E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiGoldman Sachs Çin'de çalışan sayısını 2 katına çıkarmayı planlıyor---

Goldman Sachs Çin'de çalışan sayısını 2 katına çıkarmayı planlıyor

Goldman Sachs Çin'de çalışan sayısını 2 katına çıkarmayı planlıyor
13 Ocak 2020 - 14:54 www.borsagundem.com

Goldman Sachs , finansal piyasalarını açma yolunda ilerleyen Çin’de çalışan sayısını önümüzdeki 5 yıl içerisinde 2 katına çıkarmayı planlıyor

Goldman Sachs Group Inc., Komunist Parti tarafından yönetilen ve finansal piyasalarını açma yolunda ilerleyen Çin’de çalışan sayısını önümüzdeki 5 yıl içerisinde 2 katına çıkarmayı planlıyor.

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan fakat isminin yayınlanmasını istemeyen bir kaynak, çalışan sayısını 600’e çıkarma isteğinin üst düzey yetkililer tarafından hazırlanan beş yıllık bir planın parçası olduğunu kaydetti.

Banka CEO'su David Solomon, 2018’de şirketin başına getirildikten kısa bir süre sonra, gelecek 5 yıl içinde Çin’deki operasyonlarını büyütmek için detaylı bir stratejinin hazırlanmasını istemişti.

Çin ekonomisini toparlamak ve iç yerel finans sektöründeki rekabeti arttırmak için yeni yatırımlar ararken, yabancı bankalar da dünyanın en büyük ikinci ekonomisine girmek için hazırlık yapıyorlar.

Yabancı bankalar Çin’in, Bloomberg Intelligence’ın tahminlerine göre, 9 milyar dolara varan ticari bankacılık ve yatırım bankacılığı kârıyla beraber artan refah ve zenginliğinden paylarına düşeni almak için rekabet ediyorlar.

Başkan Xi Jinping’in planına göreyse bu yılın sonunda yabancı yatırım bankaları ülkedeki birimlerinin tam kontrolünü ellerine alabilecekler, 45 trilyon dolar büyüklüğündeki finans sektörünün daha da açılması ayrıca varlık yönetimi ve sigorta birimlerini de içeriyor.

Goldman halihazırda bir yatırım bankası ortaklığındaki hisselerini % 33’ten % 51’e arttırmak için başvuru aşamasında, eğer izin verilirse yıl sonuna kadar bütün şirketin kontrolünü eline alabilecek.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Okie Dokie13 Ocak 2020 15:22

    Eee tabi Gold fiyatları artınca adamlar köşe oldular. Şimdi de iki katı işçi alır Goldman Sachs.