E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriHedef Holding'in halka arzına 6 kat talep geldi---

Hedef Holding'in halka arzına 6 kat talep geldi

Hedef Holding'in halka arzına 6 kat talep geldi
18 Ekim 2021 - 08:30 www.borsagundem.com

14-15 Ekim 2021 tarihlerinde İnfo Yatırım liderliğinde halka arzı gerçekleştirilen Hedef Holding, yatırımcıların ilgi odağı oldu.

İnfo Yatırım liderliğinde 23 aracı kurumdan oluşan konsorsiyum tarafından 14-15 Ekim tarihleri arasında 1,96 TL fiyattan talep toplanan Hedef Holding'in halka arzına, yatırımcılardan yaklaşık 6 kat talep geldi.

Halka arz ile birlikte Hedef Holding'in sermayesi 250 milyon TL'den 50 milyon TL sermaye artırımı yoluyla 300 milyon TL'ye yükselirken, Holding sermayesinin yüzde 20'sini temsil eden paylar, 22 Ekim 2021 Cuma günü BİST Ana Pazar'da işlem görmeye başlayacak.

Hedef Holding'in halka arzına yaklaşık 124 bin yatırımcıdan 358 milyon adet talep gelirken, arz büyüklüğü ise 117,6 milyon TL oldu.

KURUMSAL YATIRIMCILARDAN TALEP YAĞDI

Toplam arzın yüzde 60'ının kurumsal yatırımcılara tahsis edildiği halka arzda, 36 milyon adet hisse için yaklaşık 7 kat talep geldi.

Yurt içi kurumsal yatırımcılar 24 milyon pay için 8 kattan fazla, yurt dışı kurumsal yatırımcılar ise 12 milyon pay için 4 kattan fazla talepte bulundu. 

Halka arzda bireysel yatırımcılar 5,2 kat talepte bulundu. 21 milyon pay için yaklaşık 108 milyon adet talep toplandı. Eşit dağılım yöntemiyle yatırımcı başına maksimum 180 adet pay tahsis edildi.

"YENİ YATIRIMLAR İÇİN DAHA GÜÇLÜ ADIMLAR ATACAĞIZ"

Halka arza ilişkin açıklamada bulunan Hedef Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Namık Kemal Gökalp, köklü bir geçmişe ve tecrübeye sahip olan Hedef Holding'in, doğru zamanda doğru şirketlere yatırım yaparak büyüdüğünü vurguladı. Başta finans olmak üzere teknoloji ve enerji alanlarında büyüme potansiyeli olan şirketlere odaklandıklarını söyleyen Gökalp, "Yeni girişimler ve fikirler paylaştıkça büyür,  değerlenir. Biz bunu "Yeni Nesil Holding" vizyonu olarak tanımlıyoruz. Bu başarılı halka arzla, öz sermayemizi daha da güçlendirdik. Yeni yatırımlar için daha güçlü adımlar atacağız. Halka arza katılan ve Hedef Holding'e güvenen, büyüyen Hedef'e ortak olan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederim." dedi.

YATIRIMCILARIN ŞİRKETLERE İLGİSİ ARTIYOR

Halka arza aracılık eden İnfo Yatırım CEO'su Ender Şahin, bir halka arzı daha başarıyla sonuçlandırdıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Gruplarının çatı şirketi olan Hedef Holding'in halka arzına gösterilen ilginin önemine dikkat çeken Şahin, "2021 yılında gerçekleştirdiğimiz 3 halka arz ile toplam 680 milyon TL kaynak yarattık. Yıl sonuna kadar tamamlamayı planladığımız halka arzlar ile bu tutarın 1 milyar TL’yi aşmasını hedefliyoruz. Büyüme potansiyeli yüksek ve verimli şirketlerin, önümüzdeki dönemde halka arzlarının gerçekleşmesini bekliyoruz. İlgi gösteren tüm yatırımcılarımıza, değerli kurumlarımız Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul, MKK, Takasbank ve tüm çalışanlarına katkıları için teşekkür ederiz." dedi.

BÜNYESİNDE GÜÇLÜ ŞİRKETLER BULUNUYOR

Türkiye'nin finans ve teknoloji alanında öncü yatırım grubu Hedef Holding'in güçlü sermayesi ve geniş iş ağıyla birlikte bünyesinde doğrudan ve dolaylı olarak 4 halka açık şirket bulunuyor.

İnfo Yatırım (#İNFO) ve Hedef GSYO (#HDFGS) Hedef Holding'in halka açık iştirakleri olup, Hedef GSYO'nun da bünyesinde yine halka açık Seyitler Kimya (#SEYKM) ve İdeal Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık (#IDEAS) şirketleri yer almaktadır.

Hedef Holding, İnfo Yatırım'ın yüzde 30'una, Hedef GSYO'nun yüzde 21'ine ve Hedef Portföy'ün yüzde 89,5'ine sahip. Hedef GSYO bünyesindeki iştirakler aracılığıyla başta teknoloji, kimya/sağlık ve fintech yatırımları ve ortaklıkları bulunuyor.

Hedef Holding halka arz oluyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Kürşad18 Ekim 2021 21:00

    Güzel arz güzel talep. Arzın güzel olması bazen kazandırmıyor, tam tersi kötü arz yani talep görmeyen işlem görmeye başlayınca hisse bi şekilde yükseliyor/yükseltiliyor. Aydem, 15.80 den arz edildi, alan olmayınca 46 milyon lotu kendileri aldı borsada işlem görmeye başlayınca 32 tl.ye yükseltildi ve 15.80 den almayan insanlara 32 den itelendi. Penta da aynen arzda talep görmedi, işlem görmeye başladıktan sonra fiyatı altıya katladı. Bist ve yatırımcı çok garip, anlaşılmaz. Finansal okuryazarlıkla ilgisi yok, tamamen hile, desise, antinguntin.

  • izzet BAŞ18 Ekim 2021 08:47

    Asıl bundan sonra halka arz başlar..... üç dört gün tavan  sonra ver küçük yatırımcının eline tutsun yıllarca ......

  • no18 Ekim 2021 09:32

    diğer şirketlerine bak adamın