E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemHalka arzdan sonra servet kazanacaklar---

Halka arzdan sonra servet kazanacaklar

Halka arzdan sonra servet kazanacaklar
13 Eylül 2020 - 10:33 www.borsagundem.com

Kendi plak şirketlerinden hisse alan K-pop grubu BTS'nin üyeleri, ekim ayındaki halka arzdan sonra tahmini 9 milyar 230 milyon won (yaklaşık 58 milyon TL) kazanacak.

Son parçaları Dynamite ile YouTube'da ve müzik listelerinde rekorları altı üst eden Güney Koreli müzik grubu BTS, bugünlende plak şirketleriyle gündemde. 2013'ten beri şarkılarını yayınlandığı Big Hit Entertainment adlı müzik şirketinin gelirinin yüzde 85'inini oluşturan K-pop grubu, artık aynı firmanın hisselerine de sahip.

Reuters'ın haberine göre Big Hit CEO'su Bang Si-hyuk, şirketindeki 478 bin 695 adi hisse senedini BTS'e devretti. Bu, grubun yedi üyesinin her biri için 68 bin 385'er hisseye denk geliyor.

Bu hisselerin değerini tam olarak bilmek zor olsa da Reuters, Ekim ayında ilk kez halka arz edilecek müzik şirketinin kendi klasmanında en üst seviyede fiyatlandırılması halinde her bir üyenin 9 milyar 230 milyon won'a (yaklaşık 58 milyon TL) kadar para kazanabileceğini tahmin ediyor.

Big Hit, Çarşamba günü sunduğu başvuru formunda hisseleri geçen ay BTS'ye vererek büyük sanatçılarla uzun vadeli ortaklığı güçlendirmeyi ve moral artırmayı amaçladığını bildirdi.

Bu hamleyi benzeri görülmemiş olarak tanımlayan New York Üniversitesi'nden Jeff Peretz, NBC'ye şunları söyledi: Gelecek böyle olabilir, fakat genellikle tam tersi olur: Sanatçılar sahip olacakları kendi müzik şirketlerini oluşturur, daha sonra da diğer sanatçıların kendilerine imza atmalarını sağlamaya çalışarak şirketi büyütürler.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Nedim13 Eylül 2020 22:39

    Halka arz edilse ne olacak, bunların hissesini alabilecek kitle çocuk yaşta, aklı başında insanlarında bunların hissesinde ne işi var, bugün varlar üç gün sonra yoklar.

  • Osman lee14 Eylül 2020 15:15

    Uzakdoğu müzik sektörü acayip büyüyor