E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 13/07/2020---

Günün önemli şirket haberleri 13/07/2020

Günün önemli şirket haberleri 13/07/2020
13 Temmuz 2020 - 09:10 www.borsagundem.com

Günün önemli şirket haberleri

Halkbank Emekli kredi detayları belli oldu, ihtiyaç kredisi faiz ...

HALKB Halkbank, Yönetim Kurulu'nun 17.03.2020 tarihli pay geri alım kararı uyarınca, 10 Temmuz tarihinde 5,71 TL - 5,89 TL fiyat aralığından (ağırlıklı ortalama 5,80 TL) 1.869.796 adet hisse senedi alımı yaptığını açıkladı.

BURVA Burçelik Vana, China CAMC Engineering Co., Ltd. - IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. konsorsiyumu arasında Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) Tuz Gölü Doğalgaz Yer Altı Depolama Tesisi Genişletme Projesi kapsamında, Kasım 2020 tarihine kadar teslim edilecek saha boru hattı ve ayrıştırma pompa istasyonu vanaları temini konusunda anlaşıldığını ve sözleşmenin imzalandığını açıkladı.

Kiler GYO Kâr Dağıtımı Yapmayacak

KLGYO Kiler GYO, 31/03/2020 tarihi itibariyle 120 Milyon TL seviyesine düşen finansal borçların, faiz oranları güncel piyasa koşullarına göre güncellendiğini, finansman yükünün azaltılması yönündeki çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Ek olarak, gayrimenkul sektöründe son çeyrekte yaşanan talebe istinaden 37,1 Milyon TL‘lik satış ve hasılat payı geliri gerçekleştirildiğini 72,9 Milyon TL'lik kaparosu alınan ve satışa çevrilmesi beklenen sözleşmenin bulunduğunu bildirdi. Şirket ayrıca, Haziran sonu itibarıyla ana para ve faiz toplamı finansal raporlarda yaklaşık 50 Mn TL olarak beklenen banka kredi borçlarının tamamına yakınını yıl sonuna kadar kapatmayı hedeflediğini belirtti.

Yataş'ın Dünya Uyku Günü'nü kutladığı reklam filmi yayında ...

YATAS Yataş, payları ile ilgili olarak 7,95 - 8,11 TL fiyat aralığından 95.119 adet alış işlemi gerçekleştirildiğini ve bu işlemle birlikte şirketin sermayesindeki payının 10.07.2020 tarihi itibarıyla %2,96 olduğunu açıkladı.

aselsan-logo | yüzde 100 yerli

ASELS Aselsan, kâr dağıtımı kapsamında tamamı geçmiş yıl karlarından karşılanmak üzere, sermayenin 1.140mn TL'den 2.280mn TL'ye çıkarılması ve Şirket esas sözleşmesinin 6. Maddesinin tadil edilmesi hususunda Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapmıştır.

THY - Türk Hava Yolları - THY Logo - Turkish Airlines Logo - Photo ...

THYAO Türk Hava Yolları, yeni tip korona virüsle (Kovid-19) mücadelede normalleşme adımları kapsamında yaklaşık 4 aylık aranın ardından Sudan'a tarifeli yolcu seferlerine yeniden başlıyor. THY yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kovid-19 tedbirlerinin gevşetilmesi kararı sonrası ve iki ülke arasında varılan mutabakat gereği marttan bu yana İstanbul'dan Sudan'a ilk tarifeli uçuş, bu gece gerçekleştirilecek. Sudan ile Türkiye arasındaki uçuşların Kovid-19 salgını nedeniyle 16 Mart'ta durdurulması üzerine yurda gelemeyen Türk vatandaşları için THY ile 5 tahliye seferi gerçekleştirilmişti. Türkiye'de salgın önlemleri nedeniyle durdurulan tarifeli yurt dışı uçuşları, 11 Haziran'da yeniden başlatılmıştı. 

ARDYZ ARD Grup Bilişim Teknolojileri Yönetim Kurulu brüt 0,0649255 TL (net 0,0551866 TL) kar payı dağıtma kararı almıştır. Teklif edilen kar payı hak kullanım tarihi 01.09.2020'dir. 


RTALB RTA Laboratuvarları tarafından Sanofi Aventis İlaçları Ltd.Şti. aleyhine portföy tazminatı talebi ile fazlaya ilişkin hakları saklı kalmak kaydı ile açılmış bulunan 10.000 TL'lik belirsiz alacak davasına ilişkin, İstanbul 14.Asliye Ticaret Mahkemesinden alınan bilirkişi ek raporu doğrultusunda; dava değerinin 10bin TL'den 7,2mn TL'ye çıkartılmasına ve bu konuda gerekli yargı harçlarının yatırılmasına karar verilmiş olup, davanın yargılaması devam etmektedir.

EGSER Ege Seramik, Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılan denetim sonucu Türk Standartları Enstitüsünün sertifikalandırdığı tüm şartlara uyum sağlamış ve Sanayi kuruluşları için verilen Kovid-19 Güvenli Üretim Belgesi'ni almaya hak kazanmıştır.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)