E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 26/11/2021---

Günün önemli şirket haberleri 26/11/2021

Günün önemli şirket haberleri 26/11/2021
26 Kasım 2021 - 08:35 www.borsagundem.com

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...

#AKBNK AKBANK  - 70 gün vadeli 158,8 milyon TL ve 70 gün vadeli 237,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ALBRK ALBARAKA TÜRK - Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen 1,1 milyar TL fonun, bankanın sermaye yeterliliği oranlarının güçlendirilmesinde, bankanın ileriki dönem optimizasyon stratejilerine yönelik olarak ilave kapasite oluşturulması ve uzun vadeli sürdürülebilir karlılığının devamlılığının sağlanmasında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

#ALKIM ALKİM KİMYA - Şirketin Eskişehir'deki Krom madeni ve konsantre teçhizatının Konya Krom Mağnezit şirketine anlaşma yapılması ve satışı için Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.

Albaraka Türk, yüzde 85 oranında bedelli kararı aldı

#ARZUM ARZUM EV ALETLERİ - 250 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#AYDEM AYDEM ENERJİ - Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesinde daha önce imzacı konumunda olan şirketin statüsünün katılımcı seviyesine yükseldiği açıklandı.

#BOBET BOĞAZİÇİ BETON
- İstanbul Küçükçekmece’deki Tema İstanbul 2 Projesi için Mesa, Artaş, Kantur - Akdaş Adi ortaklığı ile Hazır beton tedariki için görüşmelere başlandığı, lokasyonda mobil hazır beton üretim santrali kurulmasına,
- 2020 yılında hazır beton tedarik sözleşmesi yapılan ve devam eden Halkalı - Yeni Havalimanı Metro inşaatı hazır beton tedariki için Arnavutköy tesislerine ilave olarak Kayaşehir Olimpiyat Stadı yanında yer alan lokasyonda mobil hazır beton santrali kurulmasına karar verildiği açıklandı.

SPK'dan İz Tarım'a şartlı onay

#DITAS DİTAŞ DOĞAN / #TSPOR TRABZONSPOR - VBTS kapsamında şirket paylarına 24 Aralık’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 24 Aralık’a kadar uzatıldı.

#ETILR ETİLER GIDA - Mehmet Hilmi Soylu ve İzzettin Kaplan tarafından gerçekleştirilen Gönüllü Pay Alım teklifi sürecinin tamamlandığı, 13 yatırımcıdan 66.530 adet pay alındığı açıklandı.

#FRIGO FRİGO PAK GIDA - Nisan 2021’de alınan yatırım teşvik belgesi kapsamında 13,0 milyon TL’lik yatırım yapıldığı açıklandı.

#GENTS GENTAŞ - Şirketin Bakanlık tarafından verilen 3 yıl süreli 22,8 milyon TL sabit yatırım içeren yatırım teşvik belgesinin alındığı açıklandı.

#GENIL GEN İLAÇ - Ankara Sincan’da yapılması planlanan Farmasötik Müstahzarlar Üretimi Alan ve Kapasite Artışı , Sert jelatin kapsül, Steril likid flakon, Steril liyofilize flakon , Şırınga/Kartuş, Steril Ampul Projesi ile ilgili olarak ÇED sürecinin başladığı açıklandı.

SPK onayladı: Erciyas, Özbal'ı devralıyor

#GESAN GİRİŞİM ELEKTRİK - Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ile TEİAŞ arasında 2020 yılında gerçekleşen Adana ITM - 385 referanslı 154kV Tufanbeyli OSB TM Tevsiat Yapım İşi ihalesi için 32,4 milyon TL bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı.

#HALKB HALKBANK - 63 gün vadeli 962 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#INFO İNFO YATIRIM - Şirketin paya dayalı kitle fonlaması faaliyetinde bulunmak üzere listeye alınma başvurusunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

#HDFGS HEDEF GİRİŞİM - Motilet İletim Çözümleri’nin sermayesinin 56.180 TL’den 59.386’ya yükseltilmesinde şirkete tahsis edilen ve şirketin %1'ine karşılık gelen 600 adet D grubu paya, 0,7 milyon TL ödenerek iştirak edildiği açıklandı.

#ISSEN İŞBİR SENTETİK - Şirketin Ege İhracatçılar Birliği tarafından gerçekleştirilen ödül töreninde 2020 yılında Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği üyeleri arasında en fazla ihracat gerçekleştiren 3. firma ödülünü aldığı açıklandı.

SPK bu hafta 65 izinsiz foreks sitesini yakaladı

#IZTAR İZ TARIM - Şirketin unvanı ve faaliyet konusunun değişmesi nedeniyle oluşan ayrılma hakkı kullanım fiyatının 20,63 TL olmak üzere yapılan başvuru SPK tarafından olumlu karşılandı.


#KLNMA KALKINMA BANKASI - Banka ile Agence Française de Développement arasında yapılması planlanan 100 milyon euro'luk tahvil ihracı tahsisli satış işlemi için ön protokol imzalandığı açıklandı.

#KRSTL KRİSTAL KOLA - SPK tarafından şirkete 81.141 TL idari para cezası verildi.

SPK'dan Kristal Kola ve 4 yöneticisine para cezası

#METUR METEMTUR YATIRIM - Denizli Çal’daki 6 adet tesisten oluşan toplam 3,87 Mw gücündeki GES ve bu santrallerin yürürlükte olan dağıtım sistemine bağlantı anlaşmalarında belirtilen taşınmazlar ile her türlü kullanım ve yararlanma haklarının şirket tarafından 2 etapta devir alınmasına yönelik Devir Sözleşmesi imzalanması kapsamında, ilk etapta 1,04 Mw gücündeki GES’in ve santralin yürürlükte olan dağıtım sistemine bağlantı anlaşmalarında belirtilen taşınmazları ile her türlü kullanım ve yararlanma hakları ile tüm ekipmanların 1,4 milyon dolarla devir alınmasına ilişkin işlemlerin başladığı, sözleşmedeki 2,83 Mw’lik kısımdan vazgeçildiği açıklandı.

#OSTIM OSTİM ENDÜSTRİYEL - Kurulacak Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na Şirket olarak yatırım yapılması amacıyla Albaraka Portföy’le sözleşme imzalandığı açıklandı.

#OZBAL ÖZBAL ÇELİK BORU - Erciyas Çelik Boru Sanayi’in OZBAL’ı tüm aktif ve pasifi ile bir kül halinde devralması suretiyle yaptığı başvuru SPK tarafından olumlu karşılandığı, ayrılma hakkı muafiyet başvurusunun ise SPK tarafından olumsuz karşılandığı açıklandı.

#PGSUS PEGASUS - Şirketin iştiraki Hitit Bilgisayar Hizmetleri’nin halka arzı kapsamında taslak izahname onayı için SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#SKTAS SÖKTAŞ - Saha Kurumsal tarafından şirketin uzun vadeli kredi derecelendirme notunun (TR) BBB , kısa vadeli kredi derecelendirme notunu (TR) A3, görünümünün ise stabil olarak belirlendiği açıklandı.

Yeo Teknoloji ve Gelecek Varlık sorusu

#SNKRN SENKRON GÜVENLİK - Şirket ile ICD Teknoloji arasında, E - Tutanak Kurumlararası Verimlilik Projesi kapsamında kullanılması amacıyla hazırlanan, E - Tutanak Yazılımının satışı işlerine dair sözleşmenin 30,4 milyon TL bedelle imzalandığı, teslimatın 24 Aralık’ta olacağı açıklandı.

#VAKBN VAKIFBANK -
- 100 milyon TL sermayeli Vakıf Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri’nin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
- 78 gün vadeli 56,6 milyon TL ve 91 gün vadeli 428,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#YKSLN YÜKSELEN ÇELİK - Şirketin tedarikçileri arasında yer alan ve şirketin sıvı çelikten dövülmüş çelik temin ettiği tedarikçilerden biri olan MKEK ile olan işbirliği anlaşmasının geçici süreyle askıya alındığı açıklandı.

HALKA ARZ

#Rainbow’ un 12.000.000 adet payının pay başına 9,90 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

#KONKA KONYA KAĞIT - Şirket payları bugün Borsa'da işlem görmeye başlayacak.

PAY ALIM/SATIM - SERMAYE/ORTAKLIK YAPISI DEĞİŞİM

#ADESE ADESE - Şirket sermayesinin 252 milyon TL’den %300 oranında bedelli olarak 756 milyon TL nakden artışla 1,0 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 49.436.050 adet pay 1 - 2 Aralık’ta Borsa Birincil Piyasa’da satılacak.

#AKFGY AKFEN GYO - Şirket sermayesinin 900 milyon TL’den %44,4 oranında bedelsiz olarak 400 milyon TL artışla 1,3 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#ALBRK ALBARAKA TÜRK - Şirket sermayesinin 1,3 milyar TL’den %85,18 oranında bedelli olarak 1,1 milyar TL nakden artışla 2,5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

#ANGEN ANATOLIA TANI - Elif Akyüz tarafından 811.500 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %20,51’e yükseldi.

#ARDYZ ARD YAZILIM - Şirket sermayesinin 23,8 milyon TL’den %612,4 oranında bedelsiz olarak 146,1 milyon TL artışla 170 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#ARSAN ARSAN TEKSTİL - Yönetim Kurulu Başkanı Alişan Arıkan tarafından 5,30 - 5,37 TL fiyat aralığından 147.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %7,19’a geriledi.

#BAGFS BAĞFAŞ - Şirket sermayesi bugün 45 milyon TL’den %200 oranında bedelli olarak 90 milyon TL nakden artışla 135 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 9,6733 TL’ye denk gelmekte. (Not: Şirketin esas sermaye sistemine tabi olmasından kaynaklı olarak yeni pay alma hakkını (rüçhan) kullanan pay sahiplerine makbuz verilecek olup, makbuzlar artırılan sermayenin tescil edilmesiyle birlikte MKK nezdinde kaydi paya dönüşecektir.)

#BALAT BALATACILAR  - Şirket sermayesinin 12,2 milyon TL’den %82,6 oranında tahsisli olarak 10,1 milyon TL artışla 22,2 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#DERHL DERLÜKS YATIRIM HOLDİNG - Şirket sermayesinin 27,7 milyon TL’den %15 oranında tahsisli olarak 4,2 milyon TL artışla 31,9 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

#ENKAI ENKA İNŞAAT - Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sinan Tara tarafından 14,48 - 14,85 TL fiyat aralığından 150.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,40’a yükseldi.

#MARTI MARTI OTEL - Bank of America Corporation tarafından 1,73 - 1,80 TL fiyat aralığından 2.474.667 adet alış ve 5.062.406 adet satış yapılırken, şirket sermayesindeki payı %3,10’a geriledi.

#METRO METRO HOLDİNG - Şirket sermayesinin 300 milyon TL’den %80 oranında bedelli olarak 240 milyon TL nakden artışla 540 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#METUR METEMTUR - BCC Yatırım tarafından 2,76 TL fiyattan 255.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %32,50’ye yükseldi.

#RYGYO REYSAŞ GYO - Egemen Döven tarafından 3,45 TL fiyattan 500.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %7,50’ye yükseldi.

#SRVGY SERVET GYO - Fatih Kıvanç tarafından 94,00 - 94,10 TL fiyat aralığından 43.430 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı sıfırlandı.

#SKTAS SÖKTAŞ -
- Muharrem Hilmi Kayhan tarafından 2,81 TL fiyattan 35.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %7,22’ye yükseldi.
- Eyüp Hilmi Kayhan tarafından 2,81 TL fiyattan 50.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %9,09’a yükseldi.

#TETMT TETAMAT GIDA (TAZE KURU) - Şirket sermayesinin 1,0 milyon TL’den %2.100 oranında tahsisli olarak 21 milyon TL artışla 21 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)