E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemGlobal ekonomi yavaş büyüyecek---

Global ekonomi yavaş büyüyecek

Global ekonomi yavaş büyüyecek
02 Kasım 2016 - 11:23 www.borsagundem.com

Ulusal Ekonomik ve Sosyal Araştırma Enstitüsü (NIESR) yayınladığı raporda küresel ekonomisinin 2016'da 2009 yılındaki resesyondan bu yana görülen en yavaş büyümeyi yaşacayacağı tahminini devam ettirdi

Küresel ekonominin bu yıl yüzde 3 büyüyeceğini öngören NIESR, büyümenin 2017'de yüzde 3,2'ye ve 2018'de yüzde 3,6'ya toparlanmasını beklediğini de vurguladı. Ancak bu büyüme oranları hala 2008-2009 global finansal krizi öncesinin altında.

NIESR, yaptığı tahminler için aşağı yönlü risklerin, merkez bankalarının cephanesiz kalmalarıyla birlikte gelişmiş ekonomilerde ekonomik daralmalar yaşanması ve çok düşük, negatif faizlerin finansal istikrarsızlığa yol açması olasılığını da içerdiğini vurguladı.

Raporunda, global ticarette büyümenin hali hazırda kriz öncesi oranın yarısına indiğine de işaret eden NIESR, korumacılık baskılarına direnmenin e uluslararası ekonomik entegrasyonun sağlanmasını daha fazla desteklemenin yaşamsal önemi olduğunu ifade etti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)