E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisGrup şirketleri ADESE’deki paylarını sıfırlıyor---

Grup şirketleri ADESE’deki paylarını sıfırlıyor

Grup şirketleri ADESE’deki paylarını sıfırlıyor
14 Mayıs 2019 - 12:37 www.borsagundem.com

Yılın ilk çeyreğini rekor zararla tamamlayan Adese Alışveriş Merkezi tahtasında yüklü ortak satışları başladı.

BORSAGUNDEM.COM/ÖZEL HABER

Zararı katlanarak artan ve son dönemde şube kapatarak küçülmeye başlayan Adese Alışveriş Merkezi hisselerinde grup şirketleri yüklü miktarda hisse satışı yapıyor. 

08.05.2019 tarihinde grup şirketlerinden Big Planlama Yönetim ve Müşavirlik A.Ş. ile Seha İnş. Müh. Mad. Turz. San. ve Tic. A.Ş.'nin elinde bulunan Adese Alışveriş Merkezleri Tic. A.Ş. payları ile ilgili olarak 1.56-1.87 fiyat aralığından 18.076.030 adet pay satış işlemi gerçekleştirildi. Bu işlemlerle birlikte grup şirketi Big Planlama Yönetim ve Müşavirlik A.Ş.'nin Adese Alışveriş Merkezleri Tic. A.Ş. sermayesinde payı kalmadı. Grup şirketi Seha İnş. Müh. Mad. Turz. San. Ve Tic. A.Ş.'nin Adese Alışveriş Merkezleri Tic. A.Ş. sermayesindeki payı 08.05.2019 tarihi itibariyle yüzde 5.72 seviyesinde bulunuyor.

Bu arada Adese, yılın ilk üç ayında 22 milyon 460 bin lira zarar açıkladı. Geçen yıl aynı dönemde zararı 4 milyon 639 bin liraydı.

İTTİFAK HOLDİNG 50 MİLYON ADET SATACAK

Grubun amiral gemisi olarak bilinen İttifak Holding ise 6 Aralık 2018 tarihinde yaptığı açıklamada 50 milyon adet hisseyi satışa hazır hale getirmek için Merkezi Kayıt Kuruluşu’na (MKK) kaydettirdiğini duyurmuştu.

MECNUR ÇOLAK’IN TÜRKİYE’DEKİ ADAMI METİN YÜKSEL

Firari manipülatör Mecnur Çolak’ın yönettiği öne sürülen operasyonda Adese Alışveriş Merkezi hisseleri 2.5 liradan 17 liraya kadar yükselmiş, ardından da 1.5 liraya kadar sert bir düşüş kaydetmişti. Mecnur Çolak’ın grup içerisindeki operasyonlarına devam ettiği uzun süredir borsa çevrelerinde dile getiriliyor. Çolak’ın Türkiye’deki işlemlerin bir kısmını Metin Yüksel aracılığıyla gerçekleştirdiği söyleniyor. Metin Yüksel’in sık sık yurt dışına çıkarak Mecnur Çolak’tan talimatlar aldığı iddia ediliyor. Manipülasyon suçlamasıyla yargılanan ve batmış birçok borsa şirketini borsaya taşıyan aynı zamanda yönetim kurulu üyeliği yapan Metin Yüksel’in Türkiye’de Mecnur Çolak adına iş görüşmeleri yaptığı öne sürülüyor. Bir şirketi halka açmak için hazırlık içerisinde olduğu söylenen grubun, Avrupa Yatırım Holding tahtasında yüklü bir satış yapmak için kolları sıvadığı kulislerde konuşulan iddialar arasında yer alıyor. 

Adese üst yönetiminde istifa

Adese'den 3 şubeyi daha kapatma kararı

Adese'den Ankara'da 2 şubesini daha kapatma kararı

İttifak yöneticisi Murat Kıvrak-Mecnur Çolak bağlantısı

Çemaş’ta mal çıkmaya hazırlanıyorlar #CEMAS

Çemaş’ta operasyon devam ediyor #CEMAS

Çemaş'ta Mecnur Çolak operasyonu #CEMAS

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 1,41
En Yüksek: 1,45
En Düşük: 1,32
Değişim -2,76 %
FK: 0,00
PD / DD: 0,33
İşlem Hacmi 86.141.556
Toplam Adet: 62.573.634
Ağırlıklı Ort.: 1,38
YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)