E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaHarker: Bir süre beklemede kalmalıyız---

Harker: Bir süre beklemede kalmalıyız

Harker: Bir süre beklemede kalmalıyız
14 Kasım 2019 - 11:33 www.borsagundem.com

Philadelphia Fed Başkanı Harker, Fed'in harekete geçmeden önce bir süre beklemede kalıp durumun nasıl geliştiğini gözlemesi gerektiğini söyledi

Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker, ABD merkez bankası Fed'in harekete geçmeden önce bir süre beklemede kalıp durumun nasıl geliştiğini gözlemesi gerektiğini kaydetti.

Harker, bu hafta ileri sürdüğü argümanı tekrarlayarak, "Harekete geçmeden önce bir süre beklemede kalmalı ve durumun nasıl geliştiğine bakmalıyız" dedi.

Son iki faiz indiriminde aynı görüşü savunduğunu ve faizin sabit tutulmasını tercih ettiğini kaydeden Harker, "Ekonomi iyi durumda. Elbette sorunlar var. Bunlar arasında en güçlüsü belirsizlik. Ticaret ve uluslararası gelişmeler, yavaşlayan küresel büyüme dahil, belirsizlik oluşturuyor" değerlendirmesinde bulundu.

Harket, "ABD'nin 2019 yılı büyümesini yüzde 2'nin biraz üzerinde görüyorum. Gelecek yıl yüzde 2 civarındaki trende dünüş olur. Enflasyon hafifçe yükseliyor ve gelecek 18-24 aylık dönemde Fed'in yüzde 2 hedefine ulaşmasını bekliyorum" şeklinde konuştu.

Harket, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantılarında oy hakkını gelecek yıl elde edecek.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • HeryerdeAynı14 Kasım 2019 12:58

    Diyorki hızlıca faiz indirimine gidip, piyasa para enjekte etmeyin. Parayı bollaştırmayın ki Trump ekonomi olarak zor durumda kalsın bye bye diyelim.