E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriHalkbank hissesinde sert hareketler---

Halkbank hissesinde sert hareketler

Halkbank hissesinde sert hareketler
12 Ekim 2018 - 11:10 www.borsagundem.com

Rahip Brunson davası öncesi piyasalarda volatil seyir var, Halkbank hisseleri sert dalgalanıyor

ABD'li rahip Andrew Brunson davasında bugün beklenen karar öncesi piyasalarda dalgalı hareketler görülürken, açılışta yüzde 4'ün üzeri primli olan Halkbank hisselerinde sert iniş çıkışlar gözleniyor, dolar/TL de dalgalanıyor.

BIST-100 yüzde 1, Halkbank hisseleri yüzde 4.18 primle açılmasının ardından, banka hisseleri yüzde 6.2 düşüşe geçti. Ardından Borsa İstanbul Halkbank hisselerinin işleme kapatıldığını duyurdu. Tekrar işleme açılan hisseler saat 11:02'de yüzde 1.59 yukarıda. Hisseler 6.50 ile 7.31 lira aralığında dalgalanıyor.

Dalgalı seyir aynı şekilde dolar/TL'de gözleniyor. Kur rahibin bugün yapılacak duruşmada serbest bırakılabileceği ve bu sürecin ABD-Türkiye ilişkilerini olumlu etkileyeceği beklentileriyle iki ayın en düşüğü olan 5.85 seviyesini test ettikten sonra 5.97 seviyesine yükseldi.

Brunson, iki yıl önceki darbe girişiminin ardından hükümetin darbe girişiminden sorumlu tuttuğu "FETÖ" ve PKK ile bağlantıları bulunduğu suçlamalarıyla tutuklanmıştı. ABD yönetimi Brunson'ın serbest bırakılmama kararına tepki göstererek bazı Türk bakanlara yönelik yaptırım kararı açıklamış
ve Türkiye'ye yönelik olarak çelik ve alüminyumdaki gümrük vergilerinin iki katına çıkarılmasına karar vermişti. Piyasada Brunson davası, ABD tarafından Halkbank'a İran ile ilgili bir yaptırım gelebileceği endişeleri bağlamında da yakından izleniyor. 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 7,21
En Yüksek: 7,29
En Düşük: 7,09
Değişim -0,83 %
FK: 3,09
PD / DD: 0,32
İşlem Hacmi 250.571.100
Toplam Adet: 34.801.867
Ağırlıklı Ort.: 7,20
ETİKETLER :
YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)