E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemGüçlü Türkiye'nin inşasına devam edeceğiz---

Güçlü Türkiye'nin inşasına devam edeceğiz

Güçlü Türkiye'nin inşasına devam edeceğiz
11 Temmuz 2020 - 16:46 www.borsagundem.com

Botan Çayı Beğendik Köprüsü Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya kararına ilişkin açıklamalarda bulundu

1970’lerde ilk ihalesi gerçekleşen ve Bitlis’in Hizan ile Siirt’in Pervari ilçeleri arasında yapılan Türkiye’nin en yüksek köprüsü'nin açılış töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı açıklamada "Yapımı biraz uzunca sürmüş olsa da hamd olsun sonunda şehirlerimizi birbirine bağlayan bu mevcut projeyi bağladık. Burasını ülkemizin en yüksek köprüsü ünvanını taşıması önemini işaret ediyor" ifadelerini kullandı. 

Konuşmasında Ayasofya'nın ibadete açılmasına da değinen Erdoğan, "Milletimiz birkaç gün sonra dördüncü yıl dönümüne ulaşacağımız 15 Temmuz gecesi önüne konan bedel canı da olsa mücadeleden geri durmayacağını ve alacağını göstermiştir. Ayasofya' nın yeniden camiye döndürülmesi meselesi bu kararlılığın sonucudur. Ayasofya'yı haklı kararlılığımız sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil, milletimizin ne istediğine bakarak bu kararı aldık. Tıpkı Suriye'de Libya'da yaptığımız gibi, haklı yolumuzda yürümeyi sürdüreceğiz, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına devam edeceğiz" dedi. 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: 
"Aziz milletim, kıymetli Siirtli Bitlisli ve Vanlı kardeşlerim, ekranları başında bizi izleyen aziz milletim, değerli misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Açılışını yapmakta olduğumuz Beğendik Köprüsü ve Küçüksu Pervari yollarımızın ülkemize şehirlerimize hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum."

"Emeği geçen kurumlarımızı, yüklenici firmayı, mühendisinden işçisine herkesi tebrik ediyorum. Sarp araziler ve derin vadilerle örülü böyle bir coğrafyada yol yapmanın da köprü inşa etmenin de sıkıntısını en iyi projelendirip inşa edenler bilir. Türkiye'nin dört bir yanını kara ve demir yollarıyla, tünellerle donatırken böylesine zorlu coğrafyaları da ihmal etmedik. İktidara geldiğimizde Türkiye'nin karayol uzunluğu 6 bin 100 kilometreydi, biz 27 bin 300 kilometreye uzattık. Ve bununla da kalmadık."

"Yapımı biraz uzunca sürmüş olsa da hamd olsun sonunda şehirlerimizi birbirine bağlayan bu mevcut projeyi bağladık. Burasını ülkemizin en yüksek köprüsü ünvanını taşıması önemini işaret ediyor. Tamamen Türk mühendis ve işçilerinin eseri olan bu köprünün malzemelerinin tümü de ülkemizde üretilmiştir. İnşallah açılışını yaptığımız yol ve köprü sayesinde bölgemizdeki ticaret ve turizm gelişecektir."

"Dün Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması vesilesiyle rahmetle yad ettiğimiz Fatih Sultan Mehmet Han'ın vakfiyesine nakşettiği şu güzel söz "Hüner bir şehr bünyâd etmektir Reâyâ kalbin âbâd etmektir".  iz de 18 yıldır ülkemizin 81 vilayetinde eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, spordan çevreye kadar her alanda inşa ettiğimiz eserlerle milletimizin gönlünü kazanmaya çalışıyoruz."

"Beğendik Köprüsü'nde kullanılan tüm malzemeler yerli ve millidir."

"Şehir inşa edeceksen bu dünyada en büyük hüner inşa ve ihya ederek insanların kalbini kazanmaktır. 18 yıldır her alanda yaptığımız eserlerle milletimizin gönlünü kazanmaya çalışıyoruz."

'Bu topraklarda her dinden insanın ortak hayali huzur içinde kardeşçe yaşamaktır'
"Yaklaşık 1000 yıldır bu topraklarda her dilden, her kökenden insanın ortak bir hedefi vardır. Bu hedef; hep birlikte güven, huzur, refah içinde kardeşçe yaşamaktır. Bu ortak hedefi, terör dahil her yolu engellemeye çalıştılarsa da başaramadılar."

"Son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuyla günümüze kadar ulaşan istiklal mücadelemiz bir süredir yeni sınamalarla karşı karşıyadır. Bu sınamaları Allah'a şükür birer birer başarıyla geride bırakıyoruz. Terör örgütünü tepelemekle kalmadık, kara ve denizde güvenlik hattı oluşturduk. Ekonomimize kurulan tuzakları etkisiz hale getirerek büyüme yolunda ilerlemeyi sürdürdük."

'O eski Türkiye geride kaldı'
"Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin dahi çaresiz kaldığı krizin üstesinden rahatlıkla gelerek Türkiye'nin gerçek gücünü ortaya koyduk. Bu dönemde sadece milletimize en üst düzeyde sağlık hizmeti sunmakla kalmadık. Süren yatırımları tamamlayıp faaliyete geçirerek asıl gündemimizden kopmadığımızı gösterdik. Gerek içeride gerek uluslararası alanda ülkemize yönelik saldırıların artması işte bu rahatsızlığın tezahürüdür. İstiyorlar ki Türkiye kendisine sunulanla yetinsin, hakkını aramasın, rekabete kalkışmasın. Bunların anlamadıkları artık o eski Türkiye'nin geride kaldığıdır."

"Bugün her anlamda kimseye eyvallah etmeden, kendi gündemini belirleyen, kendi önceliklerine göre hareket eden bir Türkiye vardır. Elbette bu mücadelede sürekli yeni tuzaklarla karşılaşıyor, yeri geldiğinde kayıplar da veriyoruz. Ama asla yolumuzdan dönmüyoruz. Geçmişte çok fırsatlar kaçırması sağlanan bu ülkenin artık aynı oyuna gelmeyeceğini herkesin anlamasını istiyoruz."

'Kuklalarla değil, kuklacılarla muhatap olduğumuz bir döneme girdik'

"Ülkemiz egemenlik haklarının kullanımı konusunda çifte standarda maruz kalıyor."

"Kuklalarla değil, kuklacılarla muhatap olduğumuz bir döneme girdik. Bunun için ne terör örgütleri, ne içine çekilmek istendiğimiz kısır siyasi gündemler ne diğer tuzaklar işe yaramayacaktır. Hedefimize ulaşıncaya kadar inşaya, ihyaya devam edeceğiz."

"Dünyanın öteki ucundan gelip sınırlarımızda operasyon yapmayı kendilerine hak görenler bizim güvenlik kaygılarımızı hiçe sayabiliyor. Bizi sahillerimize hapsedecek ve denize adım atamayacak anlaşmaların peşinde koşanlar, Türkiye'nin meşru anlaşmasına karşı çıkabiliyor."

"Şeffaflıkla uzaktan yakından ilgisi bulunmayan ülkelere kapılarını açanlar Türkiye'ye yasak koyabiliyor. Ülkenin meşru yönetimini yıkmaya yönelik darbe girişimlerini görmezden gelenler, bununla kalmayıp darbecilere kucak da açabiliyor."

"Ekonomimizi hedef alanlar, dönüp bir de bizi piyasa kurallarını ihlalle suçlayabiliyor. Ülkelerinde İslam düşmanlığı ve yabancılara yönelik saldırıları önlemeye yönelik adım atanlar, Türkiye'nin iradesine saldırabiliyor."

"İşte bu gelişmeleri, dostlarımızla düşmanlarımızı birbirinden ayırmamızı sağlayan birer filtre olarak görüyoruz. İçeride ve dışarıda kimin hangi safta durduğunu gördükçe, bundan sonra neyi nasıl yapmamız gerektiğini de anlıyoruz."

"Türkiye hangi konuda kendinden taviz vererek uzlaşma yolu aradıysa hepsinde kaybetmiştir. Buna karşılık hangi konuda ilkeli, kararlı duruş sergilemişse evet bedelini ödemiştir, ama sonuçta kazanan tarafta yer almıştır."

"Milletimiz birkaç gün sonra dördüncü yıl dönümüne ulaşacağımız 15 Temmuz gecesi önüne konan bedel canı da olsa mücadeleden geri durmayacağını ve alacağını göstermiştir. Ayasofya' nın yeniden camiye döndürülmesi meselesi bu kararlılığın sonucudur. Ayasofya'yı haklı kararlılığımız sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil, milletimizin ne istediğine bakarak bu kararı aldık. Tıpkı Suriye'de Libya'da yaptığımız gibi, haklı yolumuzda yürümeyi sürdüreceğiz, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına devam edeceğiz."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (19)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Erol g.17 Temmuz 2020 11:37

  BELEDIYELER BRİKET/PREFABRİK/KONTEYNER/TUĞLA TİPİ SOSYAL KONUTLAR INŞA EDİP DÜŞÜK GELIRLILERE KİRAYA VERMELIDİR GELİRI OLMAYIP ÇADIRDA YAŞAMAK ISTEYENLERE DE ÇADIR VERİLMELİDİR

 • İnşaatçı12 Temmuz 2020 22:17

  Nerede inşa ediyorsun biz de gelelim.

 • Aga12 Temmuz 2020 12:45

  Ayasofya asla islamiyeti temsil etmez cunku islam dini icin yapilmamistir, hic bagirmayin orasi hiristiyanligi temsil eder

 • ye12 Temmuz 2020 12:04

  Yeni nesil neden oy noy yok dedi ? saçma sapan projelerin borcunu ödemekten, hayallerine adım atamayacaklar da ondan.  . Çocuklar, gençler iş aş ekmek kaliteli eğitim ve hayat istiyor. Tek mirasın, MİLYAR USDce BORÇLAR taksitler oluyor... 450 milyar usd iç+dış borç... Yani gelecek nesillere otoban, kötprü, yol, alt geçit, tüp geçit, vb proheler yapıyorsun, 20 yıllık taksitleri alın ödeyin diyorsun. Ama nesiller, bunları abartılı ve çoğunu gereksiz buluyor. Hatta aynı paraya daha fazlası yapılabilri denetimsiz diyor... üstelik yaptım, ettim diyip sosyal medyayıda eleştrilere kapıyorsun. Gençlerin projelerine ayıracka ne devlet bütçesi, ne kaynak kalmıyor, hepsi yapılan gereksiz çarçur betonların borçlarına gidecek. Devletin tek gelisi VERGİ ve ZAM , bunlarda işsizden ve aç insanlardan alınmaz. Çıkmaza gidiyor ülke. 

 • muck12 Temmuz 2020 12:01

  man hocam yetti... sen inşaat deme artık... heryer beton betonerme bıktık. Hem yaptım ettim diyorsun ödeme vadesine bakıyoruz 20 yıl, 25 yıl. bir kerede ÖDEDİM BORCU SIFIRLADIM, YAPTIM DE... hiç böyle işlerde göremiyoruz. hep torunlara çocuklara fatura ettiriliyor..

 • !!!!12 Temmuz 2020 11:43

  18 sene sonra çok güçlenmişiz, 3 senesi kalmış....hala......

 • Kerim12 Temmuz 2020 07:05

  Bilime teknolojiye sanayiie savunmaya imalat uretime yatirima son hizla devam edilmeli yapacak cok isimiz var amma genclerimiz issiz dolasiyor cok calismaliyiz turk calis calis zoru basar

 • misafir11 Temmuz 2020 23:53

  adam daha neyapsın 100 sene sonrayı düşünüyor ebe nankörler hastane yapar kimin parasıyla yapıyor yol yapar kimin parasıyla her halde diger ülke devletler başkanları kendi cebinden ödüyor  türkiye bu kadar badire atlattı bişi olmadı hagi devlet olsaydı 50 sene komadan cımamazdı tabi türkiyenin başında reis olmasaydı bukadar başımıza iş gelmezdi neden cünkü reis istedikleri gibi cıkmadı her dediklerini yapmıyor

 • Fafa11 Temmuz 2020 22:37

  Bakkal acilisi var bekleriz

 • Tanzimli Hıyar Satıcısı11 Temmuz 2020 22:30

  He vala çok güçlendik.

 • Nedim11 Temmuz 2020 21:33

  Hiç şüphesiz gelişmeye ve büyümeye devam edeceğiz

 • Alp11 Temmuz 2020 19:26

  YOLUNUZ ACIK OLSUN..BAHCELI ILE BERABER...NANKORLER  GÒRMEZLER...DUYMAZLAR....ANLAMAZLAR..

 • pazarci11 Temmuz 2020 18:51

  Allah Turk,u korusun.Turk/Islam icin calisandan Allah Razi olsun.Amiin.

 • Aslanım benim11 Temmuz 2020 19:13

  Betonla ne gelişir ama Türklük, İslam.

 • Türk11 Temmuz 2020 18:40

  Köprü beton yol ile mahvedecez dünyayı

 • AHMET ÖZBİR11 Temmuz 2020 18:17

  SEN dümende oldukça REİS biz zirveden inmeyiz, KÜRESEL GÜÇ olup TİTRETİRİZ KÂİNATI.

 • Wewe11 Temmuz 2020 17:42

  Kimin parasiyla, hastane yaptir halk odesin, yol yaptir halk odesin ,kopru yaptir halk odesin bedava ne yol ne hastane ne kopru kaldi, bir tek sanayi tesisi goster, yaptirdigin ,olani da sattin 50milyon dilar olmadugindan tank paleti kim satti katarlilalara aman ne gux ne guc sehir hastenelerini yillik kira bedeli 1milyar dolar,yapan firmaya 25 yil ode dur ,oysa her yil bir milyar dolara 1 hastene yapsan 25yilda 25 hastane edeckken 25 yilin sinunda sadece elinde bir hastane oh mis , ama koyunlar begenmez simdi ayasofya acildi ya gerisi nolursa olsun dimi

 • AhmetK11 Temmuz 2020 20:53

  Ulan kopek, dunyada corona tedavısınden para almayan kac ulke var, yasın kac bilmem. Anana babana sor, saglık sistemı nasılmıs onceden. Ulasım neysi ne oldu, yollar nasıldı duble yolsuz yermı kaldı. Sizin gibi hain ve nankorler gormez ve anlamazlar zaten

 • papatya falı11 Temmuz 2020 17:08

  Başkanım çok güçlendik.Bu güçlenmeyi kaldıramaz hale geldik.Biraz hızı düşürsek...?