E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 05/01/2022---

Günün önemli şirket haberleri 05/01/2022

Günün önemli şirket haberleri 05/01/2022
05 Ocak 2022 - 08:40 www.borsagundem.com

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...


#BEYAZ -o Şirketin yetkili satıcısı olduğu 5 markada 2021 yılında toplam, 8.353 adet sıfır araç satışı yaptığı açıklandı.
o Şirketin merkez adres değişikliği tescil edildi.

#BRKSN - Şirketin hakim ortaklarının paylarının bir kısmının ya da tamamının satışı ile ilgili uluslararası stratejik ve finansal olanakların değerlendirilmesi amacıyla bir danışmanlık firmasıyla danışmanlık ve aracılık sözleşmesi imzalanması sonrasında, Türkiye ve Dünya genelinde yaşanılan makro konjonktür nedeniyle satış görüşmelerinin olumsuz sonuçlandığı açıklandı.

#BUCIM - Şirketin Klinker Öğütme Tesisi Projesi ile İlgili ÇED sürecinin başladığı medyada yer aldı.

#BTCIM - Şirket kayıtlı sermaye tavanının 400 milyon TL’den 800 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

#BRLSM - Şirket ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik ile ASC Mimarlık Dekorasyon arasında Trendyol Ankara Lojistik Aktarma Merkezi Projesi kapsamında, BRLSM’in mekanik tesisat işleri için 3,8 milyon dolar + 20,8 milyon TL, Erde Mühendislik’in elektrik tesisat işleri için 7,1 milyon dolar ve 25,9 milyon TL olmak üzere yeni sözleşme imzaladıkları açıklanırken, BRLSM ve şirket bağlı ortaklığının imzaladığı sözleşme bedelinin proje için toplamda 232,2 milyon TL olduğu belirtildi.

#DAGI - Şirketin Axis AVM, Kipa İzmir, Airport AVM, Brandium AVM'de bulunan mağazalarını kapattığı açıklandı.

#ECILC - Eczacıbaşı Montrol tarafından Avrupa’da üretim tesisi kurulması hususunun henüz değerlendirme aşamasında olduğu ve kesinleşmiş kararın bulunmadığı açıklandı.

#EKGYO -o Şirket projelerinden Cer İstanbul’un 6 bloğu için Kısmi Geçici Kabul Tutanağının onaylandığı açıklandı.
o Şirket projelerinden Köy 2. Etap’ın projesindeki son kısmının Kısmi Geçici Kabul Tutanağının onaylandığı açıklandı.

#ENJSA - Şirketin Çanakkale RES Yardımcı Kaynak GES Projesi ile İlgili ÇED sürecinin başladığı medyada yer aldı.

#ELITE - 1 milyon TL sermayeli Elite Organik Tarım unvanlı şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı.

#GEREL - Şirket kayıtlı sermaye tavanının 150 milyon TL’den 400 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#GUBRF - Şirket bağlı ortaklığı Gübretaş Maden’in Kavak Madencilik’in %80 payının 1,8 milyon dolar bedelle satın alınması için %80 pay sahibi konumundaki Teck Anadolu Madencilik ile sözleşme imzaladığı açıklandı.

#KENT - Şirketin nihai ana ortağı konumunda bulunan Mondelez International tarafından Chipita S.A.'nın satın alınması için anlaşma imzalanması sonrasında, satın alma işleminin tamamlandığı açıklandı.

#IZMDC - Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1,5 milyar TL’den 5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#IDEAS - 317.000 dolar bedelle iştirak edilen Juphy Teknoloji’nin tahsisli sermaye artırım işlemlerinin tamamlanarak sermayesinin 60.865 TL’ye yükselmesi ile 609 Adet paya primli 0,31 milyon TL bedelle iştirak edildiği açıklandı.

#INVEO - 500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

#INFO - 66 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

#MARKA - VBTS kapsamında şirket paylarına 4 Şubat’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

#MSGYO - Şirket portföyünde yer alan 3 adet konutların 8,5 milyon TL’ye satıldığı açıklandı.

#MGROS -o Aralık ayında 14 adet Migros, 10 adet Migros Jet, 8 adet Macrocenter ve 1 adet Toptan olmak üzere 33 adet mağaza açıldığı belirtildi.
o 25 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası yapıldığı açıklandı.

#OYAKC -o Şirketin Kalker Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi Projesi ile İlgili ÇED sürecinin başladığı medyada yer aldı.
o Şirketin üyesi bulunduğu ÇEİS ile Türkiye Çimse - İş Sendikası arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 3. Toplantısının bugün yapılacağı açıklandı.

#SISE - Şirketin Mersin Soda Fabrikası Kapasite Artışı Projesi ile İlgili İDK Toplantısının 19 Ocak’ta gerçekleştirileceği medyada yer aldı.

#THYAO - Şirketim Filipinler'in Cebu kentine tarifeli seferlerini başlattığı medyada yer aldı.

#TTRAK - Aralık ayında yurt içi traktör satış adedi yıllık bazda %11,6 azalarak 2.854 adete gerilerken, yurtdışı satışları ise %78,8 artarak 1.604 adete yükseldi.

#TRILC - DMO tarafından 16,3 milyon TL ihale bedelli Diyaliz Solüsyonu alım işinin Diadol markası ile şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.

#VBTYZ - Şirketin. Türkiye'de yerleşik Özel Bir Banka ile toplam üç ayrı sözleşmede Mainframe BMC Software Ürünleri Ek Lisans ve Bakım Satın Alma Sözleşmelerini 1,6 milyon dolar bedelle imzaladığı açıklandı.

#YONGA - Şirket ile Göktekin Enerji arasında şirketin fabrika tesislerinin çatıları üzerinde 840 kWe gücünde GES kurulması konusunda yapılan anlaşma sonrasında yatırımın geçici kabulünün tamamlandığı resmi olarak faaliyete geçirildiği açıklandı. 

PAY ALIM / SATIM

#ARCLK - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 50.000 adet pay 49,76 - 50,00 TL fiyat aralığından geri alındı.

#HDFGS - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 100.000 adet pay 2,55 TL fiyattan geri alındı.

#ISSEN #ISBIR - ISBIR tarafından 14,00 TL fiyattan 500.000 adet ISSEN payı satılırken, ISBIR’in ISSEN’deki payı %76,54’e geriledi.

#NATEN - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 44,08 - 44,30 TL fiyat aralığından 65.878 adet pay geri alındı.

#NTHOL - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 320.000 adet pay 6,42 - 6,62 TL fiyat aralığından geri alındı.

#OZGYO - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 250.000 adet pay 1,59 TL fiyattan geri alındı.

#SAHOL - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 300.000 adet pay 13,67 - 13,69 TL fiyat aralığından geri alındı.

SERMAYE ARTIRIM

#BUCIM - Şirket sermayesinin 500 milyon TL’den %200 oranında bedelli olarak 1 milyar TL nakden artışla 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

BİST, hisse bazında uygulanacak maksimum emir sınırlarını belirledi

 

Bir hisse ve bir yatırımcı tedbir kapsamına alındı

 

Borsa tarihinde görülmemiş rezalet

 


 İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Uzay05 Ocak 2022 16:59

    Yerinde saydırılan borsa şirketlerimiz.Bu hisselerimiz sahipsiz.Hazine Bakanlığına bağlı sömürgen banka Kalkınma Bankası milletin paralarını hiç eten Türkiyenin en sıkıntılı bankası kazancı yüzde yüz bu kazançları kimler götürüyor.Ülker grubunda bizim marketleri battı mı hisse sürekli baskılanmakta hisse 22lerden 12.85lerde sizler hisselerinize sahip çıkınki hem vatandaş hem şirket kazansın.Karfur 2 gün tavan yaptı üçüncü gün yok kırmızıda aşağıda hisse.Hisselerde birçok şirket hisselerini alıyor.Bu bu kadar mı zor hisse alımıyla hisseleriniz değerlenir.Bim koç grubu hdfgs info gibi bir sürü firma banka hisselerinde geri alıma giderek kredibilitesini korumaya çalışıyor.Bizim karfur kalkınma bankası tüple çalışan televizyon gibiler.Artık tüplü televizyon devri bitti ledler 4Klar OLEDler geldi.Sahip çık hisselerine ey kalkınma bankası ey karfur ey bizim marketleri.Patronlar uyumayı bırakın.

  • A otlu05 Ocak 2022 13:12

    İnfo durmadan bono ihrac edecene Bi tavan yapta bizde kazanak yeter yerinde saydıgın

  • Aday aday05 Ocak 2022 12:24

    Ekiz den yok mu haber