1 milyon dolarlık para transferi yaptığı ortaya çıkmıştı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi olaylarında marjianl grupları finans kaynağı olan Osman Kavala ve destekçisi Soros'la ilgili, "Onun arkasında kim var? Meşhur Macar Yahudisi Soros. Bu adam dünyada milletleri bölmek, parçalamakla adeta birilerini görevlendiren, parası bol ve bu paraları da bu şekilde tüketen birisidir.' ifadelerini kullanmıştı.

George Soros da 2015 yılında, Gezi olayları sırasında eylemcilere hukuki ve tıbbi destek sağlandığını itiraf etmişti.

Soros’un yeni yatırım planı

Soros’un planını Merkel bozdu!

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (19)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Arif gsli03 Mayıs 2021 05:42

  Kıyamete kadar Allah a savaş açan olacak. Biz pes edersek kötü.

 • AMİN02 Mayıs 2021 18:30

  Allahım herdaim Türkiyem içindeki vatansever kardeşlerimi vatanı satmaya hazır hainlerden fazla eyle

 • Arif gsli03 Mayıs 2021 05:40

  Evet kırmızı basanları bulsanıza, işte fırsat

 • Amin202 Mayıs 2021 21:02

  Mesela bu duaya kırmızı basanlara fırsat verme

 • ZEYREK ZEMHERİ02 Mayıs 2021 18:28

  Siyonistlerin para babasıdır denilmektedir.eğer ülkelerde iyi bir istihbarat yapılanmaları olmaz ve önemlerini almaz ise istediği ülkeyi bu kişi batırır.zamanın da koskoca imparatorluk olan ingiltere ye bir operesyon çekti batmaktan ülke zor kurtulmuş idi.

 • Cello02 Mayıs 2021 17:52

  Bunlar boş işler.

 • Kıllo02 Mayıs 2021 18:25

  Senin için dolu ne

 • Soros bu 02 Mayıs 2021 16:57

  Neokonların fadisi tetikçisi Türkiyedede az uşağı yok soros bu çocuğu varmı kaç adet

 • Sorosun uşaklarına02 Mayıs 2021 16:42

  Ey nekon kuklası vesayet uşakları Çağdaş firavunların müptezel uşakları Ey salya sümük saçan bir meczuba tapanlar O lağım faresini başa bela yapanlar

 • Moros02 Mayıs 2021 16:41

  Soros abi candır ya en iyi dostumuzdur para verirse vermezse tüğ kaka soros

 • Kendileri melek sanki02 Mayıs 2021 12:14

  Ukrayna'yı kim karıştırdı, Donbass ve Lugansk isyancılarını Soros mu ayaklandırdı..

 • Nedim02 Mayıs 2021 11:21

  Hiç kuşkunuz olmasın!   İngiliz  derin devletinin  derin ve yaşlı sapık köpekleindendir.   Kırmızılı  kaltağı da bu mu finanse etti acaba!

 • Nedim02 Mayıs 2021 17:00

  Kuşkunuz olmasın derken Türkiye de ki kollarını  kast ettim Kripto Kemal, Çantacı Faik,  Eko vs.  Anladın mı?  Yok!  Natu mermer natu kafa olunca!  Patates kilosu 5 tl. den başka laf bilmez 

 • Hayırdır02 Mayıs 2021 12:38

  Yakininiz mi Nedim bey geçmiş olsun :))) kuşkunuz olmasın falan ?

 • Dopra02 Mayıs 2021 11:10

  Dış güçler değince millet gülüyor bide bizde.

 • Nedim02 Mayıs 2021 12:40

  Soros  Cehapehedepe nin ta kendisidir!  Her türlü 5, kol faaliyeti  yapıyor!  Can Dandır  Sezai  Temelli  açıkça beyan ediyor zaten.  Hala aşağıdaki ermeni oğlan çok gizliymiş gibi ketum takılıyor?  Ermeni oğlan mal meydanda zorlama kendini!

 • Nedim02 Mayıs 2021 12:23

  Ne oldu ermeni oğlan?  Hemen paçaların tutuştu!  

 • Türkoğlutürk 02 Mayıs 2021 11:52

  Sorozun türkiyede ki adamları kim. Önce öğren.

 • fafa02 Mayıs 2021 10:54

  Soros'un her şeyi yalan,ama bir şeyi gerçek;Azraille yaptığı anlaşma,ülkeleri karıştırdıkça ömrü uzuyor.