E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemGüney Afrika'da bir haftada 2 Maliye bakanı---

Güney Afrika'da bir haftada 2 Maliye bakanı

Güney Afrika'da bir haftada 2 Maliye bakanı
14 Aralık 2015 - 05:04 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Zuma, geçen hafta atadığı Maliye Bakanı van Rooyen'in yerine Gordhan'ı atadı

Güney Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Jacob Zuma, geçen hafta atadığı Maliye Bakanı David van Rooyen'in tepki çekmesi üzerine görevden alarak yerine Pravin Gordhan'ı getirdi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan yapılan yazılı açıklamaya göre Zuma, gelen tepkiler ve ülke ekonomisinde oluşan olumsuz hava üzerine van Rooyen'i görevden aldı ve yerine 2009-2014 yıllarında Maliye Bakanlığı da yapan İşbirliği Yönetimi ve Geleneksel İşler Bakanı Gordhan'ı görevlendirdi.

Gordhan'dan boşalan bakanlık görevine ise van Rooyen'in atandığı belirtilen açıklamada Cumhurbaşkanı Zuma'nın insanların görüşlerine saygı duyduğunu ve kararını bu doğrultuda verdiği ifade edildi.

Dört gün önce eski Maliye Bakanı Nhlanhla Nene'nin görevinden apar topar alınması, ülkede tepkilere yol açmıştı. Açıklamanın ertesinde para birimi rand dolar karşısında tarihi bir düşüş yaşamış, Güney Afrika devlet tahvilleri de 3,5 milyar dolar değer kaybetmişti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)