E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 08/04/2020---

Günün önemli şirket haberleri 08/04/2020

Günün önemli şirket haberleri 08/04/2020
08 Nisan 2020 - 09:25 www.borsagundem.com

Günün önemli şirket haberleri

Borsa İstanbul 2 hisseyi daha tedbir kapsamına aldı

ERSU ERSU paylarında 08/04/2020 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/04/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

Borsa İstanbul 2 hisseyi daha tedbir kapsamına aldı

AYCES Altın Yunus Çeşme, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, Altın Yunus Çeşme Turistik Tesisleri payının piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle AYCES payında 08/04/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle mevcut açığa satış yasağına ilave olarak kredili işlem yasağı ve brüt takas önleyici tedbirleri uygulanacak.

Tedbirin uygulanacağı son tarih ise 07/07/2020 olacak.

TAV Havalimanları Holding - Vikipedi

TAVHL TAV Havalimanları'nın Mart ayında hizmet verilen yolcu sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre, İstanbul Atatürk Havalimanı hariç tutulduğunda, virüs salgınının etkisiyle, %56 oranında azalarak 2,2 milyona gerilemiştir. Aylık bazda hem yurtiçi hem de yurtdışı havalimanlarının tamamında gerileme kaydedilmiştir. Yurtiçi havalimanlarında en yüksek daralma %54 ile Ankara Esenboğa Havalimanında gerçekleşirken, yurtdışında ise Medine Havalimanı yolcu sayısı %75 oranında gerilemiştir.

TAV'ın Ocak- Mart dönemi hizmet verdiği yolcu sayısı ise İstanbul Atatürk Havalimanı hariç, özellikle Mart ayındaki sert düşüşün etkisiyle %23 oranında azalarak 10,6mn olmuştur.

ASELSAN'a yeni ortak - Yeni Akit

ASELS Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, yerli solunum cihazı için ASELSAN'da bir üretim hattı kurulmasına başlandığını açıkladı. Görgün, yayımladığı video mesajında, yerli start-up BİOSYS'nin yerli solunum cihazı geliştirme projesine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın davetiyle katıldıklarını, projede BAYKAR makinenin de bulunduğunu vurguladı.

Özak GYO ile EPP, İzmir projesinde yolları ayırdı!

OZKGY Özak GYO Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla Şirket portföyündeki varlıklardan Bulvar 216 Alışveriş Merkezi (içerisinde faaliyet gösteren Eczane hariç olmak üzere) ve Ela Quality Resort Hotel'in faaliyetleri geçici süre ile durdurulmuştur. Bu kapsamda Yönetim Kurulu tarafından söz konusu taşınmazların hizmete kapatıldığı 15 Mart - 30 Nisan 2020 tarihleri arasında kapalı olan kiracılardan kira bedeli alınmamasına karar verilmiştir. 

Görsel Arşiv: Yönetici Fotoğrafları, Uçak Filo Görselleri ve ...

PGSUS Pegasus 2019 yılı faaliyetlerine ilişkin net dağıtılabilir dönem kârının tamamının olağanüstü yedekler hesabına aktarılması kararını genel kurulda onayladı.

Anel, telekom şirketini yabancıya sattı | Şirket haberleri

ANELE Anel Elektrik Hollanda'nın Amsterdam kentinde yer alan Schiphol Havalimanının genişletilmesi çalışmaları kapsamında 55.000 m2'lik alanda yapılacak Yeni İskele İnşaatının (Pier) Elektrik ve Mekanik İşlerinin yapımının, Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş, Ballast Nedam Bouw ve TAV Tepe Afken Yatırım İnşaat ve İşletme A.Ş tarafından eşit hissedarlık yapısı altında kurulan ABT MEP V.O.F. iş ortaklığı tarafından üstlenildiği duyurulmuştu. Aynı proje kapsamında işveren tarafından verilen ek iş emirlerine ilişkin değişiklik emri imzalanmış olup, ek işlerle birlikte projenin toplam değeri 69,96mn EUR’ya yükselmiştir.

Acıselsan Acipayam'ın Denizli'deki arazisinin imar planı değişecek!

ACSEL Acıselsan Acıpayam hisse başına brüt 0,0800 TL net 0,0680 TL kar payı dağıtımı önerisinde bulunmuştur. Dünkü kapanış fiyatına göre temettü verimi %1,5 olarak hesaplanmaktadır.

Alcatel - Lucent 8029 Premium Sayısal Set

ALCTL Alcatel Lucent ile Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. arasında imzalanan 100G DWDM Network Projesi Ekipman ve Yönetim Sistemleri Alım Sözleşmesi kapsamına ek olarak imzalanan 22,1mn EUR değerindeki Protokolün 11,7mn EUR'luk kısmının yerine geçmek üzere, toplam bedeli 19,3mn EUR değerinde, 2022 yılı sonuna kadar tamamlanmak üzere Optic transmisyon Sistemlerine ilişkin satış, bakım ve destek hizmetlerini içeren yeni bir Ek Protokol imzalanmıştır. 

Günün önemli şirket haberleri 26/02/2020 foto haberleri 5 ...

BFREN Bosch Fren Sistemleri 31 Mart 2020 tarihli açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde Şirket fabrikasında 13 Nisan 2020 tarihine kadar üretime ara vereceği kamuya açıklanmıştı. Yaşanan gelişmeler sonucunda bu süre 20 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Denizli Cam Sanayii Vector Logo - Download Free SVG Icon ...

DENCM Denizli Cam korona virüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi mücadelesi kapsamında, çalışanların sağlığının korunması, iş güvenliğinin sağlanması ve özgün üretim niteliğindeki Cam Ev Eşyası sektörünün sipariş ve müşterilerindeki azalmaya bağlı olarak I No'lu fırın ve pota fırınlarında 27 Nisan 2020 tarihine kadar üretimin geçici olarak durdurulmasına, fırının hayati ömrünü devam ettirecek teknik kadro ile projelerde bulunan mali ve idari çalışanların iş devamlılığına, mali mevzuatlara uyumlu kalacak şekilde hareket edilmesine karar verilmiştir.

RTALB: Ortak satışı haberi - BorsaGündem.com

RTALB RTA Laboratuvarları tarafından korona virüs tanısı için gerekli 1,1mn adet kit üretimi gerçekleştirilmiştir. A1 Yaşam Bilimleri tarafından ithal edilerek satılan ürün toplamı ise 365bin adet olup, RTA ürün satışı 195bin adet ve A1 Yaşam Bilimleri ürün satışı 934bin adet olmak üzere, toplam ürün satışı 1,5mn adete ulaşmıştır. 10' u aracılı, 8' i Direk olmak üzere toplam 18 ülkeye ihracat gerçekleştirilmiştir. Hâlihazırda 4 ülkeye ise numune gönderimi yapılmıştır. RTA Laboratuvarları ve A1 Yaşam Bilimleri A.Ş.'nin bu ürünlerin satışından kaynaklanan toplam cirosu ise, 19,5mn TL'ye ulaşmıştır.

Sarkuysan Elektrolitik Bakır San.ve Tic A.Ş. | Enerji Portalı

SARKY Sarkuysan Elektrolik üretim faaliyeti; yetkili sendika Birleşik Metal İş Sendikası İşyeri temsilcilerinin yönlendirmesiyle, fabrikada çalışmakta olan bazı işçilerin yakalandığı Kovid-19 hastalığı nedeniyle tüm mavi yakalı çalışanların karantinaya alınması gerektiği gerekçe gösterilerek kesintiye uğratılmış olup, düşük kapasiteyle devam etmektedir. Üretimde yaşanan bu durum 02.04.2020 tarihinde başlamış olup, yatırımcıların yanıltılmasına yol açmaması ve şirketin ilişkide bulunduğu bankalar, tedarikçiler ve alıcılarda yanlış yönlendirmeye neden olmaması amacıyla, söz konusu durumun netleşmesine dek özel durum açıklamasının ertelenmesi kararı yönetim kurulu tarafından aynı gün itibariyle alınmıştır. Ancak konu ile ilgili gelişmeler medyaya yansıyınca iş bu özel durum açıklamasının yapılması zorunluluğu doğmuş olup, erteleme gerekçeleri ortadan kalkmış bulunmaktadır.Şirket talebi ile üretim tesislerinde İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Müfettişleri inceleme yapmışlardır. İlçe Sağlık Müdürlüğü'nce yapılan inceleme sonucunda düzenlenen raporda, korona salgınıyla mücadele yöntemleriyle uyumlu tedbirlerin alındığı ve hijyen kurallarına dikkat edildiğinin gözlemlendiği ifade edilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı teftiş raporu henüz şirkete ulaşmamıştır. Bugün itibariyle üretimin normalleşmesi ile ilgili görüşmeler devam etmekte olup, gelişmeler hakkında yatırımcılara bilgi verilecektir.

TEMAPOL POLİMER (tmpol) umut vaatediyor

TMPOL Temapol Polimer Kovid-19 salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında 02.04.2020 tarihi itibariyle fabrikanın 08.04.2020 tarihine kadar üretime ara verdiğini bildirilmişti. Şirketçe ve resmi makamlarca önerilen, tedbirlerin alınmasına devam edilmekte olup, üretim için müşteri taleplerinin oluşması nedeniyle 08.04.2020 tarihinde üretime tekrar başlanacaktır. Üretim dışı kalan operasyonların devam ettirilebilmesi için personel dönüşümlü olarak ofisten ve uzaktan çalışma yöntemi ile mesailerine devam edecektir.

Verusaturk'ten 'akıllı' yatırım haberi - BorsaGündem.com

VERTU Verusaturk Girişim Sermayesi hisse başına brüt 0,1200 TL kar payı dağıtımı önerisinde bulunmuştur. Dünkü kapanış fiyatına göre temettü verimi %3 olarak hesaplanmaktadır.

Verusa Holding'den halka arz kararı haberi - BorsaGündem.com

VERUS Verusa Holding hisse başına brüt 0,0100TL net 0,0085 TL net kar payı dağıtımı önerisinde bulunmuştur. Dünkü kapanış fiyatına göre temettü verimi %0,1 olarak hesaplanmaktadır.

Türk Hava Yolları'nın Logosu Ne Anlama Geliyor?

THYAO Türk Hava Yolları, Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Ersoy, Ramazan Bayramı döneminde yerli turizmde hareketlenmenin kısmi olarak başlayabileceğini paylaşmıştır. Sn. Bakan, yurt dışı seyahatlerin ise takip eden aylarda ülkelerin karşılıklı onayları ile tedricen başlayabileceğini ve bu bağlamda henüz 2020 yılı turist sayılarını öngörmek için erken olduğunu belirtmiştir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)