E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 12/01/2022---

Günün önemli şirket haberleri 12/01/2022

Günün önemli şirket haberleri 12/01/2022
12 Ocak 2022 - 08:20 www.borsagundem.com

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...

#ACSEL - Şirket ile Petrol - İş Sendikası arasında 2 yıllık dönemi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başlandığı açıklandı.

#AKGRT - Aralık ayında prim üretimi %65 artışla 1,3 milyar TL’ye, Ocak - Aralık döneminde de %33 artışla 6,98 milyar TL’ye yükseldi.

#BASCM - Şirketin Kalker Ocağı Kapasite Artışı Projesi ile ilgili ÇED olumlu kararının verildiği medyada yer aldı.

#CEMAS - Kataforez Tesisi yatırımı kapsamında, Yaş Boya Tesisi için Gün - Ka Makine şirketi ile 190.000 euro karşılığında anlaşmaya varıldığı açıklandı.

#DGNMO - Şirketin 2022 yılı beklentileri kapsamında satış hedefinin geçen yıl ile kıyaslandığında %80 - %90 büyüme ile birlikte 3,2 - 3,4 milyar TL olarak belirlendiği açıklandı.

#DERIM - Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun 20 milyon TL’sinin finansal borç ve faiz ödemelerinde, 6,7 milyon TL’sinin yurt içinden uygun koşullar ile katma değeri yüksek giysi, ayakkabı ve çanta tedarik edilmesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

#EDATA - Şirket ile NGX Teknoloji arasında NGX Storage'ın distribütörlüğü için Distribütörlük Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#EGEEN - Şirketin Ege Serbest Bölgesi'nde yapmayı planladığı fabrika yatırımının finansmanında kullanılmak üzere, 2 yılı geri ödemesiz 8 yıl vadeli 35 milyon euro tutarında bir yatırım kredisi alınmasına yönelik çalışmaların başladığı, IFC ilgili çalışmaları yürütmek üzere yetki belgesi verildiği açıklandı.

#EUHOL - VBTS kapsamında şirket paylarına 11 Şubat’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 11 Şubat’a kadar uzatıldı.

#GLYHO - 250 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.

#ISGYO - Şirket tarafından 2021 yılı içerisinde 7,9 milyon TL tutarında arsa alımı, gayrimenkul projelerinde yer alan ünitelerin satışı kapsamında yaklaşık 350,8 milyon TL tutarında satış işlemi ve yenilenen sözleşmeler dahil yıllık kira bedeli toplamı yaklaşık 65,7 milyon TL tutarında kiralama işleminin gerçekleştirildiği açıklandı.

#ISGSY - Şirketin Bağlı Ortaklığı Nevotek’e 1 yıla kadar vadeli 7 milyon TL kısa vadeli finansman sağlanmasına karar verildiği, tutarın Novatek’e ödendiği açıklandı.

#KZBGY - Şirketin Marmaris'te yürüttüğü Kızılbük Wellness Resort projesinde bulunan devremülk ünitelerinin ön satış işlemleri kapsamında Aralık ayında arasında müşterileriyle 1.032 adet satış sözleşmesi imzaladığı, sözleşmelerin toplam ön satış bedelinin 134,5 milyon TL olduğu açıklandı.

#QNBFL - 71 gün vadeli 182,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#KOZAL - Şirketin Kaymaz Altın Madeni 2. Atık Depolama Tesisi projesi hakkında, Bakanlık tarafından verilen ÇED olumlu kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması için ÇED olumlu kararında hukuka ve mevzuata bir aykırılık bulunmadığı sonucuna ulaşılarak davanın reddine karar verilmesi sonrasında, Mahkeme kararının davacılar tarafından temyiz edilmesi ile birlikte Danıştay tarafından verilen ret kararının Şirket lehine onandığı açıklandı.

#RALYH - VBTS kapsamında şirket paylarına 11 Şubat’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi. Şirketin bağlı ortaklığı Hera Teknik’in katıldığı TOKİ tarafından düzenlenen Şanlıurfa Merkez Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 2. Etap 1.Bölüm 246 Adet Konut, 223 Adet Dükkan ve 56 Adet Ofis İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesinin iptal edildiği açıklandı.

#THYAO - Şirketin tahliye uçağının Kazakistan'dan Türkiye'ye geldiği medyada yer aldı.

#ULUUN - Şirket ile Söke Değirmencilik’in hakim ortağı olan Moms Kitchen ve diğer ortaklar arasında Söke Değirmencilik paylarının tamamının satın alımı konusunda 168,9 milyon TL tutarında peşin ve 650.000 eurosunun 2023 tarihinde ödenmek üzere anlaşmaya varılması ve sözleşme imzalanması sonrasında satım alın sürecinin tamamlandığı açıklandı.

#YUNSA - Şirketin hakim ortağı Sürmegöz Tekstil ortakları Ziraat Katılım ve Mustafa Sürmegöz arasında Ziraat Katılım nezdindeki payların tamamının Mustafa Sürmegöz tarafından satın alınmasına ilişkin sözleşmesinin imzalandığı açıklandı.

#ZOREN - Şirketin Bulgaristan'da, Hollanda'da kurulu %100 bağlı ortaklığı ZES N.V.'nin %100 doğrudan hissedar olduğu, ZES Solutions EOOD unvanlı şirketin kurulduğu açıklandı. 

PAY ALIM / SATIM
 

#GENTS - Orhan Kahraman tarafından 3,65 - 3,66 TL fiyat aralığından 40.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %4,52’ye yükseldi.

#KRTEK - Arif Molu tarafından 303.314 adet pay Yıldız Molu’ya devredilirken, Yıldız Molu’nun şirket sermayesindeki payı %7,58’e yükseldi.

#MTRKS - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 81.500 adet pay 21,26 - 21,88 TL fiyat aralığından geri alındı.

#NATEN - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 50.000 adet pay 45,00 TL fiyattan geri alındı.

#SAHOL - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 900.000 adet pay 14,70 - 15,04 TL fiyat aralığından geri alındı.

SERMAYE ARTIRIM
 

#ARSAN - Şirket sermayesi bugün 153 milyon TL’den %33,63 oranında bedelsiz olarak 51,5 milyon TL artışla 204,5 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 4,0037 TL’ye denk gelmekte.
  

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

BİST'ten volatil seyreden 2 hissede tedbir kararı

 

BIST 50’de olağan uygulamaya dönüldü

 

BİST, İntema hisselerine tek fiyat tedbiri getirdi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Uzay12 Ocak 2022 20:22

    Ey Kalkınma Bankası yöneticileri 3 yıldır milletin parasını kevgire çevirdiniz.SPK sessiz.Uykuda.Karfur bizim marketleri kış uykusunda yıldız holding sabancı holding boş beleş holdingler.Hisselerinize sahip çıkın tırıvırı şirket patronları.Millet soyulurken sessizlik devam ediyor spkda.Hisse yukarı çıkarken ceza düşerken hiçbir yaptırım yok ne aĺâ memleket patronlar böyle zengin ediliyor.

  • Hababam ha12 Ocak 2022 13:25

    Merhaba arkadaşlar ciddi paylaşım hiselerde yok 650 şirket hep anlaşmalı bunların ancak 100 şirket hiseleri kaset sekilinde çeviriyor borsa tenekeleri beli şirketler kraks kasete hep aynı müzik

  • Cafer12 Ocak 2022 11:50

    Brmenin tahdislisi onaylandı birkaç milyon lot fiyat .2.40 kurus