E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGlobal, usulsüzlük yapan personelini yakaladı---

Global, usulsüzlük yapan personelini yakaladı

Global, usulsüzlük yapan personelini yakaladı
03 Aralık 2021 - 19:28 www.borsagundem.com

Global Menkul Değerler, şirketin banka hesaplarında bulunması gereken bir miktar dövizin, bir personel tarafından şirketin bilgisi dışında transfer edildiğinin belirlendiğini, söz konusu miktarın piyasadan alınarak yerine konulduğunu açıkladı

Hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören Global Menkul Değerler (#GLBMD), yapılan iç denetim faaliyetlerinde, mizanda nazım hesapta görünen bir miktar yabancı paranın şirketin banka hesaplarında yer almadığı ve şirketin bilgisi dışında transfer edildiğinin belirlendiğini açıkladı.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada, söz konusu işlemlerden sorumlu personelden şikayetçi olunarak adli işlemlerin başlatılmasının ardından, personelin tutuklandığı ifade edildi.

Yapılan incelemelerde bu usulsüz işlemlerden etkilenen hiçbir müşteri hesabı bulunmadığının tespit edildiği belirtilen açıklamada, şirketin banka hesabunda bulunması gereken döviz miktarının piyasadan temin edilerek yerine konulduğu bilgisine yer verildi.

Açıklamada, piyasadan alınan dövizin toplam TL karşılığının 19,787,360.50 TL olduğu kaydedilirken, söz konusu tutarın 96.701.136,00 TL olan şirket özkaynaklarının %20,46'sına tekabül ettiği ifade edilerek, "30 yılı aşkın bir süredir sermeye piyasalarında yer alan ve sektörün önde gelen kurumlarından olan şirketimizin faaliyetleri ve nakit akışında bahsi geçen bu münferit olay dolayısı ile hiçbir olumsuz etkilenme söz konusu olmayıp tüm faaliyetlerimiz olağan akışı içerisinde yürütülmektedir" denildi.

BİST, VBTS kapsamında 4 hisseye tedbir getirdi

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 9,30
En Yüksek: 9,65
En Düşük: 9,09
Değişim -2,41 %
FK: 0,00
PD / DD: 5,50
İşlem Hacmi 1.810.504
Toplam Adet: 192.672
Ağırlıklı Ort.: 9,40
YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Mucise Reis ;)04 Aralık 2021 14:05

  İşin hobi uzmanı olarak : )) şimdi. gelir tablosunda nazım hesap gorulmez. bilançoda görulmez. eee nazım hesap o,  9 - 99 hesaplardır. Evet. nereden gelir bu nazım hesaba ?  bankadan yatan, nakıt yatan, 2020 den devir cüzdan bakıyesi...  ee ne oldu ? biri naızm hesap belli olmaz diye, k.geçici vergi öncesi 3 ay  +3 ay + 3 ay denedi şansını. ordaki hesap ile nakıt ile oynadı. zarar ettiki yerine koyamadı parayı :D şirket parası... kazansa yerıne koyar kar cebe atardı... Şuan o para ne pekı ? insanlardan toplanan, kısa orta uzun vade fonlar vb mı? kım bu devirde sermayedeki parayı BEDAVA TUTAR ? :D hangi şirketin sermaye nakıt olarak kasada, bankada durur ? :D paradan para kazanacak sermaye uyuyor boşta :D yaa açıklama mantıksız geldi. iç denetimde yetkili biri parayı çektı, kullandı, eksi yapınca yerine koyamadı... iç denetim yok mu ? tek imza ile parayı nasıl aktarabiliyor? sermaye aktarsa şirket batar yahu :D yetkisiz imza  

 • Volkan04 Aralık 2021 13:07

  Giden para ne olmuş tam açıklanmamış. Piyasadan doları bedavaya mı almışlar. Açıklamadan benim anladığım personel kaldıraçlı dolar long pozisyonu kafasına  göre kapatmış, fark edilince onun yerine piyasadan spot alarak döviz açığını kapatmışlar yani ortada çok zarar yok.

 • canı yanan biri04 Aralık 2021 10:18

  Balık baştan kokar

 • Gokhan Akar03 Aralık 2021 22:17

  Nedense hiç inanmadim

 • kurt borsacı03 Aralık 2021 22:00

  Acemilik zamanında borsaya girdiğimde portföy yönetimi diye global menkul değerlerde parayı teslim ettik.para her geçen gün eridi de eridi.benim parayı iyi söğüşlemişlerdi .bu acı hatırayı unutmam mümkün değildi.Global menkul değerler deyince aklıma bu gelir.

 • Ahmet ÖZER 05 Aralık 2021 00:27

  Sermaye piyasasını tabana yapacağız dediler yıllarca!.. Sonra bir kısım bıyıklıyı yabancı yatırımcı diye piyasaya soktular!...Her fırsatta Küçük Yatırımcıyı söğüşleyip kaçırdılar!... Günümüzde olanlar da çok farklı değil de neyse etme bulma dünyası.... olay sevimli değil açıkçası....

 • VS03 Aralık 2021 21:08

  çok para çok bizim için korkunç para

 • xyz03 Aralık 2021 20:23

  kutman küçük yatırımcıya ip atlatırken, personelde ona ip atlatmış, pek inandırıcı gelmedi ama neyse... özkaynakların % 20 si....

 • Ahmet ÖZER 05 Aralık 2021 00:21

  Ektiklerini bicerler.com