E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 06/07/2020---

Günün önemli şirket haberleri 06/07/2020

Günün önemli şirket haberleri 06/07/2020
06 Temmuz 2020 - 09:10 www.borsagundem.com

Günün önemli şirket haberleri

Coca Cola'dan alkollü içecek hamlesi!

CCOLA Cola İçecek, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Coca-Cola İçecek'in (CCI) yabancı para cinsinden uzun vadeli temerrüt derecelendirmesi notunu ve birincil teminatsız derecelendirme notunu 2 kademe artırarak yatırım yapılabilir seviyeye çıkarttı. Coca-Cola İçecek'ten yapılan açıklamaya göre, Fitch, Coca-Cola İçecek'in kredi notunu BB'den BBB-'ye yükseltti ve kredi notlarının görünümünü ise "durağan" olarak değerlendirdi. BBB- notu, Fitch tarafından bir Türk şirketine verilen en yüksek kredi notları arasında bulunuyor.

Reysaş GYO'dan suç duyurusu açıklaması!

RYGYO Reysaş GYO portföyünde yer alan depoların çatılarına Yeşil Lojistik kapsamında çatıları değerlendirmek maksadı ile GES (Güneş Panelleri ile Elektrik Üretimi) Tesisi kurulmaya devam edilmektedir.Depoların çatılarının üzerinde 9,52 MW gücündeki GES Tesisi bulunmaktadır. Sözleşmesi imzalanan 2.820.000 EURO bedelli Çayırova ve Orhanlı'daki depoların çatılarının üzerine yeni kurulacak 5,64 MW gücündeki GES Tesisi ile birlikte çatıların üzerindeki GES Tesisi toplamı 15,16 MW gücüne ulaşmış olacaktır. Yeni kurulacak Güneş Paneli Tesisi Alman Teknolojisi ve menşei kullanılarak Altun Grup Solar Enerji ve Enerji Teknolojileri Ltd.Şti. tarafından yapılacaktır. Tesisin Ağustos ayında montajına başlanacak olup, 1 ay içinde elektrik üretimine geçmesi planlanmaktadır. Yeni kurulan tesis ile birlikte 2.700.000 EURO yıllık Güneş Enerjisi geliri artacaktır.

Alarko Holding 10 bin TL sermayeyle yeni şirket kuruyor!

ALARK Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından, yerli veya yabancı her türden sermaye şirketlerinin sermayesine iştirak etmek, aracılık faaliyeti ve menkul kıymet portföyü işletmek amacı gütmeksizin yerli ve yabancı her nevi hisse senetlerini ve sermaye piyasası araçlarını satın almak, satmak üzere 10mn TL sermayeli bir anonim şirket kurulmasına karar verildiği daha önce kamuoyuna duyurulmuştu. Söz konusu şirket, ''Alyat Teknoloji Yatırımları Holding Anonim Şirketi'' unvanı ile kurulmuş olup 03.07.2020 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir.

Şekerbank yüzde 19,37'lik hissesini sattı - Son Haberler - Milliyet

SKBNK Şekerbank'ın 02 Temmuz 2020 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısında, Esas Sermaye sistemine tabi olan Bankanın kayıtlı sermaye sistemine geçmesine, kayıtlı sermaye tavanının 2.500mn-TL (Türk Lirası) olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

Verusa Holding'den dev satın alma - Ekonomi Haberleri

VERUS Verusa Holding Yönetim Kurulu'nun 03.07.2020 tarihinde yapılan toplantısında; Şirketin %100 oranında bağlı ortaklığı olacak şekilde, 10mn TL sermayeli "Galata Altın İşletmeleri A.Ş." unvanlı yeni bir şirket kurulmasına, Şirketin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Boksit İşletmeleri A.Ş.'nin sahip olduğu 23 adet maden ruhsatından biri olan Tokat İli Erbaa İlçesi'ndeki maden sahasının ruhsatının yeni kurulacak Galata Altın İşletmeleri A.Ş.'ye devrine, söz konusu maden sahasında yapılan ön incelemeler neticesinde elde edilen numunelerle ilgili 26.06.2020 tarihli analiz sonuçlarına göre maden sahasındaki altın rezerv miktarının tespiti ile sahanın işlenebilir ve ticarete konu edilebilir nitelikte olup olmadığının anlaşılabilmesi amacıyla yapılacak tüm faaliyetlerin (jeofizik ve jeoloji çalışmalarını takiben sondaj) yeni şirket tarafından yürütülmesine, karar vermiştir.

NATEN Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olan Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş.'nin halka açılması ve bu kapsamda Şirket Esas Sözleşmesi'nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na gerekli evraklar 11.06.2020 tarihi itibarıyla teslim edilerek ön izin başvurusu yapılmıştı. Sermaye Piyasası Kurulunun 02/07/2020 tarihli toplantısında Esenboğa Elektrik Üretim A.Ş'nin esas sözleşme tadili onaylanmıştır.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)