E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıGlobal piyasalarda bu sabah karışık görünüm hakim---

Global piyasalarda bu sabah karışık görünüm hakim

Global piyasalarda bu sabah karışık görünüm hakim
27 Ocak 2021 - 09:41 www.borsagundem.com

Anadolu Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST'te yatay başlangıç bekleniyor

Aşının tedariğine yönelik kaygılara ABD'de 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin yürürlüğe girmesinin Mart ayını bulabileceğine yönelik açıklamalar eklenince ABD vadelilerinde kapanış %0,07-0,15'lik kayıpla gerçekleşti. Bu sabah vadeli işlemlerde ise %0,2-0,3 aralığında hafif değer kaybı varken Asya'da %0,2 civarında tepki yükselişi var.

Fed FOMC toplantı sonuçları öncesinde bu sabah ons altın 1847 dolardan, ons gümüş 25,3 dolardan işlem görmekte.

TSİ 22:00'de sonucu açıklanacak FOMC toplantısından faizde bir değişiklik beklenmezken yapılacak açıklamalar önemli. Bu anlamda Başkan Powell'ın TSİ 22.30'da yapacağı basın açıklaması yakından izlenecek. 15 Ocak'ta, Fed'in tahvil alımlarının azaltılmasına yönelik tartışma için doğru bir zaman olmadığını söyleyen Powell'ın bu söylemini devam ettirmesini bekliyoruz.

İçerde TCMB'nin yarın sabah saat 10.30'da açıklayacağı Enflasyon Raporu öncesinde önemli veri akışı yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Parti Grup Toplantısı'nda saat 12:00'de yapması beklenen konuşması izlenecek. Piyasa TCMB'nin bu yıl sonu için hedeflediği %9,4'lük enflasyon hedefinde değişikliğe gidip gitmeyeceği, olası faiz indirimlerinin zamanlamasının ne zaman olacağını merak ediyor.

USD/TL'de bu sabah işlemler 7,36 civarından geçerken 7,30-7,45 aralığında seyrin devamını bekliyoruz.

Küresel piyasalardaki karışık seyirlerin etkisiyle BIST'te yatay başlangıç bekliyoruz. 1525 üzerinde tepki beklentisi korunabilecekken tepkinin güçlenmesi için 1550 üzerine yerleşme sağlanmalı. Sağlanması halinde 1560 ardından 1570-1580 aralığı yeniden hedeflenebilecekken sağlanamaması halinde 1525-1515 destekleri yeniden test edilebilir. Bu açıdan 1550'nin yukarı kırılmadığı takdirde yükselişler satış fırsatı olarak kullanılmaya devam edilebilir. Gün içi seyir için 1515-1550 aralığının ve kırılımının izlenmesini öneriyoruz.

Zayıf görünüm devam ediyor

 

Global piyasalar Fed toplantısını bekliyor

 

Endekste yatay seyir bekleniyor

 

Volatil ve yönsüz fiyatlamalar dikkat çekti

 

Aşağı yönlü risk unsurları gündemdeki yerini koruyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)