E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 28/07/2021---

Günün önemli şirket haberleri 28/07/2021

Günün önemli şirket haberleri 28/07/2021
28 Temmuz 2021 - 08:25 www.borsagundem.com

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...

#AYDEM AYDEM ENERJİ - Yurtdışında 1 milyar dolara kadar tahvil ihracı kapsamında taleplerin toplandığı açıklandı.

#BRSAN BORUSAN MANNESMANN - Şirketin Avrupa'daki ikinci yatırımını gerçekleştirmek üzere Romanya'da şirket kurduğu, müşterilerin özel ihtiyaçlarına uygun borular işlemek amacıyla yatırım süreci başlaması planlanan tesis için ilk aşamada 8 milyon dolar yatırım harcamasının öngörüldüğü açıklandı.

#DARDL DARDANEL - Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun 63 milyon TL’sinin yurtdışı yatırımlarında, 447,5 milyon TL’sinin kredi ödemelerinde, 20,5 milyon TL’sinin ise işletme sermayesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

#GARAN GARANTİ BANKASI - Bankanın 7. kez "Türkiye'nin En İyi Bireysel Bankası", 4. kez de "Avrupa'nın En İyi Bireysel Bankası" seçildiği medyada yer aldı.

#FONET FONET BİLGİ TEKNOLOJİLERİ  - Türksat tarafından KKTC e-Sigorta Bilgi Sistemi Hizmet Alımı ihalesini şirketin 1,36 milyon dolar ihale bedeli ile kazandığı açıklandı.

#MGROS MİGROS - Fitch tarafından şirketin Ulusal Uzun Vadeli Kredi Notunun 'AAA( tur)'a yükseltildiği ve görünümünün 'Durağan' olduğu açıklandı.

#OLMK MONDİ OLMUKSAN - Olmuksan’ın %90,38’ine karşılık gelen payların Mondi’ye geçmesi sonrasında Zorunlu Pay Alım Teklifi’nin sona erdiği, toplamda 155 yatırımcıdan 3.995.301 adet pay 30,8 milyon TL karşılığında satın alındığı ve Moni’nin şirket sermayesindeki payının %92,00’ye yükseldiği açıklandı.

#RTALB RTA LABORATUVARLARI - Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun4,4 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 21,5 milyon TL’sinin A1 Capital sermaye artırımında, 22 milyon TL’sinin ise Malatya Endütriyel Mikrobiyolojik Üretim Tesisi yatırımında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

#SEKUR SEKURO PLASTİK - Şirket bağlı ortaklığı Polifilm Ambalaj’ın sermayesinin 1,5 milyon TL’den tamamı iç kaynaklardan 20,1 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı.

#SMART SMARTİKS YAZILIM - Şirketin %100 Bağlı Ortaklığı Compello Bilgi Teknolojisi'nin "Piyasa Takas Fiyatı Öngörü Sisteminin Geliştirilmesi" konulu Ar-Ge projesinin TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirme neticesinde desteklenmeye değer bulunduğu açıklandı.

#SNKRN SENKRON GÜVENLİK - Şirketin bağlı ortaklığı Senkron Bina Teknolojileri ile KSK Grup arasında Sakarya Serdivan’da yapımı devam eden, Sapanca Gölbaşı Konakları projesine ait, Elektronik Güvenlik Sistemleri ve Fiziki Güvenlik Hizmetleri işine dair imzalanan 5,9 milyon TL’lik işin tamamlandığı ve bedelin tahsil edildiği açıklandı.

#THYAO TÜRK HAVA YOLLARI - Filipinler'in Cebu şehrine tarifeli sefer başlatılmasına karar verildiği açıklandı.

HALKA ARZ

#GENIL GEN İLAÇ - Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün, yarın ve Cuma günleri toplanacak.

#KZBGY KIZILBÜK GMYO - Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 4 - 6 Ağustos tarihlerinde toplanacak.

PAY ALIM/SATIM - SERMAYE/ORTAKLIK YAPISI DEĞİŞİM

#BIOEN BIOTREND ÇEVRE VE ENERJİ - Halil İbrahim Uysal tarafından 488.711 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,22’ye yükseldi.

#EDATA EDATA TEKNOLOJİ - Burak Sözübir tarafından 10,62 - 11,20 TL fiyat aralığından 203.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,44’e yükseldi.

#IDGYO İDEALİST GMYO - Şirket sermayesinin 10 milyon TL’den %400 oranında bedelli olarak 40 milyon TL milyon TL nakden artışla 50 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan paylar bugün Borsa Birincil Piyasa’da satılacak.

#KRVGD KERVAN GIDA - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 13.500 adet pay 16,34 - 16,40 TL fiyat aralığından geri alındı.

#MEGAP MEGA POLİETİLEN - Yönetim Kurulu Başkanı Eda Özhan tarafından 8,11 - 8,17 TL fiyat aralığından 570.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %25,40’a geriledi.

#SISE ŞİŞECAM - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 1.087.692 adet pay 7,38 - 7,41 TL fiyat aralığından geri alındı.

#ULUUN ULUSOY UN - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 85.000 adet pay 4,87 - 4,89 TL fiyat aralığından geri alındı.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Muzaffer Cetin 29 Temmuz 2021 19:40

  Hisse düşer hükümet yanlış yaptı da öyle olduda boyle oldu diyenler hep boş laf millete göre hisseler hep yükselecek hiç dusmeyecek yükselten de düşüren de alıcı saticidir .Gelde avanaklara anlatabi bunu anlamaz .

 • Cetın gıt28 Temmuz 2021 22:28

  Isıklar enerjı

 • hedef kızılelma28 Temmuz 2021 18:27

  ülke çok kötü idare ediliyor görüşüne kesinlikle ve külliyen reddediyor ve katılmıyorum.2002 senesinden önce aklı başında olup bu yılları yaşayanlar o dönemde hiçbir müdahale olmadan hükümetlerin acz içinde kıvrandıklarını ,beceriksiz bir şekilde ülkeyi yönettiklerini ,lüksemburg gibi avrupanın en küçük ülkesinden 1 milyon dolar borç almak için ayaklarına kapandığımızı bilseler bu hükümetin gelmiş geçmiş en iyi hükümet olduğuınu anlayacaklardır.

 • Alpertunga28 Temmuz 2021 10:54

  Kesinlikle doğru Uzay.Vertu yalan bilanço açıklıyor.biz de inanıyor alıyoruz.Patronları mal satıyor.adamlara hesap soran yok.olan bize oluyor.şimdi 6 aylıkta kar silinir .çakar dururlar.

 • Uzay28 Temmuz 2021 08:40

  Dünyada bizim gibi vatandaşının soyulmasına görev atfeden başka bir borsa var mıdır?2 yıla yakın yok pandemi ekonomik kriz bu şirketler bu bankalar bu fabrikalar hiç mi kâr etmezler.Bugün Karfur migros bizim şok marketleri Bim bankalar kalkınma bankası garanti akbank yapıkredi bunlar deli kârlar elde ederken hisseler yerlerde sürünüyor.Tamam ülke yönetimi problemli fakat hiç değilse hisse geri alımlarıyla tümden bir yukarı hareket sağlanmalı.Görünen o ki 2023ten önce bir ışık görülmüyor.Vurdumduymaz bir ortamın içindeyiz.

 • fafa28 Temmuz 2021 19:29

  Ne idarecilere ,ne ülkeye güven var.Yatırımcılar ülkeden kaçıyor.Her hafta milyarlar dışarı kaçıyor.Bir da bizim vatandaşlarımız paralarını kaçırıyor.Yolsuzluk paraları kaçıyor.

 • Hacı Yusufoğlu28 Temmuz 2021 18:39

  Ülke yönetimi ile ne alakası var. yatırımcı kafası değişti. Vur kaç taktiği uygulaması yapıyorlar. Düşün 100 bin yatıran hisse %2 gittimi satış yapıyor. Öyle eskisi gibi bekle hisse %50. %100 gitsin beklentisi yok artık