E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 21/05/2020---

Günün önemli şirket haberleri 21/05/2020

Günün önemli şirket haberleri 21/05/2020
21 Mayıs 2020 - 09:15 www.borsagundem.com

Günün önemli şirket haberleri

Kent Gıda kahve portföyünü devrediyor haberi - BorsaGündem.com

KENT Kent Gıda, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KENT) payının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle KENT payında 21/05/2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağı"na ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" ve "Brüt Takas" önleyici tedbirleri uygulanacak.

Dagi'den birleşme yoluyla halka arz girişimi haberi - BorsaGündem.com

DAGHL Dagi Yatırım Holding, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında Dagi Yatırım Holding A.Ş (DAGHL) payının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle DAGHL payında 21/05/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağı"na ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" ve "Brüt Takas" önleyici tedbirleri uygulanacak.

Çimentaş ve Ege Gübre sorusu foto haberleri 1 - BorsaGündem.com

CMENT Çimentaş, VBTS kapsamında, CMENT.E paylarında 21/05/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 04/06/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

Aksa Enerji Gana'dan lisansı aldı - Son Haberler - Milliyet

AKSEN Aksa Enerji, 1Ç20’de 1.847 mn TL satış geliri (kons: 1.294 mn TL), 371 mn TL FAVÖK (kons: 360 mn TL) ve 74 mn TL net kar (kons: 42 mn TL) açıklamıştır.

Kulseven Makina | Referanslar

AKSA  Aksa Akrilik, 1Ç20’de 1.062 mn TL satış geliri 198 mn TL FAVÖK ve 65 TL net kar açıklamıştır.

THY'nin logosu üzerine hiç düşünmüş müydünüz

THYAO Türk Hava Yolları, Kovid-19 salgını nedeniyle uçuş durdurma kararının iç hatta 4 Haziran, dış hatta ise 10 Haziran'a kadar uzatıldığını duyurdu.

Duyurular: Uçuşlar ve Havalimanları ile İlgili Haberler | Pegasus

PGSUS Pegasus, Kovid-19 için alınan ilave tedbirler kapsamında 28.05.2020 tarihinden 03.06.2020 (dahil) tarihine kadar tüm yurtiçi seferlerini iptal ettiğini açıklamıştır. 

OYAK'ın 5 çimento şirketi birleşti - Bloomberg HT

ADANA, ADBGR, ADNAC Adana Çimento, ASLAN Aslan Çimento, BOLUC Bolu Çimento ve UNYEC Ünye Çimento’nun tüm aktif ve pasifleriyle bir bütün olarak devrolunmak suretiyle Oyak Çimento Fabrikaları (eski unvanı Mardin Çimento – MRDIN) bünyesinde birleşmesine ilişkin olarak; birleşen Oyak Çimento payları bugün MRDIN koduyla işlem görmeye başlayacaktır. Birleşme oranları: ADANA: 2,0811 ADBGR: 1,4744 ADNAC: 0,2979 ASLAN: 6,1654 BOLUC: 0,9599 UNYEC: 1,0674 MRDIN.E pay sırası bugün serbest marjla açılacak olup referans fiyat 6,287 olarak ilan edilmiştir.

Garanti BBVA Kadın Girişimci Yönetici Okulu'nun 2020'deki ilk ...

GARAN Garanti Bankası, EBRD ve IFC'nin de katılımı ile 367 gün vadeli, toplam 698.860.000 dolar karşılığında, sendikasyon kredisi anlaşması da dahil üç ayrı sözleşme çerçevesinde yurtdışı kaynak temin etmiştir. Anılan kredilerin toplam maliyeti Libor+ %2,25 ve Euribor+ %2,00 olarak gerçekleşmiştir.

Doğuş Otomotiv – ALP TEKNOLOJI

DOAS Doğuş Otomotiv, Volkswagen Grubu (VW) yeni teknolojiler ve ileri dijitalleşme temelli başlattığı küresel değişim ve gelişim stratejisi neticesinde şirket ile olan Volkswagen Binek Araç Markası Distribütörlük sözleşmesini 2018 yılında süresiz şekilde yenilemişti. Bu duruma ilave olarak VW, Volkswagen Ticari Araç Markası Distribütörlük Sözleşmesi de süresiz şekilde yenilemiştir. 

Referanslarımız | Setsis Bilişim Teknolojileri

MAVI Mavi Giyim, Şirket Yönetim Kurulu tarafından, Şirket ile Fatma Elif Akarlılar ve Seyhan Akarlılar arasında 30 Nisan 2017 tarihinde imzalanmış, bağlı ortaklık Eflatun Giyim sermayesinin %49'una tekabül eden payların Şirket tarafından satın alınmasına ilişkin opsiyon hakkını düzenleyen Hisse Alım Opsiyonu Sözleşmesi'nde belirtilen hisse alım opsiyonu kullanım süresinin, opsiyonun vade tarihi olan 1 Şubat 2021'den itibaren geçerli olacak şekilde 3 yıl süreyle uzatılmasına karar verilmiştir.

NET Holding - Tahvil İhracı

NTHOL Net Holding, KKTC Resmi Gazete'sinde yayınlanan "Corona Virüsü (Covid-19) hakkında Tedbir Kararları XIV" neticesinde Grup Şirketlerinin işletmekte olduğu otel ve casinolar 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren açılacaktır.

TİMKON Demir – TİMKON

KARSN Karsan, elektrikli otobüs pazarında etkinliğini artırmak amacıyla; Bozankaya Otomotiv'nin geliştirmiş olduğu ve tüm haklarına sahip olduğu 10,5 m., 12 m., 18 m. ve 25 m. elektrikli Otobüslere ait marka hakları ayrı kalmak kaydıyla yurt içinde ve yurt dışında tescilli olan ve olmayan tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları, know-how ve teknolojisinin, yan sanayi yatırımları da dahil olmak üzere (Traction Unit ve High Voltage (HV) ilintili bazı kısımlar hariç) Otobüsler'e ilişkin yapılan tüm yatırımların Şirkete devredilmesi için Bozankaya Otomotiv ile Teknoloji Transferi ve Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının Devrine İlişkin Sözleşme imzalanmasına ve söz konusu devir işlemleri için izin almak üzere Rekabet Kurumuna başvuru yapılmasına karar vermiş olup, gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacaktır.

Borsa İstanbul'dan 4 hissede tedbir kararı foto haber ...

FONET Fonet Bilgi Teknolojileri'nin 17.09.2019 tarihinde teklif verdiği UNDP (United Nations Development Program - Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) tarafından Karadağ ülkesi için yapılan Development of Information SystemforClinicalCentre of Montenegro (IS CCM) ihalesi Şirket lehine sonuçlanmamıştır.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)